Skocz do zawartości

Urlop rodzicielski

Urlop rodzicielski podział na części

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Nutka

Guest_Nutka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 20:58

W 2014 roku urodziłam dziecko. Po porodzie zadeklarowałam pracodawcy, ze chce wykorzystać urlop macierzyński, dodatkowy macierzyński (wówczas taki był) i 6 tygodni rodzicielskiego. Następnie złożyłam podanie o wykorzystanie kolejnej części macierzyńskiego. tak, że zostało mi 8 tygodni. Jednak przed zakończeniem tej drugiej części postanowiłam wcześniej wrócić do pracy o 2 tygodnie. Złożyłam stosowny wniosek do pracodawcy, w którym zapisałam, że rezygnuję z przysługującej mi pozostałej części urlopu macierzyńskiego. Rezygnacja była wówczas konieczna. Jednak po wejściu w życie tych przepisów, że niewykorzystaną część można wziąć do 6-go roku życia dziecka chciałabym z tego skorzystać. Czy mam prawo i na jaka podstawa prawna?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 07:56

Zmiany z ustawy, która weszła w życie w 2016 dotyczą osób, które w dniu jej wejścia w życie, tj. 02.01.2016 r., korzystały z jednego z urlopów związanych z rodzicielstwem, więc raczej się nie załapiesz.
Na www.rodzicielski.gov.pl masz szczegóły.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Urlop rodzicielski, podział na części

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych