Skocz do zawartości

Praca od poniedziałku do niedzieli , a zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_WeraP

Guest_WeraP
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 12:31

Dzień dobry. Dzisiaj oddała zwolnienie lekarskie w zakładzie. Zwolnienie mam od soboty do niedzieli czyli 9 dni. W tym czasie wg harmonogramu mam 5 dni roboczych ( pracuję w systemie 12 godz.) Moje zmiany to: Sobota, niedziela, środa, czwartek, niedziela. Razem 60 godz. Zadzwonił do mnie pracodawca, że będzie mi brakowało godzin do normy miesięcznej i musi mi wstawić dwa i pół dnia urlopu. Wg. mnie już przy samym zwolnieniu lekarskim wychodzą "nadgodziny" , więc gdzie tu miejsce na urlop? Kto ma rację? 

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17047 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 styczeń 2018 - 12:48

jakie znowu nadgodziny?

#3 Guest_WeraP

Guest_WeraP
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 12:55

Moze źle to nazwałam, ale : norma styczeń to 168 godz. 108 godz przepracowałam, na brakujące 60.  Oddaję zwolnienie lekarskie  72 godz. to w którym miejscu brakuje mi godzin do normy?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17047 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 styczeń 2018 - 13:12

ja nie widzę "braków"

#5 Guest_WeraP

Guest_WeraP
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 13:15

ja nie widzę "braków"

Tak mi się też wydaje. Dlatego zastanawiam się do czego ten urlop. 

#6 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 14:28

W styczniu 2018 r. należy przepracować 168 godzin (z tego co widzę pracujesz w równoważnym systemie). W grafiku masz rozpisane 168 godzin? Jeżeli tak to wszystko jest OK.

Zgodnie z art. 130 par. 3 Kodeksu Pracy: "wymiar czasu pracy pracownika w okresie rozliczeniowym, ustalony zgodnie z art. 129 par. 1, ulega w tym okresie obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy, przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności, zgodnie z przyjętym rozkładem czasu pracy".

Skoro na czas chorobowego przypadło ci 60 godzin z harmonogramu (grafiku) to pozostaje do przepracowania 108 godzin. Jeżeli przepracujesz więcej niż 108 godzin to będą to nadgodziny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych