Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaświadczenie o zarobkach do MOPS-u

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Specjalista ds.kadr i płac

Specjalista ds.kadr i płac

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:09

Witam wszystkich, mam problem z zaświadczeniem do MOPS-u. Chodzi o wypłacone pracownikowi diety, które oni uwzględniają również jako dochód brany pod uwagę przy ustalaniu prawa do świadczeń rodzinnych. Wykazałam w zaświadczeniu wynagrodzenie za pracę za miesiąc następujący po miesiącu, w którym nastąpiło uzyskanie dochodu, tj. sierpień 2017, oraz wysokość wypłaconych w tym miesiącu diet, ale w związku z tym, że pracownik odbył zagraniczną podróż służbową w okresie od 30.07 do 06.08. to wykazałam wypłacone diety za całą podróż służbową. Dostałam jednak odpowiedź, że mam podać wysokość diet wypłaconych tylko za tą część podróży służbowej, która przypada na okres od 01.08. do 06.08. Proszę o poradę czy takie wykazanie diet byłoby prawidłowe w punktu widzenia tego typu obliczeń? wydzielenie części diet spowoduje, że suma diet za część lipca i za część sierpnia będzie się różnić od tego, co pracownik faktycznie otrzymał ...

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17085 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:17

Będzie się różnić, to zrozumiałe, pracownik otrzymał za dłuższy okres czasu, a ty masz wykazać tylko za 1-6. 08. Przecież jesteś w stanie policzyć ile diety przypada na te dni.

#3 Specjalista ds.kadr i płac

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:52

Będzie się różnić, to zrozumiałe, pracownik otrzymał za dłuższy okres czasu, a ty masz wykazać tylko za 1-6. 08.Przecież jesteś w stanie policzyć ile diety przypada na te dni.

Dokładnie tak, mogę wyliczyć, ale chodzi mi o to, że podzielenie tej delegacji na dwie spowoduje taką sytuację: za lipiec wartość diet 232,93zł, za sierpień 960,86, razem 1193,79 zł. A w przypadku wyliczenia diet całościowo 1222,91 zł

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17085 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 styczeń 2018 - 11:12

Nie rozumiem.....a niby z czego wynika, że jak podzielisz diety na dni to jest mniej niż w "jednym kawałku" ?

#5 Specjalista ds.kadr i płac

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 12:21

Nie rozumiem.....a niby z czego wynika, że jak podzielisz diety na dni to jest mniej niż w "jednym kawałku" ?

pracownik był na delegacji od 20.00 30.07 do 09.00 06.08.2017 razem 157 godzin co daje 7 diet. Jeżeli natomiast podzielę tą delegację na dwie części, to za lipiec będę mieć 28 godzin = 1 i 1/3 diety, a za sierpień 129 godzin = 5 i 1/2 diety. Stąd różnica ... to wynika z zaokrągleń diet, ta kwota, o którą prosi MOPS nie jest kwotą, którą w rzeczywistości otrzymał ten pracownik, choćby nawet tylko za sierpień, dlatego zastanawiam się czy właściwym jest dzielenie tej delegacji, żadne przepisy nie regulują takiego sposobu wyliczania i dzielenia na miesiące podróży służbowej, dlatego mam wątpliwości

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych