Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop dla poratowania zdrowia nauczyciela w 2018 r.

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515872 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:31

Od 1 stycznia 2018 r. nastąpiły zmiany w udzielaniu urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela. Urlop będzie udzielany nauczycielowi wyłącznie w celu leczenia choroby zagrażającej wystąpieniem choroby zawodowej lub choroby, w której powstaniu czynniki środowiska pracy lub sposób wykonywania pracy mogą odgrywać istotną rolę.

Powrót do artykułu: Urlop dla poratowania zdrowia nauczyciela w 2018 r.

#2 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:31

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co dokładnie znaczy "po przepracowaniu 7 lat w szkole"? w moim przypadku podjęcie pracy nastąpiło we wrześniu 2006r. w tzw. międzyczasie urodziłam czwórkę dzieci, co się z tym wiąże byłam na zwolnieniach lekarskich i urlopach macierzyńskich. Czy to się wlicza do owych lat "przepracowanych w szkole?"

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:49

Do siedmioletniego okresu pracy w szkole zalicza się – stosownie do art. 73 ust. 3 KN – okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres.

#4 Guest_ISLA

Guest_ISLA
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2018 - 11:59

NAJLEPSZE JEST TO ŻE PO TYM ROCZNYM URLOPIE NAUCZYCIEL WRACA I MA SWÓJ URLOP (35 DNI LUB DŁUŻSZY,W ZALEŻNOŚCI CZY JEST ZATRUDNIONY PRZEZ PRZEDSZKOLE CZY SZKOŁĘ) ZA ''PRZEPRACOWANY'' A WŁAŚCIWIE PRZESIEDZIANY W DOMU ROK, CZYLI MA URLOP OD URLOPU!!!!!!?????

#5 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 11:00

Jestem chora na przewlekłą, nieuleczalną chorobę, ale nadal pracuję. Już 13 rok (bez urlopu dotąd). Urlop "trzymałam" sobie na zaś, gdy już naprawdę nie dam rady. Jestem coraz słabsza i właśnie myślałam o urlopie w kolejnym roku szkolnym, a tu zmiana przepisów. Czy będę miała jakieś problemy z uzyskaniem urlopu, jeśli lekarz specjalista od dawna mi go sugerował, ale teraz zmieniły się przepisy i moja choroba nie jest chorobą zawodową?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów

Napisano 01 luty 2018 - 12:30

"Czy będę miała jakieś problemy z uzyskaniem urlopu," no i od Forum oczekujesz odpowiedzi?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 08:01

czy przysluguje mi urlop na rehabilitacje w uzdrowisku po zlamaniu reki pracuje na 18/18 jestem emerytka

#8 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 20:49

czy nerwica lub depresja jest "powodem" do uzyskania urlopu dla poratowania zdrowia?

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 09:19

czy nerwica lub depresja jest "powodem" do uzyskania urlopu dla poratowania zdrowia?

To pytanie do Forum?

#10 Guest_kika

Guest_kika
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 21:39

czy na nerwicę i depresję mogę uzyskać urlop zdrowotny

#11 Guest_renata

Guest_renata
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 18:16

Pracuję w przedszkolu od 1986 roku. Kiedy urodziłam dziecko w 1990 roku pojawiły się u mnie problemy z sercem (nocny bezdech, arytmia, bardzo niskie ciśnienie). Podczas upałów zdarzało się, że zemdlałam w pracy. Jednakże kardiolog poinformował mnie, że mogę pracować, ale nie powinnam dźwigać dzieci, przesuwać ciężkie przedmioty. W 2011 roku pojawiła się silna nerwica, bóle kręgosłupa (nie mogłam wstać z łóżka). Przyznano mi urlop dla poratowania zdrowia na 5 miesięcy. Wróciłam do pracy. Czułam się trochę lepiej, stosowałam się do zaleceń lekarza. Przez 6 lat do 2017 roku korzystałam z rehabilitacji. Obecnie mam kręgosłup w fatalnym stanie i grozi mi operacja. Boję się (chyba jak każdy człowiek), i dlatego chcę starać się o urlop dla poratowania zdrowia (mam wyniki z rezonansu, skierowanie do lekarza rehabilitacyjnego, oraz do ortopedy i neuroortopedy, oraz potwierdzone wyniki o bradykardii). Mam pytanie czy mogę starać się o urlop dla poratowania zdrowia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów

Napisano 30 maj 2018 - 09:06

Stronę medyczną już poznaliśmy :)współczuję ci, ale......

Pomyśl, czy Forum jest w stanie ci odpowiedzieć?

przeczytaj artykuł na początku strony

#13 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 11:32

Jestem nauczycielem z 13 letnim stażem pracy. Od września chciałaby, pójśc na urlop na poratowanie zdrowia,ale w ciągu ostatnich 7 lat (5lat temu) miałam pół roczną przerwę (zwolniłam się z pracy na swój własny wniosek ) czy w związku z tym nie zostanie udzielony mi urlop?

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 11:37

Jestem nauczycielem z 13 letnim stażem pracy. Od września chciałaby, pójśc na urlop na poratowanie zdrowia,ale w ciągu ostatnich 7 lat (5lat temu) miałam pół roczną przerwę (zwolniłam się z pracy na swój własny wniosek ) czy w związku z tym nie zostanie udzielony mi urlop?

A czytasz co jest wyżej, czy tylko walisz w klawiaturę????

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:49

"Do siedmioletniego okresu pracy w szkole zalicza się – stosownie do art. 73 ust. 3 KN – okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy przedłuża się o ten okres."

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 11:38

Zajrzyj do KN i chyba potrafisz przeanalizować?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 11:47

czyli mogę czy nie mogę?

#17 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 11:54

własnie nie potrafię bo nie był to urlop tylko przerwa w pracy , więc jeśli jest ktoś mądrzejszy proszę o odpowiedź bez zbędnej złości.

#18 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 11:54

własnie nie potrafię bo nie był to urlop tylko przerwa w pracy , więc jeśli jest ktoś mądrzejszy proszę o odpowiedź bez zbędnej złości.

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18068 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 12:15

a wydawać by się mogło, że nauczyciel jest ten mądrzejszy, wszak naucza przecież.

Złośliwości sobie nie mogę odmówić.

LOGIKA - to się nazywa

Masz przerwę - masz

Nie była spowodowana wymienionymi przypadkami w KN - nie była

Masz przerwę w pracy - masz, nie pracowałaś e szkole.

Twoje 7 lat liczone jest od podjęcia pracy po przerwie.

Nie przysługuje ci urlop.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:46

Dlaczego tu tylko jedna osoba odpowiada w dodatku jakas rozwścieczona ? mysle ze to nie nauczyciel bo do dzieci się nie nadaje............

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych