Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn i ruch towaru

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 dokumenty-haccp

dokumenty-haccp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 21:21

Witam wszystkich serdecznie,

Mam pewien problem z rozwiązaniem gospodarki magazynowej w swoim sklepie internetowym. Program do magazynu tworzę sam z prostego powodu. Ma być połączony ze sklepem internetowym i programem do faktur. Z założenia wszystko dostępne online, bez zewnętrznego oprogramowania itp.

Potrzebuję wiedzieć jak rozwiązać następujące sytuacje:

Sytuacja 1 - Zakup towaru, który sprzedaję (i nie tylko). Po wprowadzeniu faktury zakupowej generuje się dokument PZ:
a ) ze wszystkimi pozycjami (w tym koszty transportu, inne materiały wykorzystywane na potrzeby firmy niebędące towarem handlowym), ale ruch na magazyn robią tylko towary handlowe.
b ) z pozycjami które podlegają dalszej odsprzedaży i pominięciem kosztów transportu oraz towarów niehandlowych

c ) pomijam jedynie koszty transportu, na PZ znajduje się również zakup produktów niehandlowych, ale bez skutku magazynowego na takich produktach

d ) pomijam jedynie koszty transportu, na PZ znajduje się również zakup produktów niehandlowych, ze skutkiem magazynowym na nich

Sytuacja 2 - Zakup materiałów biurowych i innych wykorzystywanych w firmie
a ) nie generować PZ - nie przyjmować na stan
b ) utworzyć PZ, wciągnąć na stan, z każdym wykorzystaniem (otwarciem paczki papieru, tonera itp.) wygenerować RW

Sytuacja 3 - Zakup usług np. Księgowość, pozycjonowanie, usługi kurierskie itp.

a ) nie generuje PZ - dla mnie to oczywiste

Sytuacja 4 - Sprzedaję towary lub usługi własne (towarem własnym jest np opracowana dokumentacja, wydrukowana i oprawiona,a usługą wersja elektroniczna)

a ) nie generuję WZ

b )generuję WZ na towary własne (z pominięciem produktów elektronicznych) bez skutku magazynowego (nie mam ich wciągniętych na stan - towary robię na bieżąco)

c ) generuję PW na wykonane na bieżąco produkty (wciągam na stan), a następnie WZ na produkty własne z pominięciem produktów elektronicznych

d ) generuję WZ na wszystko (łącznie z plikami), ale wciągam na stan przez PW tylko produkty "fizyczne" czyli towary własnej produkcji

e ) wciągam na stan pliki i usługi własne (pliki) i generuję WZ na całość ze skutkiem magazynowym

Dokumentacja HACCP i GHP-GMP dla Twojej firmy!

#2 dokumenty-haccp

dokumenty-haccp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 21:21

Sytuacja 5 - Sprzedaję towary kupione z hurtowni

a ) generuję WZ tożsame z Fakturą z pominięciem usługi kurierskiej (jeżeli istnieje taka pozycja na fakturze)

b ) generuję WZ wraz z usługą kurierską bez ruchu magazynowego na usługę

Sytuacja 6 - Sprzedaję towary kupione z hurtowni i towary lub usługi własne na jednej fakturze

a ) Generuję WZ tylko na towary zakupione z hurtowni

b ) generuję WZ na towary z hurtowni + towary własne z pominięciem produktów elektronicznych plików - produkty własne bez ruchu magazynowego

c ) generuję PW na produkty własne (wciągam na stan), generuję WZ na na produkty z hurtowni + produkty własne ze skutkiem magazynowym ( z pominięciem produktów elektronicznych)

d ) generuję PZ tylko na fizyczne produkty własne (wciągam na stan), ale na WZ znajdują się wszystkie pozycje z faktury łącznie z produktami elektronicznymi

e ) generują PZ na wszystkie swoje produkty (w tym elektroniczne), generuję WZ na wszystkie produkty z faktury

f ) którakolwiek z odpowiedzi od a do e + usługa kurierska na WZ

Sytuacja 7 - Mam niekompletne zamówienie, a klient oczekuje wysyłki towaru w 2 partiach. (do tej pory wystawiałem fakturę na całość przy pierwszej wysyłce, resztę dosyłałem w późniejszym terminie - prowadząc gospodarkę magazynową opcja niemal nierealna). Warianty:

a ) wystawiam fakturę na produkty wysyłane dziś, na pozostałe produkty wystawiam fakturę w dniu ich wysyłki. (klient do jednego zamówienia otrzymuje 2 faktury) - analogicznie do każdej faktury wystawiam WZ

b )wystawiam jedną fakturę dopiero w momencie nadania drugiej paczki, ale generuję 2x WZ czyli przy pierwszej wysyłce generuję samo WZ

c ) wystawiam jedną fakturę dopiero w momencie nadania drugiej paczki, ale generuję 1x WZ w momencie wystawienia faktury (nie przejdzie jak klient ma płacić "za pobraniem" bo zapłaci za towar przy pierwszej paczce)

d ) wystawiam fakturę przy pierwszej paczce na całość, ale generuję WZ tylko na towary, które mam na stanie. Drugie WZ wystawiam dopiero w dniu nadania drugiej paczki.

e ) wystawiam fakturę przy pierwszej paczce na całość bez WZ, a WZ na całość generuje dopiero przy wysłaniu drugiej partii towaru

f ) wystawiam fakturę od razu na całość, WZ na całość, a towary których mi brakuje mają stan na minusie

Progam przyjmie każdą z powyższych opcji, kwestia tylko tego jak go zaprogramuję. W tym celu potrzebuję waszej pomocy, aby zrobić to właściwie  :)

Odpowiedzi pogrubione to warianty, które uważam za właściwe.

Dodatkowo dodam tylko: sprzedaż bez VAT, rozliczam się na ryczałcie.

Dokumentacja HACCP i GHP-GMP dla Twojej firmy!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych