Skocz do zawartości

niezgodność wynagrodzenia - gdzie udać się po poradę kadrową?

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2018 - 18:34

Dzień dobry,

w mojej obecnej pracy mam następujący problem. Jestem zatrudniona od ponad 2 lat na umowę o pracę na czas nieokreślony. Niestety co miesiąc otrzymuję inne wynagrodzenie. Pomijając miesiące, w których chorowałam czy miałam jakieś dodatki i porównując miesiące, w których pracowałam każdego dnia, wynagrodzenie różni się za każdym razem. Płace nalicza nam firma zewnętrzna z którą praktycznie nie ma kontaktu (tylko mailowy i lakoniczne odpowiedzi lub ich brak na moje pytania o wspomniane różnice), kadry w miejscu pracy nie istnieją, jest jedna osoba na kilkaset która jest wiecznie zajęta i nie ma czasu na konsultacje, kierownicy rozkładają ręce. Otrzymuję paski wynagrodzeń, które są średnio czytelne, jedyne co zauważyłam, to fakt, że naliczają nam wypłaty za ilość przepracowanych dni, bo ta zawsze wyszczególniona jest obok wyliczonego wynagrodzenia. Wyliczenia są takie, że moja pensja jest zawsze niższa, od tej którą wylicza mi np każdy kalkulator wynagrodzeń i to o 200-400 zł netto.
Sytuacja ta jest dla mnie bardzo trudna i męcząca, mam dość zbywania mnie w moim obecnym miejscu pracy.
Długo szukałam w internecie miejsca, gdzie mogłabym uzyskać poradę w tej sprawie, aż w końcu trafiłam na to forum, także licze na Państwa pomoc. Proszę o informację, gdzie mogłabym uzyskać (nawet odpłatną) poradę w mojej sprawie, najlepiej z porównianiem moich pasków wypłat i sprawdzeniem ich przez odpowiednią osobę. Czy szukać w urzędach, czy w biurach rachunkowo-kadrowych? Czy może ktoś z Państwa jest specjalistą w tym temacie i mógłby spotkać się ze mną w Warszawie?

dziękuję i pozdrawiam serdecznie

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:13

Przesyłam ci link do kalkulatora wynagrodzeń z ***********a, wystarczy wpisać kwotę brutto i ewentualnie sprawdzić jakie przysługują ci koszty uzyskania przychodu 111,25 zł czy 139,04 zł. Pamiętaj, że pracodawca najczęściej od netto odlicza dobrowolne potrącenia np. PZU, pożyczki lub podatek od kwot z ZFŚS itp. Sądzę, że jesteś wynagradzana w stawce miesięcznej nie godzinowej, bo tam zawsze wychodzą różne kwoty co miesiąc.

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:18

Kurcze nie chce mi dodać linku. Reklama konkurencji? Znajdź jakiś na stronie i przetestuj jak np. z 2000 zł brutto, wyjdzie 1459,48 zł netto przy zwykłych kup 111,25 zł to znaczy, że liczy ok.

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:28

Ciekawe czy doda kalkulator z Infor- http://www.infor.pl/...netto.html#form

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12062 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:29

Sylwia już sobie wyliczała w kalkulatorze, co wyżej napisała.

Proponuję skierować do pracodawcy pismo z prośbą o szczegółowe przedstawienie naliczenia wypłaty w związku z twoimi wątpliwościami.

A póki co, jak chcesz, to napisz tu informację jakie masz wynagrodzenie na umowie o pracę, jakie kup, czy ulgę masz stosowaną.     

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12062 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:30

Swój doda zawsze, ale np. z G o f i n a nie chciał :)

#7 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:34

Nie wiedziałam. Mam zaufanie do kalkulatora z ***********a, szczególnie do tego rozbudowanego :)

#8 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 19:35

Miało być: G o f i n a

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych