Skocz do zawartości

Zobowiązanie do zapłaty.

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 23:15

Witam, mam pewien problem i chciałbym zasięgnąć rady, gdyż nie wiem co zrobić. Otóż pół roku temu pracowałem dla starszego Pana, który miał firmę transportu obwoźnego. Dostałem od niego skaner, auto z towarem i przy każdej transakcji miałem po prostu wszystko nabijać na czytnik. Niestety nie byłem za dobrze przeszkolony, a co za tym idzie - nie skanowałem towarów jak należy i w systemie były braki. Po kilku miesiącach wynosiły ok. 3 tys zł. W dniu wypłaty przyszedł do mnie i powiedział, że jeśli nie podpiszę zobowiązania do zapłaty, w której będę płacić mu w ratach, nie dostane wypłaty. Będąc pod kreską podpisałem. Dodam że pracowałem tam zupełnie na czarno, bez żadnej umowy ani ubezpieczenia. Miał wysłać mi numer konta, jednak tego nie zrobił. Wczoraj dostałem list, że do miesiąca mam zapłacić całą kwotę bo w przeciwnym razie sprawa wyląduje w sądzie. Co zrobić? Czy zapłacenie to jedyne wyjście? Z góry dziękuje za odpowiedz.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18070 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 styczeń 2018 - 10:29

Pracowałeś na czarno a zobowiązanie podpisałeś?
Teraz w odpowiedzi wyślij mu żądanie o wypłatę wynagrodzenia bo w przeciwnym razie skieruje sprawę do sądu pracy.
I czekaj na jego reakcję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych