Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oczyszczanie powietrza w domu

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 11:31

Od jakiegoś czasu borykam się z dylematem jak oczyścić powietrze w mieszkaniu. Lepszy będzie nawilżacz czy oczyszczacz? Z tego co sama zauważyłam nawilżacze nie mają żadnych specjalnych filtrów a taki oczyszczacz ma jakieś węglowe, hepa itp. Jest mi ktoś w stanie sensownie wyjaśnić działanie takich urządzeń? Bardzo mi zależy na czymś co będzie dobrze działało ponieważ mam w domu dwóch małych alergików a im czystsze powietrze jakim oddychają tym lepiej dla ich zdrowia. Zresztą tyle się teraz człowiek nasłucha o smogu i jego skutkach... Ktoś, coś?

#2 porasterXRW

porasterXRW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 11:36

Niestety nie interesuję się w tym temacie. Nie będę tutaj w stanie pomóc.

Widać było, że nie lubi ludzi, którzy za dużo myślą. W tym momencie wydała mi się godnym reprezentantem ludzkości.

#3 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisano 16 luty 2018 - 23:00

Myślę, że rozsądniej będzie zdecydować się na oczyszczacz powietrza. Na rynku nie brak urządzeń, które oczyszczą powietrze w Twoim domu bez większego problemu. Ze swojej strony mogę polecić Ci http://ranking-oczys.../lifaair-la502/ (urządzeniem można wygodnie sterować przy pomocy aplikacji mobilnej - jest wyposażone również w stację pomiarową prezentującą stan powietrza).

#4 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 19 luty 2018 - 08:52

Można też oczyszczać powietrze przy pomocy roślin. Nada się do tego m.in. skrzydłokwiat.

#5 Anastazja55

Anastazja55

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 21:00

Można i nie można. Ja nie mam roslin bo niesttey ciagle zapominałam o podlewaniu kwiatów i ich pielęgnacji. więc kupiłam oczyszczacz powietrza ;)  https://goodair.pl/s...harp-kc-a60euw/

#6 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 323 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 09:26

Postaw na takie, których nie trzeba systematycznie podlewać. Na przykład na sansewerię.

#7 dominik-wal

dominik-wal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:51

Pomyśl, czy nie warto zasadzić roślin doniczkowych, które mogą skutecznie oczyścić powietrze np. Fikus benjamin czy aloes zwyczajny, który nawilży powietrze w sypialni

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych