Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oczyszczanie powietrza w domu

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 11:31

Od jakiegoś czasu borykam się z dylematem jak oczyścić powietrze w mieszkaniu. Lepszy będzie nawilżacz czy oczyszczacz? Z tego co sama zauważyłam nawilżacze nie mają żadnych specjalnych filtrów a taki oczyszczacz ma jakieś węglowe, hepa itp. Jest mi ktoś w stanie sensownie wyjaśnić działanie takich urządzeń? Bardzo mi zależy na czymś co będzie dobrze działało ponieważ mam w domu dwóch małych alergików a im czystsze powietrze jakim oddychają tym lepiej dla ich zdrowia. Zresztą tyle się teraz człowiek nasłucha o smogu i jego skutkach... Ktoś, coś?

#2 porasterXRW

porasterXRW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 11:36

Niestety nie interesuję się w tym temacie. Nie będę tutaj w stanie pomóc.

Widać było, że nie lubi ludzi, którzy za dużo myślą. W tym momencie wydała mi się godnym reprezentantem ludzkości.

#3 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 16 luty 2018 - 23:00

Myślę, że rozsądniej będzie zdecydować się na oczyszczacz powietrza. Na rynku nie brak urządzeń, które oczyszczą powietrze w Twoim domu bez większego problemu. Ze swojej strony mogę polecić Ci http://ranking-oczys.../lifaair-la502/ (urządzeniem można wygodnie sterować przy pomocy aplikacji mobilnej - jest wyposażone również w stację pomiarową prezentującą stan powietrza).

#4 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 676 postów

Napisano 19 luty 2018 - 08:52

Można też oczyszczać powietrze przy pomocy roślin. Nada się do tego m.in. skrzydłokwiat.

#5 Anastazja55

Anastazja55

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 21:00

Można i nie można. Ja nie mam roslin bo niesttey ciagle zapominałam o podlewaniu kwiatów i ich pielęgnacji. więc kupiłam oczyszczacz powietrza ;)  https://goodair.pl/s...harp-kc-a60euw/

;)

#6 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 481 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 09:26

Postaw na takie, których nie trzeba systematycznie podlewać. Na przykład na sansewerię.

#7 dominik-wal

dominik-wal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:51

Pomyśl, czy nie warto zasadzić roślin doniczkowych, które mogą skutecznie oczyścić powietrze np. Fikus benjamin czy aloes zwyczajny, który nawilży powietrze w sypialni

#8 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 936 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:10

W jakiej cenie są takie oczyszczacze?

Always look on the bright side of life!

#9 Robtan

Robtan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 09:37

nawilżacz powietrza totalnie się nie sprawdzi w oczyszczaniu powietrza, najlepiej będzie kupić oczyszczacz powietrza i pomyśleć nad oczyszczającymi powietrze roślinami, podlewanie może jakoś by weszło w nawyk

#10 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 17:02

W jakiej cenie są takie oczyszczacze?

Wszystko zależy od modelu, już dobre domowe oczyszczacze powietrza zaczynają się od 500 zł, zobacz sam https://homespot.pl/...zacze-powietrza parametry, marka, to wszystko ma wpływ na cenę ale naprawdę i w ten najtańsze już warto zainwestować. Sama mam taki do 1000 zł i sprawuje się super. 

#11 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

Napisano 18 listopad 2018 - 14:34

My również mamy i zdecydowanie mogę Ci go polecić, ponieważ w dużym miastach problem jest ogromny szczególnie gdy jeszcze nie ma wiatru. Dlatego jeżeli znajdziesz chwilę to zajrzyj do sklepu internetowego https://www.mwp.biz.pl/ w którym sam kupiłem Sharp i jestem bardzo zadowolony bo różnica jest ogromna nawet jeżeli chodzi o ilość infekcji w moim przypadku, żony jak i dzieci bo ich też pojawia się dużo mniej, tak samo jak objawy alergii. 

#12 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 30 listopad 2018 - 11:23

Panie Pawle, ja kupiłam taki oczyszczacz Sharp od MWP i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona bo wcześniej byłam sceptycznie nastawiona do takich rzeczy. Jednak widać różnicę,  warto mieć takie urządzenie.

#13 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 01 grudzień 2018 - 12:36

Zdecydowanie oczyszczacz. Nawilżacz, jak sama nazwa wskazuje, jedynie nawilża powietrze, więc za bardzo ci nie pomoże.

#14 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 14:49

Na https://oxyshop.pl/o...zacze-powietrza masz urządzenia 2w1 - oczyszczacz i nawilżacz. Większość tych urządzeń ma możliwość wyłączenia funkcji np. nawilżania jeśli nie jest potrzebna. Taki nawilżacz sprawdza się tam gdzie powietrze jest suche, przykładowo przy ogrzewaniu centralnym. A oczyszczacz zawsze.

#15 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 485 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 12:20

Polecam zorientować się do jak dużego pomieszczenia kupujemy oczyszczacz. Kupując oczyszczacz, sprawdź zawartą w instrukcji i specyfikacji produktu „maksymalną wielkość ” (najcześciej podaną w metrach, czyli wskaźnik informujący o powierzchni, jaką urządzenie jest w stanie skutecznie oczyścić. Zasięg działania niektórych oczyszczaczy wynosi 20m2, innych – nawet ponad 100 m2. 

Poza tym ważne parametry to
głośność urządzenia

oraz to jakie filtry są w nim zastosowane

Jeśli mogę kogoś polecić, to będzie to ten sklep https://najlepszefil...zacze-powietrza-  znajdziecie w nim bardzo duży wybór różnych firm. Obsługa zna się na rzeczy i chętnie Wam doradzi co wybrac. 

#16 Guest_LechPazdziernik

Guest_LechPazdziernik
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 16:22

Czy ktoś z Państwa korzysta może z oczyszczacza Airdog X5? Zamierzam zakupić właśnie ten oczyszczacz ponieważ czytałem, że filtry które posiada są dużo bardziej skuteczniejsze od filtrów Hepa, to znaczy, pochłaniają większą ilość zanieczyszczeń. Ale zastanawia mnie, czy te filtry się wymienia czy są one stałe, i tylko się je czyści?

#17 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 246 postów

Napisano 21 maj 2019 - 20:30

Możliwość zadbania o odpowiednie powietrze w swoim domu to naprawdę ważna sprawa, więc jeżeli mamy tylko taką szansę to trzeba próbować. Ja przykładowo zdecydowałam się na zakup miernika jakości powietrza ze strony: https://www.oddechto...za-laser-egg-2/ to laser egg, o którym informacje otrzymałam od koleżanki. Powiem Wam, że sprawdza mi się on bardzo dobrze. W końcu dokładnie wiem jak wygląda stan powietrza w moim domu.

#18 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 616 postów

Napisano 21 maj 2019 - 20:58

Wybór jest trudny. Trzeba jednak stawiać na wysoką jakość i praktyczne rozwiązania. Jak ktoś tak jak ja ma okna wprost na ulicę, to taki oczyszczacz powietrza , to podstawa. Nie ma się co truć. Trzeba dbać o swoje zdrowie. Ballu Air Master można włączyć w nocy zamiast otwierać okno. Nie ma hałasu, a jest czym oddychać. W ten sposób neutralizuje się też alergeny i oczywiście wszechobecny smog. 

#19 MrMinion

MrMinion

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 maj 2019 - 10:22

Jeden z lepszych wyborów na ten moment, niezawodny i bardzo wydajny - Xiaomi Pro - https://loveair.pl/o...ir-purifier-pro

W tej cenie nie ma możliwości dostać podobny produkt, jak w sumie większość wie marka Xiaomi robi naprawdę dobre produkty i nie inaczej wygląda to w przypadku oczyszczaczy. ;) 

#20 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisano 23 maj 2019 - 16:02

Sam się swego czasu zastanawiałem nad oczyszczaczem, ale jestem ciekaw, na ile one realnie działają, a na ile to tylko reklama.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych