Skocz do zawartości

Renta socjalna a ZFŚS

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 17:35

Witam

Pobieram rentę socjalna i pracuje . Powiedzmy że mam na umowie za wynagrodzenie 2950 brutto. Dodatkowo w firmie jest możliwość dofinansowania karty sportowej Multisport z ZFŚS . Pracodawca dopłaca do tej karty 66 zł brutto. I o to moje pytanie żeby nie stracić renty mogę dorobić max w tym kwartale 2979 brutto. W takim razie jeśli dodaj do siebie te 2 kwoty to przekrocze tą kwotę i stracę rentę, ponieważ dofinansowanie też jest moim przychodem ? Pani w ZUS twierdzi że nie bo ich interesuje kwota która jest tylko "ozusowana" a z karty Multisport jest pobierany tylko podatek . Jak to jest tak naprawdę, bo czytam i nie jestem do końca pewien

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:21

Jeżeli świadczenie jest wypłacane z ZFŚS, to nie wchodzi do przychodu wykazywanego do ZUS - nie jest to przychód ze stosunku pracy sensu stricto.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 20:07

Właśnie dlatego pytam , ponieważ pracodawca wykazuję comiesięcznie w zaświadczeniu przychód razem z ta kwota dofinansowana z ZFŚS . Pani w ZUS powiedziała że nie potrzebnie bo ich nie interesuje ta kwota przychodu z kartą tylko bez. Chciałem się upewnić

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy