Skocz do zawartości

Dodatek specjalny

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:03

Cześć. Pracownik od 03/2017 otrzymuje dodatek specjalny, w 07/2017 pracownik otrzymał podwyżkę. Od 01/2018 otrzymuje kolejny dodatek specjalny.
Dodatek od 03/2017 otrzymuje procentowo od obowiązującej wtedy płacy zasadniczej, która zmieniła się w 07/2017 - zastanawiam się czy nie powinnam tego dodatku wyrównać..?

Proszę o odpowiedź.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17047 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 styczeń 2018 - 12:41

A dlaczego ten dodatek (%-owy) nie był na bieżąco od lipca podniesiony?teraz to wyrównaj wraz z odsetkami. Nad czym się zastanawiasz

#3 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:07

Po prostu zapomniałam.. Dzisiaj mi to do głowy przyszło i zastanawiam się czy na prawdę muszę go wyrównywać, skoro obowiązywał od płacy wówczas obowiązującej. Wynagrodzenia chorobowego nie przeliczam na nowo, kiedy wynagrodzenia wzrasta, a obowiązuje podstawa z ubiegłych miesięcy (brak 3 m-cznej przerwy). Wiem, że to różne składniki, ale myślałam, że tutaj też to obowiązuje.

Czyli jeśli pracownik w trakcie otrzymywania dodatku specjalnego, dostanie podwyżkę, z automatu powinnam mu przeliczyć dodatek specjalny do najnowszego wynagrodzenia? Dotyczy to tylko osób z % dodatkiem.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17047 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 styczeń 2018 - 18:30

Tak, powinnaś ponownie przeliczyć zawsze, kiedy następuje podwyżka zasadniczej a dodatek jest przyznany % od zasadniczej

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy