Skocz do zawartości

Zdjęcie

informatyk a przymuszenie do pracy na magazynie

informatyk magazyn

1 odpowiedź w tym temacie

#1 KsF

KsF

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 20:01

Witam, mam dwa pytania związane z tym, co może mi nakazac pracodawca w ramach umowy o pracę. Jestem zatrudniony jako informatyk, w ofercie pracy jaka mi przedstawiono wymagano ode mnie mgr inż. informatyki.

1) czy pracodawca może oddelegowac mnie do pracy na magazynie (skanowanie towarów, oklejanie kodami kreskowymi - nie jest to praca na stale tylko "az nie zeskanuje i nie pooklejam wszystkiego") jeśli nie jest to związane z pracą opisana moją umową o pracę ale w zakresie obowiązków mam napisane "wykonywanie innych poleceń przełożonego"? w kilku miejscach czytałem, że zlecone zadania musza być powiązane z pracą okreslona w umowie, a widac że tu nie sa ani trochę.  ponadto znalazłem jeszcze taką wykładnię <link> mowiąca o tym, że pracownikowi nie można zlecic pracy ponad jego kompetencje jak i takiej, gdzie jego kompetencje nie są wcale uzyteczne cyt: "W orzecznictwie utrzymuje się pogląd, że nie może to być także praca, przy której kwalifikacje posiadane przez pracownika nie są potrzebne. Odmowa wykonywania takiej pracy nie uzasadnia rozwiązania umowy o pracę w trybie art. 52 § 1 KP (zob. wyrok SN z 8.5.1997 r., I PKN 131/97, poz. OSNP 6/1998, poz. 178)." chciałem się upewnić co do tego, czy słusznie dedukuję.

2) czy moge byc wpisany do komisji inwentaryzacyjnej i byc przymuszonym do jej przeprowadzenia? co prawda w spisie obowiazkow mam wpisane zajmowanie sie e-sklepem, ale jest to czysto od strony informatycznej, do magazynu nie mam dostepu i wysylek nie realizuje. nie bylem tez szkolony w zaden sposob z przeprowadzenia inwentaryzacji itd

PS. pewnie wiele osob sobie pomysli 'co za duren wysyla informatyka do takich zadan!?' no coz, niedlugo konczy mi sie umowa o prace, ktorej nie zamierzam przedluzyc i to chyba rodzaj takiej zemsty i dania mi w kosc na odchodne

to link o którym pisałem wyżej, nie chciał przejść przy zakładaniu wątku: czasopisma.beck.pl/monitor-prawa-pracy/aktualnosc/powierzenie-pracownikowi-innej-pracy-art-42-4-kp/ 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 11:44

Co do pkt.1 też miałabym wątpliwości, czy nie bronić się przed taką pracą, która absolutnie nie jest związana z Twoim stanowiskiem pracy. Natomiast jeśli chodzi o pkt.2 to jak najbardziej, pracodawca może powołać Cię do komisji inwentaryzacyjnej. To nawet wskazane, żeby spis robiła osoba nie związana z daną pracą i z danym działem, tak więc od tego raczej nie wywiniesz się.Nie trzeba do tego wielkich umiejętności, a szybkie przeszkolenie może zapewnić Ci sam magazynier.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: informatyk, magazyn

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych