Skocz do zawartości

Obliczanie zasiłku chorobowego

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 17:30

Witam, skończyła mi się umowa o pracę 31 grudnia, od 27 jestem na l4 do końca stycznia, jak obliczyć zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia, w tym wypadku ile otrzymam za styczeń ? Ktoś potrafi wyliczy ? Dodam tylko że poprzedni rok miałem cały przepracowany i stawkę na umowie 2430 brutto, plus premie kwartalne, świąteczne, wczasy pod gruszą i trzynastka

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 styczeń 2018 - 17:49

Policz sobie średnią z 12 m-cy uwzględniając w podstawie to co u ciebie wchodzi, na pewno wczasy nie wchodzą.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11738 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 styczeń 2018 - 23:06

Z tego co napisałeś nikt ci niczego nie wyliczy, za mało informacji.

Tak jak napisała Zosia podstawę chorobowego wylicza się jako średnią z 12 miesięcy sprzed miesiąca zachorowania. Ale nie wszystkie składniki płacowe są wliczane do podstawy zasiłku.

Nie wlicza się premii/nagród okolicznościowych /świątecznych/, kasy z Funduszu Socjalnego.

Premie kwartalne mogą być wliczane, albo nie - zależy czy są zmniejszane za okres choroby.

Trzynastka wchodzi do podstawy zasiłków. 

I co ty na to ?  

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 07:08

Niektóre składniki, których nie wlicza się w czasie zatrudnienia, są wliczane do podstawy zasiłku po ustaniu zatrudnienia, więc odpowiedź na pytanie zna tylko ZUS.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 08:35

???? a które to na przykład?

#6 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3353 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:52

Do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego pracownikowi za okres po ustaniu zatrudnienia należy wliczyć wszystkie składniki wynagrodzenia podlegające oskładkowaniu, również te, które nie były wliczane do podstawy wymiaru świadczeń chorobowych wypłacanych w czasie trwania zatrudnienia. Podstawę zasiłku chorobowego w trakcie zatrudnienia i po jego ustaniu ustala się inaczej. Składniki, które w czasie trwania stosunku pracy nie były włączane do podstawy, po jego ustaniu zostają do niej wliczone.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16078 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:58

Tak, wiem, dziekuję, już wiedzę uzupełniła mi "koleżanka". Nie spotkałam się jeszcze z tym, abym coś ZUS-owi musiała uzupełniać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy