Skocz do zawartości

program Symfonia

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:04

Mam prośbę czy ktoś z WAS księguje w programie Symfonia i rozlicza VAT prewspółczynnikiem, mógłby podpowiedzieć jak to księgować.

#2 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 07:19

Ja rozliczam. Prewspółczynnik ustawiasz w programie i do deklaracji dobrze Ci wstawia kwoty. Żeby w rejestrach też pokazywało kwoty odliczone prewspółczynnikiem potrzebna jest ingerencja jakiegoś specjalisty od Symfonii, żeby Ci ten rejestr "przerobił". Jeśli chodzi o nieodliczony VAT pozostający na koncie "VAT odliczony" to wyjścia są dwa: albo również pomoc specjalisty, który Ci zrobi automat rozksięgowujący te kawałeczki nieodliczanego VATu na odpowiednie konta (tam gdzie była księgowana kwota netto), albo na koniec miesiąca sama poleceniem księgowania to rozksięgowujesz. Ewentualnie jeszcze na etapie dekretowania już wyliczasz jak masz mało faktur

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:47

Dziękuję Ci bardzo.Wczoraj dzwoniłam do pomocy technicznej i dziewczyna podpowiedziała żeby księgować to co zostaje jako koszt księgowaniem równoległym.
To nie muszę płacić za speca który by to wszystko zrobił oczywiście odpłatnie.
Jeszcze raz dziękuję.

#4 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 13:27

Dziewczyny ustawiacie w Symfonii prewspółczynnik /dot. sprzedaży opodatkowanej i nieopodatkowanej/ czy współczynnik /dot. sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej/ Bo ja mam jedno i drugie. Wiem, że w ustawieniach wpisuję procent współczynnika, ale gdzie wpisać procent prewspółczynnika?

#5 ona_

ona_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 26 luty 2018 - 13:45

Nie da się. Musisz z tego wyliczyć jeden i tyle wpisać. Sama tego nie stosuję, ale słyszałam od informatyka zajmującego się programem, że to jest chyba jedyna metoda

#6 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 15:42

Dzięki, muszę się zorientować.

#7 Anna8888

Anna8888

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 27 luty 2018 - 12:56

Do Anny.Mam tylko prewspółczynnik.35% Ja księguję tak np.faktura na 100zł netto 23,00 VAT. Do rejestru wprowadzam zak wył.opodat.z lit.C. Księguję tak 402-4300 - 35,00 - 202 225 - 8,05 - 202 402-4300 - 79,95 - 202 przy księgowaniu wyskakuje komunikat że rejestr VAT jest inny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych