Skocz do zawartości

Zdjęcie

umowa najmu mieszkania

umowa najmu mieszkania

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Karla1983

Karla1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:48

Witam, 

Mam pytanie dotyczące umowy najmu mieszkania na czas określony. 

W dn. 20,12,2016 podpisaliśmy umowę najmu na czas określony. Umowa miała zostać podpisana na rok niestety przez pomyłkę wpisana została błędna data i umowa jak się okazało obowiązywała do dnia 31,12,2016. 

Obecnie ze względów finansowych zmuszeni byliśmy zrezygnować z mieszkania . Przekonani, że umowa wygasła poinformowaliśmy właściciela mieszkania że zmuszeni jesteśmy zrezygnować i się wyprowadzić na co odpowiedział nam, że umowa przeszła na czas nieokreślony i jak chcemy możemy się wyprowadzić ale i tak do końca lutego musimy mu płacić. 

Czy faktycznie umowa przedłuża się automatycznie na czas nieokreślony mimo iż na umowie nie ma takiego zapisu ? 

Na umowie jej zapis, że wszystkie zmiany w umowie muszą być załatwiane na piśmie więc wydaje mi się, że przedłużenie umowy na czas nieokreślony też powinno być uwarunkowane jakimś zapisem - czy się mylę ?

Czy właściciel ma prawo żądać od nas zapłaty za cały styczeń i luty mimo iż zdaliśmy mu lokal i klucze w dniu 14,01,2018 ?

Bardzo proszę o odpowiedź gdyż właściciel powołuje się na jakiś kodeks i paragrafy i grozi nam sądem. 

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:34

Wasza umowa się nie skończyła ale skoro nadal tam mieszkaliście przekształciła się na czas nieokreślony. Nie wypowiem się za jakie miesiące właściciel może żądać czynszu, bo nie napisałaś jak wypowiedziałaś umowę? kiedy? pisemnie? czy z przekazania kluczy powstał protokół?

#3 Karla1983

Karla1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:46

Umowa została wypowiedziana 10 stycznia w trakcie rozmowy z właścicielem. Sporządziłam protokół zdania kluczy jak i przekazania lokalu niestety właściciel nie chciał go podpisać. Zweryfikował tylko lokal, porobił sobie zdjęcia i zabrał klucze bez żadnego potwierdzenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych