Skocz do zawartości

Zdjęcie

„Ulga na start” od 31 marca 2018 r. – pierwsze 6 miesięcy działalności bez składek ZUS

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197153 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 16:00

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą przez pierwsze 6 miesięcy nie będą musieli opłacać składek ZUS. Tak zwaną „ulgę na start” przewiduje Prawo przedsiębiorców, czyli zasadnicza część pakietu pięciu ustaw, zwanych Konstytucją Biznesu. Celem tych nowych przepisów jest ułatwienie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Zostały one przyjęte przez Radę Ministrów 14 listopada 2017 r. i aktualnie czekają na rozpoczęcie prac legislacyjnych w Sejmie.

Powrót do artykułu: „Ulga na start” od 31 marca 2018 r. – pierwsze 6 miesięcy działalności bez składek ZUS

#2 Guest_ania4324

Guest_ania4324
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 16:00

Czy na preferencyjnych zasadach będzie się też łapał osoba która chce otworzy działalność i pracować jako grafik komputerowy? Niby twórców i artystów to nie dotyczy.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 styczeń 2018 - 16:51

Co za niesprawiedliwość, inni musieli płacić od początku, a teraz będą lepsi i nie będą płacić  :wub: 

#4 Guest_Rescue

Guest_Rescue
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2018 - 15:09

Niestety gdy założy się działalność i ośmieli się wystawić FV byłemu pracodawcy... to już tak różowo nie jest. Wiadomo, ktoś taki z automatu jest traktowany jako obywatel II kategorii i nie ma w tym przesady. :( Już w ogóle nie dyskutuję, że to jest pogwałcenie konstytuacyjnej równości wobec prawa itd. ale takie życzenia , żeby było normlanie można sobie pomiedzy bajki wsadzić. (a narmalnie to znaczy - brak przymusu uczestniczenia w tej piramidzie finansowej jaka sa ubezpieczenia spoleczne) Prawo używane arbitralnie i sąd nie stoi na sprawdzaniu przypadków pod względem litery Prawa , tylko orzeka na podstawie jaki to ma wpływ na panujący reżim itd. dziki kraj!

#5 gunar

gunar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 08:47

Rzygać się chce na takie ulgi, co ta za ulga 6 msc, nawet interesu się nie da dobrze rozkręcić, przecież wiadomo, że na początku to trzeba w sprzęt zainwestować, reklamę itd. Dali by ulgę z 5 lat.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2018 - 10:49

Hahaha...my jako firmy jednoosobowe się zamkniemy bo składki ZUS nas wykoncza ale co ich to interesuje na otwarcie dadzą ulgę 6 miesięcy 🤣 masakra

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:10

Czyli rozumiem że jak założę działalność np. 2.03. 2018 a pierwszą czynność wykonam dopiero w marcu to mogę z tej ulgi skorzystać? Działalność zakładana z dotacji z UE, musi zostać założona na początku marca. W miesiąc mają zostać wydane środki a od kwietnia można zacząć zarabiać. Dlatego mnie to zastanawia czy liczy się dzień zgłoszenia do ewidencji czy faktycznego rozpoczęcia działalności.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 21:02

Ja jestem w podobnej sytuacji dotacja z UE ,wniosek CEIDG składam jeszcze w lutym ale date rozpoczęcia działalności muszę najpóźniej wpisać 31 marzec 2018 i tak zrobię więc mam nadzieje że się załapie. Pytanie tylko czy faktycznie składka wynosi 0zł przez 6mc czy płacimy zdrowotne????

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 luty 2018 - 23:00

Sprawdź najpierw czy te przepisy w ogóle weszły w życie, bo moim zdaniem nie weszły i raczej nie wejdą. 

#10 Holek

Holek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 12:02

Wszyscy się wahamy co do założenia firmy, bo ZUSy,podatki itp.

my prowadzimy firmę z mężem już od 2006 roku, różnie bywało.

Dwa lata temu dopiero trafiliśmy na tą Księgowości, która nas poprowadziła i prowadzi do tej pory. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie martwimy się o podatki, a już tym bardziej o Zusy.

Na wszystkie pytania zawsze otrzymujemy odpowiedź w trybie natychmiastowym.

Firma godna polecenia, podaje link dla zainteresowanych :

https://firmabezzusu.pl/?partner=ws99

Myślę, że warto zastanowić się nad założeniem SPÓŁKI....

Kontaktując się z tą Księgowością, otrzymacie wszystkie wskazówki..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych