Skocz do zawartości

Odłączenie gazu

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:47

Witam. Prosze o pomoc. Mieszkam z rodziną w prywatnej kamienicy. Kamienica jest podzielona na dwa osobne budynki. Do budynku w ktorym mieszkam jest doprowadzony gaz lecz ma zostac odlaczony ze wzgledu na zly stan techniczny frontowego budynku przez ktory przebiega rura z gazem ( nakaz nadzoru budowlanego). Mam ogrzewanie z pieca gazowego.
Czy w danej sytuacji prywatny wlasciciel ma prawo odlaczyc mi gaz ? Rachunki oraz czynsz oplacane sa na biezaco.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 12:57

Witam. Prosze o pomoc. Mieszkam z rodziną w prywatnej kamienicy. Kamienica jest podzielona na dwa osobne budynki. Do budynku w ktorym mieszkam jest doprowadzony gaz lecz ma zostac odlaczony ze wzgledu na zly stan techniczny frontowego budynku przez ktory przebiega rura z gazem ( nakaz nadzoru budowlanego). Mam ogrzewanie z pieca gazowego.
Czy w danej sytuacji prywatny wlasciciel ma prawo odlaczyc mi gaz ? Rachunki oraz czynsz oplacane sa na biezaco.

Nie tylko ma prawo, a wręcz obowiązek. A Ty masz prawo domagać się, żeby właściciel domu zapewnił Ci inne ogrzewanie, w miarę możliwości takie, na jakie pozwala stan techniczny budynku.

#3 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 14:39

Dziekuje za odpowiedz. A jeszcze jedno takie pytanie. Na czyj koszt odbywaloby sie to zapewnienie innego ogrzewania ? A dokladniej chodzi mi o np piec lub cokolwiek innego czy koszty mialbym pokryc osobiscie czy wlasciciel nieruchomosci ?

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 15:02

Co do zasady skoro wynajmujesz mieszkanie (a nie garaż czy oborę) musi być ono ogrzewane, chyba...że w umowie najmu inaczej umówiłeś się z właścicielem. Zatem jeśli on odłącza gaz to musi Ci zapewnić inne ogrzewanie lub umówić się, że Ty je robisz w zamian za mniejszy czynsz np.

#5 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 16:04

Dziekuje za odpowiedz :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych