Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodna z RODO 2018

wróć do serwisu Sektor Publiczny 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32735 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:13

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) będziemy stosować od 25 maja 2018 roku. Oznacza to, że wszystkie materialne przepisy RODO, od podanej w zdaniu poprzednim daty, będą bezpośrednio obowiązywać oraz będą miały bezpośredni skutek. GIODO przygotował zestaw 17 pytań, które mają pozwolić administratorowi danych ocenić stan swojego przygotowania do RODO. GIODO publikuje także odpowiedzi. W niniejszym artykule przedstawiamy jak powinna wyglądać zgoda na przetwarzanie danych osobowych, aby spełniała wymogi RODO.

Powrót do artykułu: Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodna z RODO 2018

#2 Guest_kw

Guest_kw
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:13

Pytanie, czy jeśli obowiązek informacyjny w momencie pozyskiwania zgody został spełniony jedynie w zakresie wymaganym przez UODO to teraz należy pozyskać nową zgodę czy jedynie "uzupełnić" informacje przekazywanie osobie której dane dotyczą? mówimy oczywiście o sytuacji kiedy wszelkie pozostałe wymogi (dobrowolność, jednoznaczność itp.) zostały spełnione.

#3 Guest_Alisa

Guest_Alisa
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 22:53

Ja się pytam: kiedy ci którzy przechowują dane zaczną je przechowywać bezpiecznie dla nas? Przecież ciągle słyszeć o wycieku takich danych. A szyfrowanie w tych czasach to przecież sprawa banalna. Mozna używać takich aplikacji jak usecryptSafe i po sprawie

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 15:26

U nas ją testują za teraz, bo jest darmowy miesiąc, ale jak sobie czytam jakie zabezpieczenia gwarantuje to myślę, że zostanie w naszej firmie na stałe. usecrypt.pt.com/Technology 

#5 milio

milio

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 22:57

Pytanie, czy jeśli obowiązek informacyjny w momencie pozyskiwania zgody został spełniony jedynie w zakresie wymaganym przez UODO to teraz należy pozyskać nową zgodę czy jedynie "uzupełnić" informacje przekazywanie osobie której dane dotyczą? mówimy oczywiście o sytuacji kiedy wszelkie pozostałe wymogi (dobrowolność, jednoznaczność itp.) zostały spełnione.

Wystarczy aktualizacja posiadanych zgód. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

#6 Guest_adam289

Guest_adam289
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2018 - 12:55

Mam dobre doświadczenia z audytem RODO przeprowadzonym przez audytora z CSA -csaipartnerzy.pl. Oni zrzeszają różnych audytorów z doświadczeniem w różnych branżach, także można sobie niejako dobrać konsultanta w zależności od specyfiki swojej działaności. Wiadomo, że jeśli ktoś na co dzień robi audyty dla 1 osobowych firm to się raczej nie sprawdzi przy audycie dla dużej korporacji i na odwrót. Dlatego tutaj jest to naprawdę okej, że można dobrać osobę pod projekt.

#7 wera_

wera_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 09:15

myślę, że RODO nie takie straszne, jak je malują. plusem jest to, że przynajmniej starają się coś zrobić w kwestii przechowywania danych osobowych i tego, że są one bardzo często udostępniane. pewnie zmiany nie rozwiążą wszystkich problemów, ale mam nadzieję, że ograniczą je w dość znaczącym stopniu.

W ogólew wg mnie dobrym uzupełnieniem artykułu będzie tekst od Focus - 

https://focustelecom.../rodo-w-polsce/ Naprawdę można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy ;)

#8 Guest_Mario

Guest_Mario
  • Goście

Napisano 03 maj 2018 - 17:44

Jak to sie ma do RODO?
Otwieram bloga, na którym bede publikowal oferty handlowe roznych firm.
Publikowane dane to opis ofert, zdjecia i adres www.
Nie mam formularza kontaktowego, nie mam newslettera, mozliwe ze bede mial google adsense w celu informacji dla statystyk bloga.
Jedyny kontakt ze mna to adres email tylko dla partnerow handlowych.

#9 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 19:05

A ja mam takie pytanie, czy formularz google może posłużyć do zbierania danych osobowych od osób fizycznych?

Oczywiście ze szczegółowym opisem, kto dane przetwarza itp., co myślicie?

#10 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 11:11

Dodatkowo, jesli zapisane sa ogolnodostepne dane przedsiebiorcow, to tez nalezy zgodnie z rodo o tym fakcie ich poinfomowac?

Czy tyczy to sie tylko osob fizycznych lub innych danych, niz te ze stron www?

#11 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 09:09

Szanowni Państwo,

ja chciałabym bardzo dowiedzieć się czy "dane osobowe" dotyczą tylko osób fizycznych? Czy jak mam w firmie dane osób (Osób kontaktowych), które zawsze przynależą do jakiejś firmy (Np. Jan Kowalski, firma XYZ Sp. z o.o, numer telefonu, email służbowy) to muszę wysłać im informację, zgodnie z obowiązkiem informacyjnym?

Dodam, że dane tych osób kontaktowych potrzebne są do realizacji zleceń, przedstawienia ofert. 

#12 Guest_filipek

Guest_filipek
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 09:03

Generalnie RODO weszło do życia wszystkich firm posiadających w swojej bazie dane osobowe. Za niedostosowanie się do przepisów RODO grożą nam surowe kary, dlatego lepiej byłoby ich uniknąć. Istnieją firmy, które po wielu przeszkoleniach w tym temacie pragną pomóc naszym działalnościom we wdrożeniu się w temat, z których usług warto skorzystać, by uniknąć problemów. Na naszym rynku znaleźć można ofertę takiej firmy, np. Lion's Care. Zachęcam do korzystania z usług takich przedsiębiorstw, by oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i stresu.

#13 Rwotki

Rwotki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:09

Dużo teraz o to dymu i szczerze mówiąc, we mnie wzbudza wciąż wahanie. Chociaż czytałem ostatnio dosyć fajny artykuł  i ogólnie polecam zerknąć. Dużo przydatnych informacji a propo.

#14 Katarzyna Pokosińska

Katarzyna Pokosińska

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 12:13

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu, dalej brakuje wam informacji na temat RODO i bezpieczeństwa danych, polecam stronę RODOwsparcie.pl, jest tam sporo materiałów w tym temacie. Pozdrawiam

#15 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 616 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 23:12

Mimo że od wejścia RODO minęło już nieco czasu, wiele osób nadal nie wie, na czym ono polega i co konkretnie uległo zmianie. Szukając informacji na temat tego, w jaki sposób powinno się przechowywać dokumentację w formie fizycznej, zgodnie z RODO, powinno się zapoznać z treścią artykułu http://webskey.pl/ba...iem-informacji/ w którym szczegółowo to opisano.

#16 PatrycjaSV

PatrycjaSV

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 07:43

Kwestie RODO do tej pory są przez wiele osób nieodpowiednio rozumiane, zwłaszcza przez zarządy firm.

Nie zapominajmy o tym, że rozporządzenie RODO wdraża wiele obostrzeń i zobowiązań co do zapewnienia zabezpieczeń dla danych osobowych, które są przetwarzane i przechowywane w obrębie sieci firmowej.

Zachęcam do zapoznania się z zabezpieczeniami IT, tj.: wdrożenie firewall, korzystanie z systemu VPN pozwalającego na szyfrowanie przekazywanych danych, czy wdrożenie systemów IDS/IPS.

Aby nie doszło zaś do żadnych wpadek, związanych z nieprzewidzianym wyciekiem i utratą danych, niezbędne jest posiadanie kopii bezpieczeństwa w przynajmniej w 2 lokalizacjach - https://www.virtline...bezpieczenstwa/.

#17 Adiol

Adiol

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 06 październik 2018 - 21:26

Małe firmy, a właściwie ich właściciele często nie wiedzą, że nie muszą się bać RODO.

Nie dajcie się zwariować.

http://lektorski.pl/...o-to-jest-rodo/

#18 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 19 październik 2018 - 08:26

RODO – nie taki diabeł straszny jak go malują.

Zachęcam do odwiedzenia witryny internetowej bodo24.pl na której mogą Państwo w formularzu kontaktowym zadać nurtujące Was pytania dotyczące RODO. Nasi Inspektorzy Ochrony Danych udziela odpowiedzi wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie. Na Naszej stronie znajdą Państwo również pakiet ofert jakie świadczymy naszym klientom. Oferujemy również indywidualną wycenę w zależności od potrzeb klienta.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu na stronie bodo24.pl bo warto się dowiedzieć więcej w myśl powiedzenia kto pyta nie błądzi.

#19 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 582 postów

Napisano 25 październik 2018 - 12:32

Słuchajcie a jak jest z naszymi danymi w bankach? Niby jest ustawa o prawie bankowym oraz jest tajeminica. Ale co w przypadku jeśli nasze dane wypłyną ? Takie sytuacje zdarzały się już w przeszłości.Czy bank ponosi wtedy jakąs konsekwencję niedopilnowania naszych danych?
Oraz jak to jest z przekazywaniem o nas informacji w urzędzie skarbowym? Czy każdy urzędnik może zobaczyć jak wyglada to na naszych kontach? Czy jednak trzeba nakazu sądu aby do takiego konta zajrzeć? https://www.tanie-konto.pl

#20 martynakrakowska

martynakrakowska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 26 listopad 2018 - 10:05

Warto znać obecne przepisy, ponieważ ich nieznajomość może sprowadzić na nas duże problemy. Szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy przedsiębiorcami warto zapoznać się z formami wyrażania zgód na przetwarzanie danych więcej na ten temat można przeczytać tutaj roedl.net/pl/pl/warto_wiedziec

GPS sklep.hertzsystems.com - Systemy GPS do samochodu najwyższej jakości

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych