Skocz do zawartości

dzień wolny za 06.01. dla nowo zatrudnionych

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:39

Dlaczego ci przepada?

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:46

No niestety moi drodzy, po konsultacji z pracownikiem PIP przepada mi ten 6 stycznia

Na co powołał się pracownik PIP?
Przecież pracodawca musi rozliczyć czas pracy z końcem okresu rozliczeniowego, lub gdy ta konczy się w trakcie okresu, z końcem umowy? Więc muszą wyjść nadgodziny.

#23 Guest_monikr

Guest_monikr
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 11:03

No właśnie jeszcze sprawdzałam, że to zatwierdził Trybunał Konstytucyjny w 12 roku. Wysłałam moją mamę do PIPu, więc tylko telefonicznie pobieżnie przekazała mi odpowiedź. Mam nadzieję, że pisemnie uzasadnił to. Nie klei mi się to

#24 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 11:06

Nie rozumiem o czym piszesz.

#25 Guest_monikr

Guest_monikr
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 11:12

No właśnie jeszcze sprawdzałam, że to zatwierdził Trybunał Konstytucyjny w 12 roku. Wysłałam moją mamę do PIPu, więc tylko telefonicznie pobieżnie przekazała mi odpowiedź. Mam nadzieję, że pisemnie uzasadnił to. Nie klei mi się to

I d*pa. Bez uzasadnienia stwierdził, że przepada pracownik PIP (nielogiczne mi się to wydaje). Chyba sama się tam wybiorę. Czy jesteście w stanie poprzeć Wasze stanowisko jakimiś przepisami?

#26 Guest_monikr

Guest_monikr
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 11:24

Nie rozumiem o czy piszesz.

Ja nie rozumiem, co jest dla Ciebie niezrozumiałe?

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 20:07

Zgodnie z art. 130 kodeksu pracy wymiar dla miesiąca stycznia to 168 godz., a dla miesiaca lutego 160 łącznie 328,
a z art. 151. § 1. praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. U ciebie 176 w styczniu i 160 w lutym - łącznie 336.

Art. 151(6). § 1. W razie ustania stosunku pracy przed upływem okresu rozliczeniowego pracownikowi przysługuje, oprócz normalnego wynagrodzenia, prawo do dodatku, o którym mowa w art. 151(1) § 1, jeżeli w okresie od początku okresu rozliczeniowego do dnia ustania stosunku pracy pracował w wymiarze godzin przekraczającym normy czasu pracy, o których mowa w art. 129. Do przywołanego art. 129 stosuje się art. 130 w celu obliczenia obowiązującego go wymiaru czasu pracy - i koło zamknięte.

Kogo wy w tym PIP macie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy