Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy jeszcze w tym roku


wróć do serwisu Kadry 36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 515971 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 08:23

Jeden wymiar urlopu do 26 dni dla wszystkich niezależnie od stażu pracy, likwidacja tzw. umów śmieciowych, czy zakaz zakładania działalności gospodarczej w miejsce umowy o pracę - to tylko niektóre z ważnych zmian zaproponowanych w nowym Kodeksie pracy. Prognozuje się, że zmiany mogą wejść w życie jeszcze w 2018 roku.

Powrót do artykułu: Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy jeszcze w tym roku

#2 Guest_Krzysia

Guest_Krzysia
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 08:23

Jestem , za ! 26 dni - jak nie wykorzystasz twoja sprawa , pracownicy kumulują urlop nie chcą wykorzystywać , ( oczywiście są inne przypadki , gdzie pracodawca nie chce udzielać urlopu .. to już inna sprawa) ale nareszcie był by porządek. 26 dni dla każdego na rok !!!

#3 Guest_Aleks

Guest_Aleks
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 08:32

Pracodawcy nie chcą dawać urlopów, co w przypadku kiedy pracownik napisze wniosek o urlop a pracodawca go nie udzieli. Koniec roku i pracownik w plecy. Zakaz zakładania działalności gospodarczej- tego nie było nawet w komunie. Gdzie my idziemy?

#4 Guest_Jan.

Guest_Jan.
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 09:40

Piszą prawo pracy pod jedną stronę (pracodawcę) a druga strona(pracobiorca) nie ma moźliqości wypowiadania się związki zawodowe które to powinny robić nie są aktywne.Uwaźam źe sztywne normy dotyczące terminów wykorzystania urlopów godzą w interes pracowników a przepadek nie wykorzystanego urlopu leźy w interesie pracodawcy i jest haniebny. .

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 09:44

Jaka to sprawiedliwosc? Ktos przepracuje 3 lata i ma miec tyle samo dni urlopu co osoba pracujaca w firmie przeszlo 11 lat?

#6 Guest_Um

Guest_Um
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:01

L 4 jak braknie urlopu w grudniu a firma nie pracuje

#7 Guest_Paweł

Guest_Paweł
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:38

U mnie w pracy niechętnie dają urlopy, bo jest całym rokiem dużo pracy i co teraz jak ludzie mają jeszcze urlop za rok 2016! Po 50 dni urlopu mają. Ludziom nie chcą dać, przepadnie a w razie "w" powiedzą, że ludzie nie chcieli? Brawo dla inteligentów za to!!! Pracodawca powinien być ukarany za to że ludzie nie byli na urlopie! Co innego jakby jednemu pracownikowi miał przepaść urlop, ale 60 to czyja to wina? Pracowników?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 10:46

Fascynuje mnie zakaz zakładania działalności gospodarczej. A jeśli moje życie wygląda tak, że pasuje mi działalność gospodarcza, dla jednego czy kilku podmiotów to już nie wiadomo, bo od czegoś trzeba zacząć, prawda? Czasem ma się działalność i żadnego klienta, żadnych dochodów, a składki ZUS i tak trzeba płacić... Poza tym może nie jestem zainteresowana składkami emerytalnymi, skoro i tak będzie to symboliczna kwota?

#9 Guest_Mgm

Guest_Mgm
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:45

Czyli jednak cały czas lobbing żeby zlikwidować urlopy. Firma nie będzie dawać urlopów i będą po prostu przepadac. Powinno być ma być wykorzystany w danym roku i nie ma żadnego kombinowania z przenoszeniem na następny i jakimś ekwiwalentem za niewykorzystany. Jacyś ludzie cały czas dążą do pogłębiania w Polsce krwiozerczego kapotalizmu

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:05

Umowa o pracę jest NAJDROŻSZĄ formą dla pracodawcy i NAJMNIEJ OPŁACALNĄ dla pracownika. Ale najlepszą dla ZUS i budżetu! Dlatego uszczelnia się przepisy ograniczające dowolność form zatrudnienia. Pracowników wabi się tzw." przywilejami" - urlopy, dodatki, premie "ubezpieczenie społeczne", emerytura...które w szczegółowych przepisach albo w praktyce są tak obwarowane i ograniczone, że stają się własną karykaturą (emerytura, opieka zdrowotna, renty itp). Umowa o pracę to też wylęgarnia spraw sądowych w zakresie prawa cywilnego i prawa pracy....a tam jeszcze działa prawo miejscowe w postaci regulaminów. Zagmatwanie i różnorodność orzecznictwa taka, że można się sądzić do końca świata :) Podsumowując : ta forma zatrudnienia nie opłaca się nikomu poza ZUS i niewydolnym systemem emerytalno-rentowym. Jak ktos z pracowników ma wątpliwosci - proszę wziąć do ręki kalkulator i przeliczyć :)))

#11 Guest_Xor

Guest_Xor
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:22

"Według nowego Kodeksu pracy niewykorzystanego urlopu w danym roku kalendarzowym nie będzie można wziąć w kolejnym, a wolne dni przepadną." 1. Podobno nabytego prawa nie można 'zabrać', a prawo do wypoczynku jest nabywane z każdym przepracowanym dniem. 2. Ktoś zapomiał dodać w artykule, że za niewykorzystany urlop pracodawca może dostać karę finansową. W związku z czym 'Państwo' 'ukradnie' owoce naszej pracy. Zamiast oozwolić Mi (jako pracownikowi) wykorzystać urlop lub dostać ekwiwalent fiansowy - Państwo zabierze mi urlop, a w ekwiwalent zabierze jako 'karę finansową' nałożoną na firmę.

#12 Guest_Adam

Guest_Adam
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:30

Kto to wymyslil jakieś przepadanie urlopu to już to czy dostanę urlop będzie zależał od wodzimisie pracodawcy. Jak mi nie da to wychidzi ze będę zapiepszal cały rok bez wypoczynku. Krok w tył. A powinien być do przodu.

#13 Guest_ollon

Guest_ollon
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:52

cytuję : " Natomiast idea jest taka, aby urlop z danego roku został wykorzystany do końca I kwartału kolejnego roku – mówi Agnieszka Bagieńska-Petryka. Według nowego Kodeksu pracy niewykorzystanego urlopu w danym roku kalendarzowym nie będzie można wziąć w kolejnym, a wolne dni przepadną." to jak ma być? Czy idea jest sprzeczna z jej wykonaniem?

#14 Guest_cogito

Guest_cogito
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:15

Serio, z kc znikną umowy zlecenia i o dzieło? Czy też PT Redakcja popełnia kolokwializmy bo pisze dla suwerena?

#15 ZosiaA

ZosiaA

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 18563 postów
 • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:33

"....Redakcja popełnia kolokwializmy......" rozumiesz sens tego co piszesz? :lol:#16 Guest_Kawon😳

Guest_Kawon😳
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 14:10

"Według nowego Kodeksu pracy niewykorzystanego urlopu w danym roku kalendarzowym nie będzie można wziąć w kolejnym, a wolne dni przepadną....dzieje się na przykład we Francji, gdzie niewykorzystany urlop wypoczynkowy z danego roku przepada." Tak, to może jeszcze 6-godzinną dniówkę zamiast 8-godzinnej, bo tak jest we Francji. Zaporzyczają z innych krajów bo sami pomysłów na Swój nie mają.

#17 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:39

Jak tak wszystko z zachodu zapożyczamy, to może też ich pensje zapożyczymy? Po prawie 30 latach, przydałoby się zapożyczyć coś fajnego...

#18 Guest_Jjj

Guest_Jjj
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 20:28

Znowu kolejena zmiana zeby wkopac pracownikow w tamtym roku po zmianie pracownicy po 10 latach dostaja na 9 miesiecy a nowi na 2 lata komu to ulepszenie. Firmom zagranicznym . Rewolucje to sa w duzych firmach ze szkoda gadac. Parobki dla biznesu.

#19 Guest_karolina

Guest_karolina
 • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 11:38

tylko we Francji, Wloszech, Hiszpanii ogólnym zwyczajem jest, że miesiąć sierpien jest czasem urlopów, i często całe firmy są zamknięte, bo wszyscy mają urlop, 4TYGODNIE, co daje przeciętnie 20 dni roboczych, i nikt nie kręci nosem, nie straszy zwolnieniem, brakiem premii, po prostu taki jest zwyczaj i odpoczywają. U nas jest to nie do przyjęcia przez pracodawców, bo często po 2 tygodniach nieobecności-czyli 10 dniach urlopu pracownik jest szykanowany, że robota stoi, że się piętrzy, ze firma do tyłu, bo zachciało mu się wakacji...Taka jest polska rzeczywistość. Akurat to z działalnością i większą swobodą takiego pracownika ma sens i nie dziwię się, że pracodawcom sie to nie podoba, bo mieli współpracownika na b2b, a traktowali jak swoją wlasność i zero urlopu.

#20 Guest_karolina

Guest_karolina
 • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 11:42

z urlopem faktycznie będzie tak, że pracownik wybierze w ciągu całego roku do 10-13 dni maxymalnie, a reszta będzie przepadać, bo jesli pracodawca nie będzie musiał wypłacić ekwiwalentu (pracownik czasem wolałby to od wolnego, ale to też nadużycie), to go nie puści więcej, a pracownik chce zachować pracęDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych