Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejestracja używanego samochodu w 2018 r. krok po kroku

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49086 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 10:25

Rejestracji używanego samochodu dokonuje się w wydziale komunikacji znajdującym się we właściwym miejscowo starostwie. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek i dostarczyć właściwe dokumenty. Sprawdź jak w 2018 r. zarejestrować samochód.

Powrót do artykułu: Rejestracja używanego samochodu w 2018 r. krok po kroku

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2018 - 10:25

czy inwalidzisa choc czesciowo zwolnieni z oplat -urzad skarbowy nie pobiera oplad od inwalidow a staroetwo?

#3 Guest_Seba

Guest_Seba
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 17:16

Chcę zarejestrować swój samochód, który moją własnością od kilku lat. Mieszkałem w innym kraju. W Polsce wymagają ode mnie umowy kupna. Nie posiadam umowy, tylko dowód rejestracyjny z moim nazwiskiem. W okienku rejestracji odprawili mnie z niczym i powiedzieli musi być umowa. Dzwonię do urzędu w innym dużym mieście i uzyskałem odpowiedź, że jeżeli jestem właścicielem to nie muszę mieć umowy. Do tego podobno od 2018 roku nie wymaga się tłumaczenia dokumentów. Może mi ktoś pomóc jak zarejestrować auto bez umowy kupna / sprzedaży

#4 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 17 luty 2018 - 13:11

witam czy zarejestruje auto bez problemow jak na umowie kupna sprzedazy sa inne dane zameldowania tej osoby niz w dowodzie rejestracyjnym?

#5 Guest_Rysiek

Guest_Rysiek
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 13:27

Napisz umowe kupna sprzedaży od samego siebie . Oni chcą tylko papierek więc im go daj . Ciekawe czy ten tępe pały zauważą , że kupiłeś samochód od samego siebie . Pozdro.

#6 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 22:20

teoretycznie dobry pomysł ale weź pod uwagę że każda umowa kupna-sprzedaży wiąże się z uiszczeniem 2% podatku( PCC-3 w urzędzie skarbowym). Nawet jeśli wydział komunikacji nie zauważy "sprzedającego " na umowie to uwierz mi że fiskus na 150% nie przepuści nie opłacenia podatku( nie zapłacony podatek potrafią ściągać nawet 5 lat po zarejestrowaniu).

Pzdr

#7 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 29 maj 2018 - 23:52

Też będę rejestrować samochód, bo właśnie go kupiłam tylko zastanawiam się jeszcze czy nie zamówić ramki na tablicę rejestracyjną, bo znalazłam ofertę, dzięki której nie dość, że będę mogła zaprojektować własny nadruk na takiej ramce to jeszcze tablice mają być przymocowane solidnie bez konieczności wiercenia w nich dziur. Tu jest wszystko dokładnie opisane http://unital.com.pl/. Będę wdzięczna za podzielenie się opinią.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych