Skocz do zawartości

umowa przedwstępna wydanie kluczy?

umowa sprzedaż domu

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:02

Witam :) jestem nowa na tym forum i mam pytanie. Mam na sprzedaż dom w którym jestem współwłaścicielem. Ogólnie z tym nie ma problemu tylko zastanawia mnie jedna sprawa. Dziś będąc na wstępnych rozmowach u notariusza Pani notariusz spytała mnie czy byśmy byli w stanie przekazać kupującej klucze po podpisaniu umowy przedwstępnej ? szczerze to nie wiem co o tym myśleć a poza tym musze to przedyskutować z rodzeństwem. Rzecz jest w tym że my mamy jeszcze kilka formalności geodezyjnych do zakończenia w sumie to zostało nam do końca dwa miesiące jak mówił geodeta ale wszystko jest już formalnie zaakceptowane w Gminie... no i właśnie pewnie to decyduje o tym że trzeba by było taką umowę podpisać.

Mam do Państwa takie pytanie czy jest ryzyko przy podpisaniu takiej umowy i jakie? bo w sumie wiem tylko tyle że kupująca podobno ma kupca na swoje mieszkanie ale musi gdzieś zamieszkać po sprzedaży swojego, dlatego do momentu gdy my nie uregulujemy formalności geodezyjnych nie dostaniemy całej kwoty. tylko na początek jakąś tam zaliczkę.. i tak to wygląda..

Proszę o jakieś podpowiedzi dziękuję i pozdrawiam

Beata

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:32

Powiem tak: najpewniejsze by było, abyście mieli pozałatwiane sprawy formalne, podpisaną umowę końcową, zapłacone i wtedy przekazane klucze.

Teoretycznie może być tak, że Pani u Was zamieszka, do umowy końcowej nie dojdzie, a Wy macie lokatora i ciężko go (zgodnie z prawem) wyrzucić.

Proponuję wziąć większy ZADATEK (a nie zaliczkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) oraz uregulować w umowie przedwstępnej, że od dnia otrzymania kluczy Pani zobowiązana jest do regulowania wszelkich opłat zw. z domem i że przekażecie jej dom na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.

#3 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:45

Powiem tak: najpewniejsze by było, abyście mieli pozałatwiane sprawy formalne, podpisaną umowę końcową, zapłacone i wtedy przekazane klucze.

Teoretycznie może być tak, że Pani u Was zamieszka, do umowy końcowej nie dojdzie, a Wy macie lokatora i ciężko go (zgodnie z prawem) wyrzucić.

Proponuję wziąć większy ZADATEK (a nie zaliczkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) oraz uregulować w umowie przedwstępnej, że od dnia otrzymania kluczy Pani zobowiązana jest do regulowania wszelkich opłat zw. z domem i że przekażecie jej dom na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.

ok dziękuję za odpowiedź czyli jednak ryzyko zawszę będzie.. Pani notariusz jedynie podkreśliła że jeżeli się jedna strona nie wywiąże z umowy to wtedy się kończy to w sądzie, ale kto ma siły na to żeby się z kimś w sądzie "szarpać" mi się nie śpieszy w sumie ja tam mogę zaczekać te dwa miesiące na zakończenie formalności...

#4 Małgorzata_Si

Małgorzata_Si

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 14:32

Zgadzam się w 100 procentach. Ja bym nie ryzykowała sprawami sądowymi. Lepiej umowy u notariusza podpisać wszystkie i dopiero wtedy przekazać klucze. My u Pani Notariusza Sajkiewicz-Zarzyckiej w Krakowie dopełniliśmy formalności i dopiero przekazaliśmy klucze do sprzedanego mieszkania. W takich sprawach, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze nie należy zbytnio ufać ludziom. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa, sprzedaż domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy