Skocz do zawartości

Zdjęcie

podatek od spadku

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 adamr21

adamr21

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:26

Witam.Mam pytanie kiedy udać się do skarbówki w związku z podatkiem od spadku.Należy mi sie spadek po wuju w wysokości 1/8.Ostatnio odbyło sie dzielenie pieniędzy z konta wuja.Parę dni póżniej wpłynęły pieniądze na moje konto i teraz nie wiem czy już musze to zgłosić i płacić podatek.Jest jeszcze dom który chce wziąść ciotka i nas spłacić.Poza tym nie wiadomo co jest jeszcze do podziału.Nie wiem czy płaci sie już czy czeka aż się sprawy wyjaśnia z reszta spadku.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:29

Witam.Mam pytanie kiedy udać się do skarbówki w związku z podatkiem od spadku.Należy mi sie spadek po wuju w wysokości 1/8.Ostatnio odbyło sie dzielenie pieniędzy z konta wuja.Parę dni póżniej wpłynęły pieniądze na moje konto i teraz nie wiem czy już musze to zgłosić i płacić podatek.Jest jeszcze dom który chce wziąść ciotka i nas spłacić.Poza tym nie wiadomo co jest jeszcze do podziału.Nie wiem czy płaci sie już czy czeka aż się sprawy wyjaśnia z reszta spadku.

Jeśli pieniądze już wpłynęły na Twoje konto, to od daty wpływu, masz 6 miesięcy na zapłacenie podatku.Od pozostałego spadku zapłacisz podatek, kiedy ponownie wpłyną środki na Twoje konto.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych