Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikacja e-mikrofirma do wysyłania JPK_VAT

wróć do serwisu Księgowość 57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 14:56

Aplikacja e-mikrofirma może i fajna ale jedno pytanie, gdzie jest dodaj nowego kontrahenta??? Czy za każdym razem będzie trzeba wpisywać ręcznie??

Wcześniej tak, teraz dodali zakładkę z kontrahentami.

#22 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 04 luty 2018 - 15:40

Program e-mikrofirma nie działa zgodnie z obowiązującymi przepisami VAT, ponieważ oblicza VAT dla każdej pozycji faktury osobno i na końcu sumuje. Nabywając 100 artykułów po 0,01 PLN wg stawki VAT 23% wg tego programu NIE placimy VAT w ogóle!!!

Totalna kompromitacja Ministerstwa (pfff)Finansów!

#23 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 04 luty 2018 - 23:05

KUPA!!!

wpisując fakturę i wartość netto np. 68,20 program wylicza brutto 83,89 a na fakturze mam jak wół 83,88.

co teraz ósma klaso?

mam ten sam problem... znalazl ktos jakies rozwiazanie na to??

#24 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 12:47

mam ten sam problem... znalazl ktos jakies rozwiazanie na to??

Tak, olać przelicznik ilość litrów x stawka netto, tylko wpisać pełną wartość netto z faktury i szt. jako jednostka miary.

Kolejna komedia czeka was po rozliczeniu okresu. Przy odliczaniu 50% VAT w ewidencji wartość netto i brutto będą wzięte z kosmosu (w kolumnie brutto będzie kwota stanowiąca połowę wartości brutto z faktury, a w kolumnie netto będzie druga połowa tej kwoty pomniejszona o połowę vatu). Czyli np dla 100 zł brutto na fakturze, w tej ewidencji zobaczycie: brutto 50,00zł, netto 38,50, vat 11,50

Cholera smiać się czy płakać????

Program na pierwszy rzut oka wydawał się rozsądny, intuicyjny, ale w praniu widać że był robiony na kolanie.

#25 Guest_Matheo

Guest_Matheo
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 11:49

Tak, olać przelicznik ilość litrów x stawka netto, tylko wpisać pełną wartość netto z faktury i szt. jako jednostka miary.

Niestety nie ma tak łatwo mam na fakturze Netto 81,67 Vat 18,79 a Brutto 100,46 a w programie jak wpisze netto 81,67 to oblicza mi Vat 18,78 a Brutto 100,45 to za paliwo akurat .
Za części budowlane Netto 81,50 Vat 18,74 Brutto 100,24 a program po wpisaniu Netto 81,50 liczy mi Vat 18,75 Brutto 100,25
Księgowa w swoim programie poprawia wartości jak na fakturze a co mam zrobić w takiej sytuacji w e-mikrofirmie jak nie mogę tam nic edytować???

#26 Guest_Gość mk

Guest_Gość mk
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 21:12

Tos Aldona, czy korzystasz w pełni z tos chodzi o tosend tak? Chodzi mi o to, czy przesylasz i odbierasz elektroniczne faktury.

#27 Guest_Obywatel

Guest_Obywatel
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 09:37

co za g.... chce wysawic fakture dla osoby prywatnej i po wprowadzeniu nie pozawala zapisac a wszystkie pola wymagane z * sa wypelnione ????????????????

dlaczego musimy oplacac nieudaczników z ministerstwa z naszych kieszeni.

cały ten pomysł znowu niedopracowany totalne g... i wszyscy szcześliwi publikuja reklamy w TV

#28 Guest_MM

Guest_MM
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 11:20

Nie pamiętam hasła, jak można zmienić ?

#29 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 12:26

Nie pamiętam hasła, jak można zmienić ?

Nie ma możliwości zmiany hasła. Widniej komunikat, że trzeba zapamiętać hasło, ewentualnie w ogóle go nie ustawiać. Ministerstwo nie przechowuje haseł w bazie.

#30 Guest_Pat

Guest_Pat
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 20:39

Witajcie, mam ważne pytanie, które wynika z wielkiego problemu, który przysporzyła mi aplikacja.

Czy ktoś z Was odinstalowywał program e-mikrofirma?
Ja postanowiłam to dzisiaj zrobić, ale nie znalazłam pliku odinstaluj w folderach aplikacji. Wobec tego usunęłam go przez Panel Sterowania > Dodaj/Usuń Programy - co skutkowało wyczyszczeniem całego dysku na którym aplikacja się znajdowała :(. Nie mam pojęcia jak to się stało, ale tak jakby system nie rozróżniał plików aplikacji od innych więc wyczyścił wszystko. Nie mam pojęcia czy uda mi się to odzyskać, cały czas próbuje.

Czy komuś zdarzyła się podobna sytuacja? Myślicie, że to może być rzeczywiście wina aplikacji?

#31 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 09 luty 2018 - 13:50

Witam
!Pomozcie. Mam 1osobowa firmę. Faktury wystawiam w programie wf-mag (stara wersja). Czy powinnam zakupić nową wersję wf-mag z opcją jpk czy mam założyć e-mikrofirme i tam wystawiac faktury? Nie wiem jak ugryźć te jpk i od czego zaczac. W styczniu wystawialam faktury w wf-mag. W jaki sposób powinnam wysłać jpk za styczeń?

#32 KaterinaN

KaterinaN

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 10 luty 2018 - 10:03

Co za program, że nei można zmienic hasla ja tez mam z tym problem i musze je odzyskiwac :(

#33 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 14:31

Aplikacja e-mikrofirma może i fajna ale jedno pytanie, gdzie jest dodaj nowego kontrahenta??? Czy za każdym razem będzie trzeba wpisywać ręcznie??

#34 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 18:27

MF narzuciło nowy obowiązek dla firm, natomiast sami nie wymagają od siebie zbyt wiele. Aplikacja e-mikrofirma ma wiele braków m.in. nie posiada bazy danych pozycji towarów i usług przez co wszystko trzeba wpisywać ręcznie. Wystawiając FV nie drukują się dane kontaktowe jak mail czy nr tel.

#35 honorka

honorka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 luty 2018 - 09:26

jak dodać ogólna kwotę z faktury vat w programie e-mikrofirma, mf twierdzi,że można , ja nie widzę sposobu jest tylko dodaj pozycje , przecież nie będę wpisywała 40 pozycji z faktury

#36 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 11 luty 2018 - 16:11

W jednej pozycji piszesz łączną wartość netto. Jak na fakturze masz dwie stawki to dajesz dwie pozycje też z dumą netto danej stawki

#37 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 11 luty 2018 - 16:13

Można utworzyć bazę kontrahentów.

#38 monika00

monika00

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 luty 2018 - 21:00

przy pierwszej rej. źle wpisałam nip

jak zmienić ?

proszę

#39 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 09:30

Mam pytanie. Jak w e-mikrofirma wprowadzić fakturę RR z 7 % podatkiem VAT?

#40 Guest_Dora

Guest_Dora
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 21:40

Ja korzystam z systemu tos, i tam bez problemu prowadzę rejestry VAT i generuję plik JPK_VAT. Program jest za darmo.

program nie jest za darmo. Przeczytałam regulamin niestety opłaty są

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy