Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aplikacja e-mikrofirma do wysyłania JPK_VAT

wróć do serwisu Księgowość 61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197208 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 09:38

Ministerstwo Finansów udostępniło na stronie www.jpk.mf.gov.pl do pobrania bezpłatną aplikację e-mikrofirma. Ma ona pomóc najmniejszym firmom wypełnić obowiązek generowania i przesyłania do MF plików JPK_VAT.

Powrót do artykułu: Aplikacja e-mikrofirma do wysyłania JPK_VAT

#2 Guest_Michaelt1000

Guest_Michaelt1000
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2018 - 09:38

Aplikacja e-mikrofirma może i fajna ale jedno pytanie, gdzie jest dodaj nowego kontrahenta??? Czy za każdym razem będzie trzeba wpisywać ręcznie??

#3 hannaa89

hannaa89

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 styczeń 2018 - 13:06

Najwygodniej generować i wysyłać pliki JPK_VAT przez programy księgowe - większość, jak nie wszystkie ma taką funkcję. To chyba najwygodniejsze rozwiązanie. Przez aplikację od wfirma.pl taki plik można wygenerować i przesłać właściwie jednym kliknięciem, tu https://wfirma.pl/jpk jest o tym trochę - to spore ułatwienie.

#4 Guest_MAREK

Guest_MAREK
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2018 - 14:17

CZY FAKTURY ZAKUPU TRZEBA KOPIOWAĆ POZYCJA PO POZYCJI ? jEŚLI MA 100 POZYCJI ? TO JEST UŁATWIENIE DLA MAŁYCH FIRM?

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 11:16

Mamy obowiązek od 1 stycznia br. przedstawienia "na rządanie" urzędu skarbowego dokumentów w formie elektronicznej, w tym faktur zakupu. Jak z e-mikrofirmy wygenerować "formę elektroniczną" fakturę zakupu?

#6 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 12:36

Mam dokładnie te same pytania co poprzednicy.

Czy dodając fakturę zakupu muszę każdą pozycję z faktury wprowadzać?

Czy będzie opcja zapisywania kontarhentów?

#7 Guest_emila

Guest_emila
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 18:24

a czy ktoś wie jak usunąc wystawioną fakturę? niby jest opcja usuń w edycji, ale po jej usunieciu nie można zapisać... 

#8 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:17

Faktury chyba nie da się usunąć w żadnym programie do tego przeznaczonym. Jedynie korektę możesz wystawić

#9 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 15:33

Jak poprawić błąd w e-mikrofirma polegajacy na tym że w nazwie firmy wystawcy musi być imie i nazwisko a tego nie ma mimo zmiany i zapisu zmian w programie?

I powiedzcie mi czy jest tu coś nie tak jeśli próbowałam kilkakrotnie wystawić drugą fakture.... nie zapisując jej ale numer nowej choć dopiero wystawiłam 1/01/2018 proponuje mi 4/01/2018 mogę numerować ręcznie czy tak będzie dobrze?

#10 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 15:36

Jak poprawić błąd w e-mikrofirma polegajacy na tym że w nazwie firmy wystawcy musi być imie i nazwisko a tego nie ma mimo zmiany i zapisu zmian w programie?

I powiedzcie mi czy jest tu coś nie tak jeśli próbowałam kilkakrotnie wystawić drugą fakture.... nie zapisując jej ale numer nowej choć dopiero wystawiłam 1/01/2018 proponuje mi 4/01/2018 mogę numerować ręcznie czy tak będzie dobrze?

#11 Guest_Aldona

Guest_Aldona
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 14:11

Ja korzystam z systemu tos, i tam bez problemu prowadzę rejestry VAT i generuję plik JPK_VAT. Program jest za darmo.

#12 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:41

Do tej pory wystawiałam faktury w euro w aplikacji e-mikrofirma nie mogę wystawić faktury w innej walucie niż złotówki.

#13 Guest_racjonalista

Guest_racjonalista
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:48

MF wymaga od przedsiębiorców, ale od siebie już nie. Tworzy program z wieloma brakami w tym brakiem tworzenia JPK.

#14 czarnulka22

czarnulka22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 14:51

Ja raczej nie mam wiedzy w tym temacie i nie będę w stanie pomóc....

Dajcie Czasowi czas

#15 Guest_Michustiga

Guest_Michustiga
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2018 - 11:48

Brak możliwości kopiowania danych klienta, podczas wprowadzania faktur zakupu i sprzedaży.

#16 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 09:09

MF wymaga od przedsiębiorców, ale od siebie już nie. Tworzy program z wieloma brakami w tym brakiem tworzenia JPK.

dokładnie ... wymagają i nic poza tym. rzucą ochłapa i myślą że są super bo nie zostawili firm bez aplikacji.

wymagają żeby w zestawieniu znalazły się wszystkie fv zakupu.. ok wprowadzaj z palca za każdym razem bez dodania kontrahentów.. super opcja...

a zakupy na fv RR.. nawet nie ma możliwości zapisania fv z vatem 7 procent.. to jakim cudem mam dodać faktury rr których w moim przypadku jest najwięcej... hmmm ciekawe

#17 Guest_Maciuś

Guest_Maciuś
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2018 - 17:35

1. Nie można skasować wprowadzonej błędnie faktury! :/

co to kurna jest?????
2. wie ktoś jak wprowadzić fakturę za paliwo?? nawet jak się przeliczy paliwo na netto, z powodu zaokrąglania wynik jest błędny...

#18 Guest_wkurzony Maciuś

Guest_wkurzony Maciuś
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2018 - 17:58

KUPA!!!

wpisując fakturę i wartość netto np. 68,20 program wylicza brutto 83,89 a na fakturze mam jak wół 83,88.

co teraz ósma klaso?

#19 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 20:54

Jak wystawić fakturę z VAT marża, jak zaksięgować umowę zwolnioną z Vat ?I wiele niedociągnięć tej aplikacji

#20 Marek.pi

Marek.pi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 luty 2018 - 11:57

Jak wystawić fakturę jeśli muszę na niej wpisać Nabywcę i Odbiorcę???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych