Skocz do zawartości

Zdjęcie

Składki ZUS 2018 - przedsiębiorcy

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197364 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:01

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udzielił informacji w sprawie najniższej podstawy wymiaru składek oraz kwot składek na ubezpieczenia społeczne oraz na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i na Fundusz Pracy za miesiące styczeń - grudzień 2018 r. dla przedsiębiorców, osób z nimi współpracujących, twórców i artystów, wolnych zawodów i niektórych innych grup ubezpieczonych.

Powrót do artykułu: Składki ZUS 2018 - przedsiębiorcy

#2 Guest_Respond

Guest_Respond
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:01

Jedna składka, czyli jedna kwota na potwierdzeniu przelewu, a PKPiR- jak to teraz księgować?

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12510 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:03

tak jak do tej pory 

#4 Guest_Respond

Guest_Respond
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:15

Do tej pory były 3 potwierdzenia przelewu, oddzielnie dla składek US, UZ i FP, na każdym przelewie była kwota i nazwa składki. FP trafiał do PKPiR, US i UZ do PIT do obliczenia podatku. Teraz jest jedna kwota i jedno potwierdzenie. Żeby FP wpisać do PKPiR to trzeba chyba jakiś dowód wewnętrzny teraz tworzyć. PKPiR prowadzę ręcznie w Excelu.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12510 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 styczeń 2018 - 13:43

Nie wiem czy dowodem wewn. się wpisuje, nie mam do czynienia z KPiR.

W koszty dg także zapłacone składki społeczne można wpisać, a nie tylko FP.

#6 Guest_Mikro

Guest_Mikro
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 03:36

Czy ja kiedys doczekam czasow kiedy nie bede musiala sprawdzac wysokosci skladek z roku na rok, a je po prostu placic jak Pan Bog przykazal? Moja 76 letnia matka nie dostaje waloryzacji emerytury w takim tempie w jakim rosna moje skladki. Wlasciwie w zadnym tempie nie dostaje, moze 1% na rok. A moje wlasnie wzrosly 10%.

#7 Guest_Pjoker

Guest_Pjoker
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:38

Jak zwykle totalny bałagan. Ja chyba będę robił dwa przelewy. Jeden na składki społeczne i fundusz pracy, a drugi na zdrowotne. Pierwszy będę księgował w koszty w KPiR :-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych