Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga na start dla przedsiębiorców od 31 marca 2018 r.

wróć do serwisu Moja Firma 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102444 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 19:34

Ulga na start to jedna ze zmian przewidzianych w ustawie Prawo dla przedsiębiorców wchodzącej w skład pakietu ustaw Konstytucja dla biznesu. Ma wejść w życie 31 marca 2018 r.

Powrót do artykułu: Ulga na start dla przedsiębiorców od 31 marca 2018 r.

#2 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 19:34

A co z tymi co założą swoją działalność przed 31.03.18

#3 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 19:37

Czy oznacza to, że osoby które np. zawiesiły działalność 60 miesięcy temu i działalność została automatycznie zakończona po 2 latach z uwagi na jej nie wznowienie będą mogły także skorzystać z ulgi na start? Jak to poprawnie zinterpretować? Teoretycznie od zakończenia działalności jest wtedy 36 miesięcy, ale od zawieszenia 60.

#4 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 06:25

Najbardziej zastanawiający jest fakt, że np Kowalski założy firmę 02.01.18 albo 02.02.18 i teraz co? Nie będzie już mógł z tego skorzystać?

#5 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 10:52

Prawo nie działa wstecz, zawsze tak było. Więc warto się wstrzymać z zakładaniem firm do kwietnia. Ale dla Kowalskiego to nie aż tak duża strata bo pół roku bez ZUS to  nic w porównaniu do tego co może zyskać osoba której przykład przytoczyłem. 

Teraz jeśli ktoś miał firmę, zawiesił ją a następnie sama została zakończona z uwagi na nie odwieszenie to dopiero po 60 miesiącach od zakończenia może znowu mieć mały ZUS przez pierwsze 2 lata. Zapis poniżej:

• podejmuje działalność ponownie po upływie co najmniej 60 miesięcy od dnia jej ostatniego zawieszenia lub zakończenia

teoretycznie sprawia, że osoby które miały zawieszone działalności mogą liczyć 60 miesięcy od jej zawieszenia a nie zakończenia. Chyba że ja to źle interpretuje?

To by dla części osób nie tylko dało pół roku bez ZUS, ale też mały ZUS przez kolejne 2 lata.

#6 Guest_Luc

Guest_Luc
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 00:14

witam

jesli posiadam umowe o prace i pracodawca oplaca wszystkie moje skladki to moge sprobowac z dodatkowym wlasnym biznesem za ktory przez pol roku nie zaplacane nawet skladki zdrowotnej (niecale 300) ?

#7 Guest_mat

Guest_mat
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2018 - 10:24

witam

jesli posiadam umowe o prace i pracodawca oplaca wszystkie moje skladki to moge sprobowac z dodatkowym wlasnym biznesem za ktory przez pol roku nie zaplacane nawet skladki zdrowotnej (niecale 300) ?

Dorzucam się do pytania .

#8 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2018 - 12:59

ulga dotyczy zwolnienia z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne, a nie zdrowotne. Zdrowotną trzeba płacić zawsze, czy to przy tej uldze, czy przy "małym ZUS-ie" czy też przy własnym biznesie, gdzie składki opłacane sa z innego tytułu, np. pracy na etacie.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2018 - 15:20

ulga dotyczy zwolnienia z obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie społeczne, a nie zdrowotne. Zdrowotną trzeba płacić zawsze, czy to przy tej uldze, czy przy "małym ZUS-ie" czy też przy własnym biznesie, gdzie składki opłacane sa z innego tytułu, np. pracy na etacie.

dzieki

bez sensu :-)

pracuje na etacie gdzie sciagaja mase kasy

do tego chce poprawiac gospodarke wlasnym biznesem a tu mimo ulg dla nowych firm i tak wezma 300pln

przeciez to prawie tyle co maly zus...

nie rozumiem po cholere to zdrowotne x 2 w tak wysokiej kwocie, tymbardziej ze jak zachoruje to i tak lecze sie prywatnie

ehhhh

#10 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 19:58

Od kiedy trzeba założyć działalność aby skorzystać z ulgi?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych