Skocz do zawartości

Jak wyliczyć zasiłek chorobowy w ciąży

L4 w ciąży Zasiłek chorobowy w ciąży L4 z kodem B

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 15:12

Witam,

zasiłek chorobowy w ciąży. Jestem na zwolnieniu lekarskim (zwolnienie ciążowe kod B) od 01.11.2017. Pierwsze zwolnienie do 28.11.2017, drugie od 29.11 do 27.12.2017, a teraz rozpoczęłam od 28.12.do 23.01 2018.

Dotychczas otrzymywałam pełną kwotę wynagrodzenia od pracodawcy (zatrudnia powyżej 20 pracowników), ale w płacach za grudzień wynagrodzenie zostało pomniejszone o ok. 300 zł. Wynagrodzenie zasadnicze 2600 zł plus dodatek stażowy 156 zł. Po odliczeniach otrzymywałam 1902,52 (na rękę) i jest to kwota, którą otrzymywałam w ciągu całego roku. Teraz zostało mi przelane 1 607,18 zł. Pani od płac nie potrafi mi wytłumaczyć dlaczego jest taka kwota.

Proszę o pomoc, czy zasiłek chorobowy wyliczony jest poprawnie?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19216 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 styczeń 2018 - 15:45

Żart?
Pani od płac nie potrafi, ma twoją kartotek ę płacową, twoje zwolnienie lekarskie.... A my mamy wiedzieć?

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19216 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 styczeń 2018 - 15:47

Może naliczono tylko do 27 grudnia bo nie dostarczyła świata następnego zwolnienia

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 styczeń 2018 - 22:18

Zapewne było tak jak napisała Zosia/Agnieszka i za pozostałe dni grudnia dostaniesz zasiłek w styczniu. 

Szkoda, że nie napisałaś kiedy była wypłata i kiedy przekazałaś pracodawcy ZLA od 28 grudnia. 

#5 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 09:06

Witam,

Mam pytanie, czy jeśli jestem zatrudniona na pełen etat u jednego pracodawcy i chciałabym zatrudnić się u innego (również pełen etat umowa o pracę) to czy ten drugi musi odprowadzać składki ZUS w pełnej wysokości? Czy jeśli składki są już odprowadzone u pierwszego to będzie płacić on mniej? Czy jeśli później zaszła bym w ciążę to chorobowe będzie mi się należeć z obu umów czy tylko z tej pierwszej?

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 kwiecień 2018 - 11:51

Z każdej umowy o pracę wszystkie składki są obowiązkowe.

Ale jak widzisz wykonywanie swoich obowiązków z obu umów na cały etat po 16 godzin dziennie ?

To nie wyglądałoby na fikcyjne /albo nieco oszukane/ zatrudnienie ? 

Gdybyś poszła "na chorobowe" /ale nie wiadomo czy dostałabyś ZLA, bo to lekarz decyduje/, to zasiłek należałby się z obu umów. Ale ZUS pewnie chciałby coś pokontrolować. 

#7 Guest_Nietypowa

Guest_Nietypowa
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:31

Witam,

przekopuję internet od jakiegoś czasu, ale nie mogę znaleźć informacji, które odnosiłyby się do mojej nietypowej sytuacji. Otóż, mam stabilne zatrudnienie, wynagrodzenie brutto 4 tys/mc. Od ponad roku mam jednak obciążenie komornicze, w związku z czym na konto wpływa mi kwota ok. 1500 zł. Jakiego mam się spodziewać wynagrodzenia na zwolnieniu będąc w ciąży? Jaki to zajęcie komornicze ma później wpływ na zasiłek macierzyński?

#8 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8739 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 07:50

z wynagrodzenia chorobowego dokonuje się potr. komorniczego jak z wynagrodzenia za pracę -> do kwoty wolnej;

z zasiłku 25% brutto zasiłku, do kwoty wolnej obow. z zasiłków (772,35 zł tj 75% najniższej emerytury przy potrącaniu należności innych niż świadczenia alimentacyjne wraz z kosztami i opłatami egzekucyjnymi.)

#9 Guest_Nietypowa

Guest_Nietypowa
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 19:15

z wynagrodzenia chorobowego dokonuje się potr. komorniczego jak z wynagrodzenia za pracę -> do kwoty wolnej;

z zasiłku 25% brutto zasiłku, do kwoty wolnej obow. z zasiłków (772,35 zł tj 75% najniższej emerytury przy potrącaniu należności innych niż świadczenia alimentacyjne wraz z kosztami i opłatami egzekucyjnymi.)

Czyli rozumiem, że w moim przypadku:

- na L4 nadal będę miała wpływ w wysokości 1500 zł?

- zasiłek wyniesie minimum 772 zł?

#10 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:12

Witam.Z gory przepraszam za moje glupie pytanie..ale zawsze z matematyki mialam jedynki i nie mogę sobie poradzic w banalnej i prostej kwestii.Do rzeczy pracuje w firmie 1.5 roku (umowa o prace)moja penja od roku to 2800 brutto.Bylam na zwolnieniu 5 dni w tym weekend.Jakiego wynagrodzenia mogę sie spodziewać?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:27

Że można być tak głupim i leniwy?
Są specjalne kalkulatory znajdziesz i wyliczysz głąbie.

#12 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5345 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:54

Dlaczego ubliżasz?

Sam kalkulator nie wystarczy. Ktoś, kto nie liczy płac niekoniecznie zna zasady, żeby sobie policzyć wypłatę.

2088 -(2800 : 30 x 5) = 2.333,35 zł brutto za czas pracy,

2800 - 13,71 : 30 x 80% = 64,43 zł x 5 dni choroby = 322,15 zł brutto za chorobę,

1.952,40 zł netto przy zwykłych kup i uldze.

PS. Gościu myślę, że ty tych zasad też nie znasz, bo inaczej podałbyś/podałabyś dobrą odpowiedź, a nie ubliżał/a, bo forum jest do zadawania pytań, odpowiedzi i dyskusji, a nie do agresji.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:07

Dorota tobie to akurat gówno do tego co ja potrafię a co nie, weź koronę i idź za pięć, stara

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4 w ciąży, Zasiłek chorobowy w ciąży, L4 z kodem B

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych