Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kaucja zwrotna dopiero po upływie roku - wynajem

wynajem kaucja mieszkanie

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Angelika

Guest_Angelika
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 10:36

Mam taki problem. 

Podpisałam umowę na wynajem mieszkania na okres 1 roku. W umowie jest zaznaczone, że kaucja, którą wpłaciłam będzie zwrócona w momencie, jeżeli czas wynajmu wyniesie 1 rok lub dłużej, jeśli będzie to krótszy okres kaucja nie zostanie mi zwrócona - czy taki zapis w ogóle jest zgodny z prawem i takie postępowanie jest legalne?

Niestety okazało się po 4 miesiącach, jak zaczęło się ochładzać, że w mieszkaniu jest wilgoć. Ze względu na stan zdrowia nie powinnam mieszkać w takim mieszkaniu - o wilgoci nie zostałam poinformowana przed wynajmem. Z tego powodu chciałabym wyprowadzić się wcześniej, jednak nie wiem co z tą kaucją. Czy mogę żądać jej zwrotu? Bez kaucji mam związane ręce i nie jestem w stanie z miesiąca na miesiąc wynająć innego mieszkania, a ta wilgoć naprawdę mi nie służy...

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 15:48

Zacytuj dokładnie punkt dot. kaucji.

Kaucja co do zasady powinna być przeznaczona na pokrycie strat (opłaty, uszkodzenia), nie może być zabrana z powodu wypowiedzenia umowy - taki zapis jest nieważny.

Dodatkowo jeśli wilgoć zagraża zdrowiu to mieszkanie możesz opuścić na podstawie art. 682 kc - przy czym do Ciebie należy udowodnienie tejże wilgoci. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynajem, kaucja, mieszkanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy