Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dom czy mieszkanie

wróć do serwisu Moja Firma 56 odpowiedzi w tym temacie

#21 PanDragon

PanDragon

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 10:34

Cześć Wam.

Ja właśnie buduję dom i poszukuję jakichś usług minikoparką na terenie Krakowa... W necie trafiłem np. na taką ofertę http://kanix.com.pl/Czy jest ona Waszym zdaniem warta uwagi?

Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc

#22 paweltkacz9

paweltkacz9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 13:35

Jeśli chodzi o budowę domu to dużo rzeczy jest do ogarnięcia, np. badanie gruntu pod budowe i dokumentacja.

http://geo-look.pl - Geolog Rzeszów

#23 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów

Napisano 18 czerwiec 2018 - 14:45

Jak masz pieniądze wszystko zlecasz i masz spokój :)

#24 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 20:43

Wydaje mi się, że dom jest znacznie lepszą opcją. Jednak zależy to od wielu czynników, a przede wszystkim kosztów. Z drugiej strony mieszkanie możesz zawsze zamienić, lub tylko trochę dopłacić, żeby zmienić je na inne. Z domem może być gorzej.

#25 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 467 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 15:30

A ja uważam, że powinieneś rozważyć trochę inny sposób zainwestowania tych pieniędzy. W prawdzie również mam na myśli zakup nieruchomości, ale nie dla siebie, tylko pod wynajem. Dzięki temu, zabezpieczysz się poprzez wypracowanie dochodu pasywnego, który będziesz mógł przeznaczyć na dalsze inwestycje lub budowę swojego domu. Polecam ci bardzo ciekawą ofertę - http://apartamentypiano.pl/ znajdziesz w niej apartamenty w miejscowości Świerardów Zdrój, która położona jest w otoczeniu gór, a także blisko granicy. Jest to niewątpliwie bardzo turystyczne miejsce, a można to potwierdzić patrząc chociażby na inwestycję w infrastrukturę przez tamtejsze władze. Są oni stricte nastawieni na turystykę i to właśnie na tę sferę nakładają największy nacisk i środki finansowe. Co do samych apartamentów, to jak sam zauważysz, są one bardzo nowoczesne, a także wygodne w użytkowaniu. Co więcej cena jest naprawdę atrakcyjna przez co całość inwestycji zwróci ci się w bardzo krótkim czasie. Bez względu na porę roku, każdy turysta znajdzie zajęcie dla siebie.

#26 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 09:39

Jak było w waszym przypadku budowaliście swój dom, szukaliście gotowego, zastanawiam się jakie rozwiązanie jest korzystniejsze? Czy można kierować się informacjami zawartymi w artykule http://kb.pl/porady/...pno-domu-_wp18/jak uważacie? Jak długo trwała budowa waszego domu, macie jakieś złote rady?

#27 Urszula_75

Urszula_75

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 20:17

Ja zaczynam budowę domu i jestem bardzo szczęśliwa, że wreszcie się za to zabraliśmy. Na razie jestem na etapie zewnętrznym, jeśli tak to można nazwać i mogę polecić wam stronę przez którą ostatnio zamawialiśmy rury kanalizacyjne: www.wiplast.com. Mają tam bardzo dobrej jakości produkty, znalazłam wszystko czego szukałam, a cena była naprawdę korzystna.

#28 dyzia

dyzia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 19:46

My również podjęliśmy to wyzwanie, jakim jest budowa domu jednorodzinnego, na szczęście wszystko poszło gładko i naprawdę wspominamy to dobrze, mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na świetną firmę budowlaną Espiro Property, która wywiązała się ze swoich zadań wzorowo :) 

#29 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 00:05

To zawsze ciężki wybór!

#30 adamowska

adamowska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:08

Nie zawsze, dla mnie wygodniejsze jest mieszkanie, bo nie muszę się o nic martwić a dom jednak wymaga trochę zachodu i wkładu finansowego od właściciela. Najbardziej wygodny jest zakup mieszkania od atala z wykończeniem pod klucz moim zdaniem bo tylko wykładasz kasę i wprowadzasz się do gotowego już idealnie wykończonego mieszkania w standardzie jaki sobie wybierzesz

#31 bibi87

bibi87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 19:30

Ale dom to większa powierzchnia, brak sąsiadów za ścianą, kawałek trawnika, na który wypuścisz psa/dziecko lub wystawisz grilla. Większa swoboda i większy metraż zazwyczaj :) My zdecydowaliśmy się na budowę, mamy już działkę, kontakt do profesjonalnej ekipy budowlanej http://espiroproperty.pl/pl/ i będziemy wkrótce umawiać początek prac :) 

#32 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 13:39

Ale dom to większa powierzchnia, brak sąsiadów za ścianą, kawałek trawnika, na który wypuścisz psa/dziecko lub wystawisz grilla.

Dlaczego zakładasz, że domy mają większą powierzchnię, a mieszkania nie mogą mieć dostępu do ogrodu? W przypadku domów przecież też musisz liczyć się z obecnością sąsiadów...

Zarówno mieszkania, jak i domy mają swoje zalety i wady. Bez względu na to, na co się ktoś zdecyduje, polecam postawić na biuro nieruchomości Wrocław i w razie ewentualnych wątpliwości zapytać co i jak.

#33 zbyszek88

zbyszek88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 13 marzec 2019 - 11:33

Po kilku latach mieszkania na osiedlu zamkniętym, planujemy budowę domu. Trafiło nam się mocno imprezowe sąsiedztwo, które ma gdzieś ciszę nocną. Ile razy można wzywać policję? Marzy nam się cisza i spokój po całym dniu pracy, zapadła decyzja i budujemy https://www.homekonc...homekoncept-54/ na działce pod miastem. Dom będzie miał niecałe 100 metrów, więc wystarczająco dla dwóch osób. Ma funkcjonalny układ pomieszczeń i duży taras do wypoczynku na świeżym powietrzu.

#34 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 12:33

Moim zdaniem lepiej wybudować dom. Energooszczędna jest też rekuperacja dlatego warto o takiej instalacji pomyśleć poważnie. Zajrzyjcie więc na stronę http://centrumrekuperacji.pl/i zapoznajcie się ze szczegółami dotyczącymi rekuperacji. Moim zdaniem taka opcja może okazać się naprawdę bardzo rozsądna.

#35 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 12:59

Za reklamę na forum dla księgowych i kadrowych powinni gilotynować

#36 Ukulele

Ukulele

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 13:19

ja jestem za bliźniakiem jednak :) czyli coś pomiędzy

#37 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 07:58

Mam dom i powiem że kosztuje to dużo więcej. Mieszkanie kupisz i mieszkasz, a w domu zawsze coś tam jeszcze robisz, ulepszasz. Teraz urządzam ogród i zamawiam co sezon na https://www.podkarpackiesady.pl/ kolejne rośliny. Trochę się tego już nazbierało w moim ogrodzie a i tak daleko mu do idealnego wyglądu. 

#38 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 09:06

Mam dom i powiem że kosztuje to dużo więcej. Mieszkanie kupisz i mieszkasz, a w domu zawsze coś tam jeszcze robisz, ulepszasz.

Od kiedy to tak wygląda, że kupujesz mieszkanie i po prostu w nim mieszkasz, nie musząc tym samym uiszczać żadnych dodatkowych opłat? Bo chyba coś mnie ominęło

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#39 podatkowy2019

podatkowy2019

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 11:57

Serce podpowiadało dom, ale rozsądek mieszkanie i stanęło na tym drugim. Jeśli ktoś chce się zaszyć w jednym miejscu i ma czas by robić przy domu, to będzie to dla niego dobra opcja, jeśli jednak ktoś lubi podróżować, każdy weekend spędzać w innym miejscu to nic innego tylko mieszkanie. Nieco mniejsze koszty i mniej nerwów ;-)

#40 kaja.idzi

kaja.idzi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 18:47

To zależy od wielu czynników. Z jednej strony fajnie od zera wybudować swój dom, ale to nie jest takie znowu łatwe. Mieszkanie też wcale nie jest łatwo kupić, bo niby wiele się buduje, ale z fajnych inwestycji to można policzyć na palcach 1 ręki. W Warszawie tylko inwestycje APM Development https://apm-development.com.pl wyglądają dla mnie na ten moment sensownie - w dobrych miejscach, w przyzwoitych cenach, z fajnymi metrażami i rozkładami. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych