Skocz do zawartości

wolne za 11.11. w grudniu

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_izabela

Guest_izabela
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2017 - 17:06

złożyłam wniosek o wolne za 11.11, chcę 27.12. Kadrowa twierdzi, że powinnam była wykorzystać wolne za ten dzień w listopadzie, tyle tylko, że nikt mnie o takim należnym wolnym nie poinformował, zaklad pracy nie wyznaczał odgórnie za ten dzień wolnego do odebrania, a ja dowiedziałam się przypadkiem od koleżanki,że przysługuje wolne. Czy zakład pracy ma prawo nie udzielic mi wolnego?

#2 Guest_art.

Guest_art.
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2017 - 23:56

proszę sprawdzić w ewidencji miesięcznej czas swojej pracy w listopadzie (ma pani do tego prawo). powinien wynosić 160h przy jedno miesięcznym okresie rozliczeniowym jeżeli więcej powinny być wypłacone nadgodziny. sobota 11 listopada 2017 r. zobowiązuje pracodawce do udzielenia dnia wolnego w okresie rozliczeniowym obejmującym występowanie tego święta. kadrowa wprowadza w błąd twierdząc, że pani w tym wypadku coś "powinna"

to tylko prywatne zdanie nie stanowiące podstawę do czegokolwiek

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 07:00

W chwili obecnej ma prawo nie udzielić ci wolnego, ale miał obowiązek wypłacić ci nadgodziny (i wszystkim pozostałym pracownikom, którzy przekroczyli normę w listopadzie).

#4 Guest_iza

Guest_iza
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 09:47

Dostałam normalną wypłatę, zadnych nadgodzin mi nie wypłacono. Osobiście pofatyguję się dziś do kadr. Dziękuję za podpowiedzi

#5 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 13:29

Sprawdź też jaki masz okres rozliczeniowy w firmie. Wolne za 11.11 (podobnie jak w inne święto wypadające w sobotę) należy odebrać w ciągu okresu rozliczeniowego, który może być dłuższy niż miesiąc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych