Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyżki dla pracowników samorządowych od 1 stycznia 2018 r.

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671022 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:03

Rada Ministrów postanowiła o zwiększeniu minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników administracji samorządowej. Płace dla urzędników mają podnieść się nawet o 600 zł brutto.

Powrót do artykułu: Podwyżki dla pracowników samorządowych od 1 stycznia 2018 r.

#2 Guest_AS

Guest_AS
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:03

Czy osoba, która napisała artykuł chociaż go przeczytała ? : ..."W celu uniknięcia dyskryminacji pracowników jednostek organizacyjnych, resort pracy postanowił o stworzeniu wspólnej tabeli dla wszystkich pracowników samorządowych, składającej się z XXII kategorii. Rozporządzenie składa się z dwóch tabeli: tabela A obejmuje pracowników urzędów gmin, starostw powiatowych oraz urzędów marszałkowskich, a tabela B obejmuje pozostałych pracowników samorządowych." - to jest jedna tabela czy dwie?.

#3 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 15:30

Niestety dyskryminacji nie uniknęli. Teraz sprzątaczka zarabia więcej niż referent czy intendent.

#4 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2018 - 13:59

Sprzątaczka zarabia więcej od refertenta? Proszę pokazać kto w tabeli jest w III grupie zaszeregowania? Tylko sprzątaczka, czyli brutto 1740+20%wysługi(Jeżeli ma tyle lat pracy) t.j.348, więc razem z wysługą sprzątaczka zarobi 2088zł brutto. Co za tym idzie musi mieć wyrównanie 12zł do płacy minimalnej 2100zł. Dziwię się że nie strajkują bo jest to najsłabiej opłacana grupa zawodowa, a bez nich w każdej instytucji byłoby jak w chlewie. A argumenty typu że trzeba się było uczyć świadczą tylko o braku wykształcenia osób które ich używają.

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15488 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 styczeń 2018 - 16:42

Nie będzie jak w chlewie, wiele urzędów korzysta z usług firmy sprzątającej i wychodzi na tym lepiej, ponieważ oszczędza fundusz wynagrodzeń. Jest czyściej bo firma boi się kar umownych.
Sprzątaczka w urzędzie to najlepiej opłacane stanowisko, ile godzin pracuje? 2-3, to ile ma na godzinę? Łatwo policzyć.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:36

Jestem referentem, właśnie siedzę i płaczę. Powinnam mieć zaszeregowanie IX grupa, a dostałam V jako kucharka . Jestem mgr inż. Iść i się tylko powiesić.

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15488 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:43

".....Powinnam mieć zaszeregowanie IX grupa, a dostałam V jako kucharka....." Dlaczego powinnaś?I jakie masz stanowisko?

#8 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 10:08

Przecież podane w rozporządzeniu kwoty są minimalnymi (nie można dać mniejszego wynagrodzenia zasadniczego na danym stanowisku niż to podane w rozporządzeniu). Jednostka samorządowa zgodnie z przepisami ma obowiązek stworzyć regulamin wynagradzania i tam wprowadzić w tabeli widełki dla poszczególnych kategorii zaszeregowań (stanowisk). Np. sprzątaczka może mieć widełki zasadniczego wynagrodzenia pomiędzy 1740zł a 2100zł. Pracodawca wtedy ustala wynagrodzenie pracownika np. na poziomie 2100zł brutto (choćby z uwagi na to, że owa sprzątaczka może nie mieć stażu pracy - czyli dodatku stażowego).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych