Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odprawa emerytalna

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 barkali

barkali

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:55

Witam. Krótko opiszę moją sprawę. W dniu 18.01.2017 ukończyłam 60 lat. Do 30 kwietnia pracowałam na umowę o pracę na czas określony. Następnie po rejestracji w PUP otrzymywalam zasiłek dla bezrobotnych. Od 01.10.2017 nabyłam prawo do emerytury i taką decyzję otrzymałam. Proszę o informację czy należy mi się odprawa emerytalna i kto ją powinien wypłacić.

#2 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1483 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:03

W art. 921 kodeksu pracy zapisano, że odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi, jeżeli spełnia warunki uprawniające do emerytury (także tej wcześniejszej) oraz rozwiąże stosunek pracy w związku z przejściem na emeryturę.

#3 barkali

barkali

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:54

W art. 921 kodeksu pracy zapisano, że odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi, jeżeli spełnia warunki uprawniające do emerytury (także tej wcześniejszej) oraz rozwiąże stosunek pracy w związku z przejściem na emeryturę.

#4 barkali

barkali

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:55

W art. 921 kodeksu pracy zapisano, że odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi, jeżeli spełnia warunki uprawniające do emerytury (także tej wcześniejszej) oraz rozwiąże stosunek pracy w związku z przejściem na emeryturę.

Witam. Prosze przeczytac ze zreozumieniem. W chwili kiedy bylam na zasilku dla bezrobotnych zaczela obowiazywac ustawa o emeryturze dla kobiet od 60 lat. 60 lat skonczylam 18 stycznia , prace 30 kwietnia a emeryture otrzymalam od 1.10 Czy w takim ukladzie nalezy sie odprawa emerytalna i kto powinien ja wyplacic

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2017 - 10:58

Witam. Prosze przeczytac ze zreozumieniem. W chwili kiedy bylam na zasilku dla bezrobotnych zaczela obowiazywac ustawa o emeryturze dla kobiet od 60 lat. 60 lat skonczylam 18 stycznia , prace 30 kwietnia a emeryture otrzymalam od 1.10 Czy w takim ukladzie nalezy sie odprawa emerytalna i kto powinien ja wyplacic

Moim zdaniem odprawa nie należy się od pracodawcy, gdyż przechodząc na emeryturę nie byłaś już zatrudniona.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17470 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 grudzień 2017 - 11:49

Otóż to, należy czytać ze zrozumieniem barkali.
Nie przysługuje odprawa, nie rozwiązano umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę.
Nie ma kto wypłacić w tej sytuacji odprawy.

#7 Guest_Zonk

Guest_Zonk
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2017 - 14:34

Co tam baranowi tłumaczenie, czyta co chce, tylko roszczeniowość została, takie to społeczeństwo ale lepiej na kraj narzekać

#8 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 10:34

Nie rozumiem jednego, że w niektórych zakładach pracy dają 3x normalną pensję jako odprawę emerytalną, podczas gdy w innych zakładach pracy jak dadzą dodatkową pensję, to jest dobrze.

Skoro emerytura jest na tak niskim poziomie, bo około 40% ostatniej pensji, to warto kisić pieniądze, odkładać na trudniejsze czasy. Zwłaszcza, że mamy kilka elastycznych mozliwości jak np konta oszczędnościowe. Na http://bankowe-konta...szczednosciowe/fajnie zostało to przedstawione.

#9 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1483 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 11:09

Chyba wszystko zostało wyjaśnione?

#10 edudusia

edudusia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 11:10

Wysokość odprawy emerytalnej zależna jest od długości zatrudnienia u pracodawcy który ją wypłaca.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych