Skocz do zawartości

Brak ubezpieczenia leczenie szpitalne

wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 22:19

Piszę z ogromna prośbą, bo problem dotyczy bliskiej mi osoby. Otóż, osoba ta jest już po 26 r. życia i na tę chwilę fatalna sytuację - nie ma pracy, z UP została wyrejestowana przez niestawienie się na wizycie, w tej chwili mija jej miesiąc od wyrejestrowania czyli traci ochronny okres ubezpieczenia. Ten człowiek boi się, że wyląduje w szpitalu - i co wtedy? Jutro jeszcze ma ubezpieczenie, ale w sobotę przestanie być ono ważne. Proszę pilnie o jakąś odp., bo doskonale wiem, że:

- rodzice go nie ubezpieczą

-na dobrowolne ubezpieczenie go nie stać (z NFZu)

- wiem, że ma jakieś ubezpieczenie przez ojca, który ubezpiecza rodzinę, ale to ubezpieczenie PZU raczej nie obejmuje pobytu czy zabiegów w szpitalu

Z tego co wiem ostatnia szansa to MOPS,ale...MOPS może ubezpieczyć chyba na 180 dni i podobno pracownik socjalny może przyjść do szpitala, ale za dużo na ten temat nie wiem. Pani z NFZ tak mi mowiła, ale szczegółów nie znam.To mi się wydaje trochę za proste jednak, bo nawet jeśli ktoś jest w kiepskim stanie, to przecież przychodzi z jakims rozbudowanym formularzem, czyli na moje próbuje przeprowadzić taki wywiad, jak wywiad środowiskowy przychodząc do czyjegoś domu. I jest mnóstwo osób, które takie ubezpieczenie mają, więc chyba nie byłoby to łatwe.Czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją? Czy jest tutaj jakieś pole manewru?

Ta osoba chce wkrótce podjąć pracę, ale nie może sie wygrzebać z problemów. Boimy się, że wyląduje w szpitalu. No chyba, że szpital psychiatryczny nie żąda żadnego ubezpieczenia zdrowotnego.

#2 kkonstant

kkonstant

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 06:55

Proponowałbym zgłosić sie właśnie do Mopsu.Ubezpieczenie jakie tam dają jest na ponad 180 dni oraz nie jest takie krótkie. Poza tym jak opowie co jej się trafiło to na pewno jej pomogą. I doradzą co robić dalej.W tym czasie powinna znaleźć pracę i mieć już ubezpieczenie......

Pozdrawiam. 

Centrum Medyczno-Diagnostyczne Prima-Med
ul. Cieszyńska 16
30-015 Kraków
NIP: 945-146-13-57
Regon: 350524730
tel. +48 12 347 84 00
email: rejestracja@prima-med.info

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18070 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 czerwiec 2018 - 07:10

A, że pytanie zadano pół roku temu, nic to :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych