Skocz do zawartości

Brak ubezpieczenia leczenie szpitalne

wróć do serwisu Sektor Publiczny Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Karola

Guest_Karola
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 22:19

Piszę z ogromna prośbą, bo problem dotyczy bliskiej mi osoby. Otóż, osoba ta jest już po 26 r. życia i na tę chwilę fatalna sytuację - nie ma pracy, z UP została wyrejestowana przez niestawienie się na wizycie, w tej chwili mija jej miesiąc od wyrejestrowania czyli traci ochronny okres ubezpieczenia. Ten człowiek boi się, że wyląduje w szpitalu - i co wtedy? Jutro jeszcze ma ubezpieczenie, ale w sobotę przestanie być ono ważne. Proszę pilnie o jakąś odp., bo doskonale wiem, że:

- rodzice go nie ubezpieczą

-na dobrowolne ubezpieczenie go nie stać (z NFZu)

- wiem, że ma jakieś ubezpieczenie przez ojca, który ubezpiecza rodzinę, ale to ubezpieczenie PZU raczej nie obejmuje pobytu czy zabiegów w szpitalu

Z tego co wiem ostatnia szansa to MOPS,ale...MOPS może ubezpieczyć chyba na 180 dni i podobno pracownik socjalny może przyjść do szpitala, ale za dużo na ten temat nie wiem. Pani z NFZ tak mi mowiła, ale szczegółów nie znam.To mi się wydaje trochę za proste jednak, bo nawet jeśli ktoś jest w kiepskim stanie, to przecież przychodzi z jakims rozbudowanym formularzem, czyli na moje próbuje przeprowadzić taki wywiad, jak wywiad środowiskowy przychodząc do czyjegoś domu. I jest mnóstwo osób, które takie ubezpieczenie mają, więc chyba nie byłoby to łatwe.Czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją? Czy jest tutaj jakieś pole manewru?

Ta osoba chce wkrótce podjąć pracę, ale nie może sie wygrzebać z problemów. Boimy się, że wyląduje w szpitalu. No chyba, że szpital psychiatryczny nie żąda żadnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych