Skocz do zawartości

Rozwód z ORZEKANIEM O WINIE wydłuża postępowanie?

rozwód z orzekaniem o winie rozwód postępowanie zdrada mąż żona sąd rozpad pożycia małżeńskiego

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:03

Mój mąż przez całe małżeństwo mnie zdradzał. Dowiedziałam się o tym niedawno. Chciałabym, żeby Sąd orzekł, że przez niego rozpadło się pożycie małżeńskie, ale z drugiej strony nie chcę chodzić po sądach miesiącami albo nawet latami. Czy żądanie rozwodu potwierdzającego jego winę wydłuża postępowanie?

#2 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 14:01

Witam,

z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa

zapraszam również na mój blog

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#3 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:48

No na pewno na jednej rozprawie sie to nie zakończy .To masz jak w banku . Poza tym jeżeli mąż Cie zdradzał i chcesz udowodnić jego winę to moja droga musisz wynająć też dobrego adwokata . Jeżeli mieszkasz w warszawie bądź gdzies niedaleko , to bardzo dobrym adwokatem jest pani Magdalena Grześkowiak. Prowadzi trudne rozwody. Poza tym jest skuteczna i bardzo terminowa .

#4 Informatorka

Informatorka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 00:15

Zgadzam się przedmówczynią. W takich sytuacjach ważne jest, aby sprawę poprowadził dobry adwokat. Myślę, że doradzi jaki rozegrać całą tą sytuację, aby wyszło na twoją korzyść. Wiele słyszałam o mecenasie Budrewiczu, dlatego ci go polecam. Podobno świetnie radzi sobie ze sprawami rozwodowymi i podzielnościa majątku. 

#5 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 498 postów

Napisano 11 luty 2020 - 07:49

Niestety ale sprawy takie ciągna sie bardzo długo. Rozwód taki moze byc orzeczony jeśli druga osoba totalnie pogwałciła zasady współżycia spolecznego:

https://www.impactfa...zeniem-o-winie/

Na stronie jest opisane czym rózni sie rozwód z orzeczeniem o winie oraz ten bez orzekania o winie.

Zwykle są to trudne sytuacje w ktorych wywlekane są przed sądem rózne rzeczy tak więc moim zdaniem najlepiej będzie skontaktowac sie z dobrym prawnikiem. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#6 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów

Napisano 29 luty 2020 - 19:16

W takim przypadku osobiście jednak uzbroiłbym się w cierpliwość i nastawił nawet na kilka rozprawa. Jeżeli ewidentną jest wina twojego partnera, dlaczego masz się godzić na rozwód bez orzekania. Skonsultuj się z dobrym prawnikiem, w przypadku Podkarpacia polecaną jest LEGAL.F KANCELARIA Paulina Fiejdasz Radca Prawny www.legalfkancelaria.pl i wygraj tą sprawę z podniesionym czołem. W końcu po latach małżeństwa w zdradzie to Ci się zdecydowanie należy. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. 

#7 karh.pl

karh.pl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 marzec 2020 - 16:47

Mój mąż przez całe małżeństwo mnie zdradzał. Dowiedziałam się o tym niedawno. Chciałabym, żeby Sąd orzekł, że przez niego rozpadło się pożycie małżeńskie, ale z drugiej strony nie chcę chodzić po sądach miesiącami albo nawet latami. Czy żądanie rozwodu potwierdzającego jego winę wydłuża postępowanie?

Niestety wydłuża, choć jeśli mąż przyzna się do winy na pierwszej rozprawie, to istnieje szansa, że zakończy się to znacznie szybciej. Wiele w tym zakresie zależy więc od zachowania pozwanego. 

Adwokat dr Aleksandra Rychlewska-Hotel kancelaria Katowice

ul. Gliwicka 6/2a

40-079 Katowice

tel. +48 323070094

https://katowice.karh.pl/

#8 Adwokat Krakow

Adwokat Krakow

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 17:17

Rozwód z orzekaniem o winie w zdecydowanej większości przypadków wydłuża postępowanie, ale istnieją od tego wyjątki. Każda sprawa jest inna, więc istnieje też szansa na szybkie przeprowadzenie sprawy. 

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
ul. Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków
tel. +48 784 425 405

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozwód z orzekaniem o winie, rozwód, postępowanie, zdrada, mąż, żona, sąd, rozpad pożycia małżeńskiego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych