Skocz do zawartości


Zdjęcie

Emerytura dla matek wychowujących minimum troje dzieci


wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 516621 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:30

Matki, które urodziły więcej niż dwoje dzieci będą miały prawo do emerytury mimo niewypracowanego stażu pracy - taką propozycję złożono w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Powrót do artykułu: Emerytura dla matek wychowujących minimum troje dzieci

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 11:30

Popukajcie się najpierw w głowę. To absurd. Za siedzenie w domu emerytura?. A gdzie tu sprawiedliwość dla matek pracujących?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 13:41

To Państwo jest naprawdę chore!!!!

#4 Guest_Zonk

Guest_Zonk
 • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 13:59

A te, które już swoje wychowały, czasami 4,5,7 dostaną zaległe emerytury???

Co za baran to wymyslił#5 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 18:56

zaden baran zagranica juz taki system od dawna funkcjonuje

#6 Guest_Anastazja

Guest_Anastazja
 • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 19:55

Zagranica tak jest od dawna...., a mozna wiedziec dokladnie gdzie???

#7 ZosiaA

ZosiaA

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 20869 postów
 • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 grudzień 2017 - 20:03

zaden baran zagranica juz taki system od dawna funkcjonuje


Nikt na siłę w kraju nikogo nie trzyma, każdy ma wolny wybór i może szukać swojego miejsca na świecie :)

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:24

Do Zosia/Agnieszka Może masz rację ale Polska jest nie tylko dla zwolenników PIS-u. Ja też jestem Polakiem. A według "Was" Polska jest dla Polaków.

#9 ZosiaA

ZosiaA

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 20869 postów
 • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:28

'Was" ??? nie rozumiem, z żadną partią mi nie po drodze, wypowiadam się o NASZYM kraju, jeśli komuś źle, ma wolny wybór :)#10 Guest_liki

Guest_liki
 • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 15:36

Jedynym sposobem na zwiększenie populacji jest zrównanie pensji z zachodnimi - nikt wtedy nie musiałby wyjeżdżać. Nie rozdawnictwo nierobom. Niech ten co uczciwie pracuje - godnie zarabia! A ten co nie chciało mu się skończyć nawet zawodówki, albo bierze się do roboty, albo niech głoduje. A teraz ten co pracuje, nie dość, że nie dostanie emerytury, to jeszcze robi na rzeszę nierobów. Nam nie potrzeba więcej ludzi - ludzi jest za dużo! Wmawia się społeczeństwu, że za mało, bo wtedy łatwiej o wyzysk. Gdyby ludzi było za mało - nie byłoby bezrobocia! To nie jest prawda, że każde kolejne pokolenie musi robić na kolejne. Wystarczyłoby zmienić system emerytalny - każdy pracuje na siebie! Ale to nie jest na rękę rządzącym. Otwarcie mówią, że emerytury będą głodowe lub ich nie będzie. Skoro taka matka ma 3 dzieci -to w przyszłości te dzieci jej pomogą, a ona dostanie jeszcze pomoc od państwa. Ludzie którzy nie mają dzieci nie będą mieć pomocy znikąd - ani od dzieci ani od państwa.

#11 Guest_liki

Guest_liki
 • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 15:45

"Dla kobiet zmiana byłaby gwarancją, że ten wysiłek da im także gwarancję godnej emerytury, a zyska na tym cała Polska jako naród – argumentują przedstawiciele partii rządzącej." Czy to znaczy, że tylko matki mają mieć godną emeryturę?? A ci co pracują - to swoje emerytury mają poświęcić dla nich! Co zyska naród? Jak nie dadzą ludziom zarobić godnie to te dzieci wyjadą, albo będą żyć na koszt państwa! Dość rozdawnictwa naszych pieniędzy! Najpierw tusk nam zabrał, teraz następni okradają. I śmieją się w twarz - rób, rób, emerytury nie dostaniesz, odkładaj sobie z tych ochłapów, co zarabiasz, ale nic się nie martw, jak będziesz spożywał tą zatrutą żywność (GMO, pestycydy itp) i tak emerytury nie dożyjesz.

#12 Guest_Ala

Guest_Ala
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:42

mam dzieci i pracuję na pół etatu ( bo dzieciaki małe i musze je sama ogarnąć). Ale pracuję i płace podatki. Zus mi wyliczył, że moja emerrytura będzie wynosiła jakieś 500 zł. To ja się pytam- dlaczego moja emerytura ma być niższa niż tej kobiety, która w życiu nie zapłaciła ani grosza podatku?

#13 Guest_Renata

Guest_Renata
 • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 08:20

Odsetek kobiet, które mają troje lub więcej dzieci jest naprawdę niewielki. Osoby, które piszą owe nieprzychylne komentarze nie rozumieją czym jest wychowywanie trójki lub więcej dzieci. To praktycznie wyklucza kobietę z rynku pracy. Sama wychowuję trójkę dzieci. To oznacza dyspozycyjność w razie chorób, ponadto jedno z moich dzieci ma autyzm. O etacie nawet nie mogę marzyć gdyż w najlepszym wypadku mogę poświęcić na pracę 4 godziny dziennie. Przedszkole terapeutyczne specjalistyczne zapewnia opiekę na 6 godzin dziennie, a dojazd do przedszkola w jedną stronę zajmuje godzinę, oznacza to 4 godziny dziennie na dojazdy. Żeby zarobić na minimum egzystencji muszę wstawać o godzinie 3 nad ranem i pracować do czasu kiedy dzieci muszą wstać do szkoły. Oczywiście jest to najczęściej praca na umowę o dzieło bez prawa do świadczeń. Nie mogę założyć firmy gdyż moje dochody są tak niskie, że nie mogłabym opłacić składek ZUS. Jednak nie na tyle niskie bym miała prawa do świadczeń rodzinnych. Mam w związku z nieustannym stresem i przemęczeniem oraz chronicznym niedospaniem, niewydolność serca. Więc pewnie do tej emerytury, nie dożyję. Proszę się nie martwić.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 21 listopad 2018 - 12:30

Powiedz to mojej mamie, która czworo dzieci wychowała pracując! Wszystkie jej dzieci pracują. Powiedz jej to ze świadomością, że matka mojej koleżanki  w podobnej sytuacji nigdy nie pracowała, a 3 z jej 4 córek obecnie również nie pracują - "zajmują się dziećmi" - i to nie dlatego nie pracują, że jest to patologia - to normalne, wykształcone dziewczyny, które przed urodzeniem dzieci normalnie, choć krótko, pracowały - nie pracują, bo taki model wychowania u nich w domu był - matka nie pracowała, więc one w dobie 500+ nie muszą i nie będą, bo to co zarobi partner/mąż z dodatkowym 500 na dziecko wystarczy. I cóż z tego, że wychowanie dziecka całego życia nie zajmuje, a do południa, kiedy dzieci są w szkole to kawka i ploty z przyjaciółeczkami, porady wujka gogle, fora dla umęczonych wychowywaniem dzieci matek, siłownia i shopping.

Powiedz to mojej mamie, która wypracowaną emeryturę będzie miała niewiele wyższą od osób, które nigdy nie pohańbiły się pracą, jak mama moich koleżanek, albo z pracy zwinęły żagle tak szybko, jak L4 przy pierwszej ciąży pozwoliło. Powiedz wszystkim tym matkom, które pracują, ze swoich podatków sponsorują zasiłki z MOPS, emeryturę wylicza się im wysokości odpowiadającej dzisiejszej minimalnej,  że będą miały tyle ile osoba, która całe życie przebimbała na zasiłkach bo "wychowywała dzieci".

 

Ten system ma polegać na tym, że przez całe życie pracujesz płacisz uczciwie składki i podatki, a na koniec ten, którego wcześniej już sponsorowałeś, bo całe życie przebujał się na łasce opieki społecznej dostaje świadczenie równe twojemu lub niewiele niższe, a tobie się wmawia, że Państwa nie stać na wyższe emerytury dla ciebie, bo nie wypracowałeś sobie odpowiedniego kapitału za krótko pracując.

 

 

 

Ciekawe ile z tych matek otrzymałoby jakiekolwiek świadczenie, gdyby wprowadzić zasadę - za jedno aktywne zawodowo dziecko dodatek do emerytury 250 zł.

 

 

 #15 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 13:13

A co z matkami ktore pracowaly i wychowywali 3 dzieci mamy miec takie same emerytury matki co nie pracowaly smieja sie z nas

#16 Guest_Polan.

Guest_Polan.
 • Goście

Napisano 24 maj 2020 - 09:08

Mam rozumieć ,że panie które pracowały i wychowały trójkę lub więcej dzieci będzie również dodatkowo wypłacona ta emerytura.

#17 Guest_Polan.

Guest_Polan.
 • Goście

Napisano 24 maj 2020 - 09:08

Mam rozumieć ,że panie które pracowały i wychowały trójkę lub więcej dzieci będzie również dodatkowo wypłacona ta emerytura.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 24 maj 2020 - 11:02

Mam rozumieć ,że panie które pracowały i wychowały trójkę lub więcej dzieci będzie również dodatkowo wypłacona ta emerytura.

 


Niestety, źle rozumiesz. Będzie tylko dla tych, które nigdy nie pracowały.#19 Guest_Edyta66

Guest_Edyta66
 • Goście

Napisano 28 lipiec 2020 - 09:51

Urodziłam i wychowałam sama 3 dzieci, równocześnie pracowałam i pracuję. Mam 54 lata i potrzebuję już odpocząć. Co z moją emeryturą skoro nie mam odpowiedniego wieku ani stażu? Troje dzieci to nie 4, nie wiem jakie mam prawa odnośnie przejścia na emeryturę....

#20 Guest_Edyta66

Guest_Edyta66
 • Goście

Napisano 28 lipiec 2020 - 09:51

Urodziłam i wychowałam sama 3 dzieci, równocześnie pracowałam i pracuję. Mam 54 lata i potrzebuję już odpocząć. Co z moją emeryturą skoro nie mam odpowiedniego wieku ani stażu? Troje dzieci to nie 4, nie wiem jakie mam prawa odnośnie przejścia na emeryturę....Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych