Skocz do zawartości

Lekki stopien niepelnosprawnosci pytanie

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 18:41

Witam posiadalem lekki stopien niepelnosprawnosci (nie przedluzylem) teraz planuje wyrobic go ponownie i dopiero teraz doczytalem sie ze osoba z takim stopniem nie moze pracowac w nocy i nadgodzin, jak i przysluguje dodatkowa przerwa 15min. Po wyrobieniu 1 zaswiadczenia powiedziano mi jedynie ze mam obowiazek przedstawic go pracodawcy(co uzynilem jak i informowalem liderow i pracownikow co moge a czego nie) ale nikt nie informowal o nockach czy przerwie. Wyrabialem go z powodu problemow z znalezienie pracy a ta musze zmienic. Wiec mam pytanie czy pracodawca ma obowiazek poinformowac osobe z takim zaswiadczeniem ze nie moze pracowac w nocy i o dodatkowej przerwie? Jak i czy bede mial jakies nieprzyjemnsoci za 2lata pracy na 3 zmiany + nadgodziny?.

Przepraszam ze napisalem to tak chaotycznie.

#2 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 18:45

Przepraszam zly dzial cos mi na telefonie przelaczylo

#3 bacha62

bacha62

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:34

Witam ,proponuje panu wejść na portale https://www.spes.org...pelnosprawnoscilub http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/176533

#4 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 08:28

Nieprzyjemności może mieć pracodawca, bo to do niego należy właściwa organizacja czasu pracy osoby niepełnosprawnej, przy czym uprawnienia wynikające z orzeczenia obowiązują w okresie jego ważności, więc jeżeli twoje utraciło ważność, to do momentu wydania nowego jesteś na prawach osoby 'zdrowej'. Jeżeli uważasz, że twój stan zdrowia pozwala na pracę w godzinach nadliczbowych, czy w nocy, to przy okazji badań okresowych (na twój wniosek pracodawca powinien cię w tym celu również skierować do lekarza medycyny pracy) możesz poprosić lekarza o wyrażenie zgody na pracę ponad limity ustawowe. Dodatkowa przerwa jest bezwzględna.

#5 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:23

Czy w takim wypadku powinienem poinformowac aktualnego pracodawce o tym ze w przez okres 2 lat bylo takie niedopatrzenie? Badania okresowe mialem co 6 miesiecy zawsze lekarza iformowalem ze posiadam takie zaswiadczenie, pozym informowal ze mam na siebie uwarzac i nie dzwigac nic ciezkiego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych