Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odwołanie z urlopu wypoczynkowego - sposób odwołania, wzór pisma

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515734 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 19:02

Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego, na który wyraził uprzednią zgodę? Może, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Możliwość odwołania pracownika z urlopu wypoczynkowego została uregulowana w art. 167 Kodeksu pracy. Zobacz wzór pisma odwołującego pracownika z urlopu.

Powrót do artykułu: Odwołanie z urlopu wypoczynkowego - sposób odwołania, wzór pisma

#2 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 19:02

Dzień dobry, mam takie pytanie otóż pracuję jako specjalista ds zakupów na umowie próbnej od października do grudnia, czyli przysługuje mi 5 dni wolnego. 3 listopada szef powiedział że każdy ma wybrać sobie dzień do odrobienia za 11 listopada, wybrałem 15.11. Dziś otrzymałem zaświadczenie wydawane przy każdej wypłacie ile zostało mi dni wolnych a tu niespodzianka 3 dni. Chcę zaznaczyć że 5.12 zaniosłem wniosek o wolne 12.12. I nie wiem czy on mi odliczył w listopadowej wypłacie wolne za 5.12 i 15.11 czy się ktoś pomylił, proszę o radę.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16852 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 grudzień 2017 - 19:22

"czy ktoś się pomylił"
Skąd nam wiedzieć co ci odliczono?
Wyjaśnij z pracodawcą, wróżkami nie jesteśmy.

#4 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 19:54

"czy ktoś się pomylił"
Skąd nam wiedzieć co ci odliczono?
Wyjaśnij z pracodawcą, wróżkami nie jesteśmy.

Nie trzeba od razu być takim "podniosłym" zapytalem się tylko co o tym sądzicie, ale skoro się nie wypowiedziałaś tylko od razu z czymś takim to tak jak ja nie masz o tym zero pojęcia.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16852 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:00

No i każdy tak ma :)
Tylko pracodawca wie co zrobił.
Zastanów się nad logiką swojego pytania.

#6 Guest_LUK

Guest_LUK
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 10:14

Odwołanie pracownika z urlopu jest bardzo naciąganą sprawą i baaardzo należy z tym uważać. Nieprawdą jest, że pracownika można ukarać dyscyplinarnie gdy ten odmówi. Wszystko zależy od okoliczności. Idąc takim tokiem, jaki przedstawia artykuł, prawie zawsze będzie mozna odwołać pracownika, a to nie prawda. Pracodawca ma obowiązek tak zorganizować proces pracy aby zapewnić prawidłowy jej przebieg. Awaria systemu nie jest powodem do wzywania pracownika z urlopu. Pracodawca ma obowiązek tak zabezpieczyć "system" żeby ewentualne ryzyko awarii było ograniczone do jak namniejszego prawdopodobieństwa, ponadto podczas urlopu pracownika, ma obowiązek zorganizować pracę tak aby urlop pracownika nie wpływał na działalność firmy, czyli np. ustalić zastępstwo. Jesli awaria nie wynika z błedów tego pracownika, to odwołanie go z urlopu z uwagi na awarię musi być na prawdę super wyjątkowe np. awaria i wypadek lub nagła choroba pracownika zastępującego, itp. Musi to być sytuacja na prawdę wyjątkowo, wyjątkowa, nie jest nią również kontrola w zakładzie pracy. Kontrolujący nie kontroluje pracownika, tylko firmę. Firma powinna być cały czas gotowa na przyjecie organów kontrolnych bo to wynika z przepisów, więc jest do przewidzenia, ze moze być w każdej chwili. Przewidzieć nie da się tego co nie jest nigdzie umocowane w przpisach i nie dotyczy działalności danej firmy, np. śmierć, wypadek, nagła poważna choroba, kradzież, napad, kataklizm i tylko takie rzeczy mogą usprawidliwiać odwołanie z urlopu. Jesli nie mamy z czymś takim do czynienia i jesli pracownik odmówi powrotu to żaden sąd nie podtrzyma kary dla pracownika.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych