Skocz do zawartości

odszkodowanie za wyludzenie

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 17:01

witam 

wygralem w sadzie z zus'em. zasadzili mi zwrot swiadczenia z odsetkami ale zastanawiam sie czy nie pozwac ich tez o odszkodowanie.

Moje pytania:

- o jaka wielokrotnosc zwroconej kwoty moge ich max. pozawc?

- o co dokladnie mozna ich pozwac? o odszkodow. za wyludzenie? o odszkod. za pomylke? o co?

- jakie koszty dla mnie na poczatku beda jesli pozwalbym ich o 40 tys.? 

- ile musialbym zaplacic jesli przegralbym z nimi proces o 40 tys.?

Dziekuje za kazda pomocna informacje.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 12:43

witam 
wygralem w sadzie z zus'em. zasadzili mi zwrot swiadczenia z odsetkami ale zastanawiam sie czy nie pozwac ich tez o odszkodowanie.
Moje pytania:
- o jaka wielokrotnosc zwroconej kwoty moge ich max. pozawc?
- o co dokladnie mozna ich pozwac? o odszkodow. za wyludzenie? o odszkod. za pomylke? o co?
- jakie koszty dla mnie na poczatku beda jesli pozwalbym ich o 40 tys.? 
- ile musialbym zaplacic jesli przegralbym z nimi proces o 40 tys.?
Dziekuje za kazda pomocna informacje.

A skąd my internauci mamy wiedzieć, czy była to pomyłka ZUS-u, czy celowe wyłudzenie. Nie znamy sprawy, więc nie podpowiemy. Żeby otrzymać odszkodowanie, musisz udowodnić, jakie konkretnie straty poniosłeś i czy kwota 40 tysięcy jest proporcjonalna do tych strat.Żeby rozpocząć sprawę o odszkodowanie w tej konkretnej kwocie, musisz w kasie sądu wpłacić 5 procent wartości sporu. Jeśli przegrasz, zwrotu pieniędzy nie otrzymasz.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17476 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 grudzień 2017 - 13:29

A skąd my internauci mamy wiedzieć, czy była to pomyłka ZUS-u, czy celowe wyłudzenie. Nie znamy sprawy, więc nie podpowiemy. Żeby otrzymać odszkodowanie, musisz udowodnić, jakie konkretnie straty poniosłeś i czy kwota 40 tysięcy jest proporcjonalna do tych strat.Żeby rozpocząć sprawę o odszkodowanie w tej konkretnej kwocie, musisz w kasie sądu wpłacić 5 procent wartości sporu. Jeśli przegrasz, zwrotu pieniędzy nie otrzymasz.

Ona wygrała!!!

czyli wyłudzenia nie było.

A to odszkodowanie chce, że tak powiem "za straty moralne" bardziej, nic co da się udowodnić,ale.......to Forum nie wie na ile jesteś/czujesz się pokrzywdzona, więc nie pytaj po kilka razy w różnych wątkach

#4 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 10:10

Ona wygrała!!!

czyli wyłudzenia nie było.

A to odszkodowanie chce, że tak powiem "za straty moralne" bardziej, nic co da się udowodnić,ale.......to Forum nie wie na ile jesteś/czujesz się pokrzywdzona, więc nie pytaj po kilka razy w różnych wątkach

Mariusz to imię meskie nie zenskie.

Wyludzenie typowe skonczyloby sie w sadzie i prokurator by to pozwal wtedy.

Była to ich nadinterpretacja i w efekcie wyludzili na podstawie nadinterpretacji. Przedawnilo się już wyłudzenie.

Chciałem się poradzić Was jak ich pozwać jeszcze o odszkodowanie za to. Zwrot kosztów z odsetkami jakby już mam (czyli to co musialem im oddac). Teraz chciałbym ich jeszcze pozwac o odszkodowanie za to wszystko i powinno to byc cos extra poza zwrotem kosztów z odsetkami bo to jedynie zwrot tego wyłudzenia z ustawowymi odsetkami.

Prosiłem o sugestie jak i o o można by ich pozwać. 20 000,- maja mi oddac za stare wyludzenie.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 10:16

Przepraszam admina i forum ale 3x kliknalem w button i sie 3x temat wgral. Coś nie działało przez chwile.

#6 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 10:32

uppss!!

Zapomniałem dodac jeszcze ze cytujac wikipedie:

" Podstawowymi przepisami w tym zakresie są art. 445 i 448 kc. Na podstawie art. 445 k.c. zadośćuczynienia można domagać się w razie uszkodzenia ciała, wywołania rozstroju zdrowia, pozbawienia wolności oraz w wypadku skłonienia za pomocą podstępu, gwałtu lub nadużycia stosunku zależności do poddania się czynowi nierządnemu. Z kolei art. 448 k.c. pozwala dochodzić zadośćuczynienia za naruszenie każdego dobra osobistego".

Dlatego nie da się o zadoscuczynienie pozwac ich. 

Nie wiesz co piszesz o tym . Chyba się kompletnie na tym nie znasz.

To forum prawne mialo być. Ale prosze Was o dalsze sugestie.

Napisalem to jednak bo  zablokowal admin watek, ten wgrany za duzo razy.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17476 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 10:50

Ty zapewne wiesz, wiec nie pytaj amatorów, to Forum a nie kancelaria prawna.

Imię jak imię, wiele osób "Gości" anonimów nie wie co napisało w swoim nicku :P  Nick nie musi być im8ieniem :lol:

#8 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 12:37

Posłuchaj nie wiem wszystkiego więc prosiłem o sugestie profesjonalistą nie jestem prawnym.

Jest tak w cholernych prawnych zagadnieniach i (ale nie zawsze psychologia, psychiatria łączy się z prawem) lub też (ale nie i) w zagadnieniach właśnie psych... że jeśli "podajesz się" czyli przedstawiasz nie swoim imieniem, nazwiskiem to "podszywasz się " pod kogoś innego (typowy sposób znany z reportaży chyba "na wnuczka") albo masz problemy seksualne (nie rozumiesz kim jesteś, bez względu na to kim jesteś naprawdę) i raz jako facet raz jako kobieta piszesz coś. To chyba biseksualizm albo transseksualizm. Nie warto wczuwać się w kogoś innego. 

Lepszym sposobem jest stary dobry pseudonim (patrz autorzy historyczni prozy i poezji) np.  www.fantasynamegenerators.com          nicknamemaker.net        www.spinxo.com/nicknames        

i-generate.net/GeneratorOnline

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17476 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 12:58

Zamiast pisać dyrdymały i wrzucać linki do zapewne płatnych stron, zgłoś się wykorzystując czas wolny do profesjonalisty - prawnika.

To nie jest Forum gdzie porad gratis udzielają prawnicy- rozumiesz?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 16:26

znowu nie ogoliłaś się?

#11 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:39

Zamiast pisać dyrdymały i wrzucać linki do zapewne płatnych stron, zgłoś się wykorzystując czas wolny do profesjonalisty - prawnika.

miast pisać dyrdymały i wrzucać linki do zapewne płatnych stron, zgłoś się wykorzystując czas wolny do profesjonalisty - prawnika.

Przepraszam Cię Was ale Wy czytać nie potraficie, linki są sprawdzone i nie są to płatne (ba nawet erotyczne płatne) strony na pewno googliłem to, po trzecie prosząc na tym forum o pomoc, sugestię myślałem że coś więcej wiecie niż na forum księgowym (prawne typowo fora mają zastrzeżenia że nie jest na nich pisane żadne doradztwo ale są to właśnie dyskusje na tematy prawne) no i na koniec kobieto , kobiety powinnyście nie pisać nic jeśli zielonego pojęcia o takim temacie nie macie. Tyle.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych