Skocz do zawartości

odszkodowanie za wyludzenie

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 17:01

witam 

wygralem w sadzie z zus'em. zasadzili mi zwrot swiadczenia z odsetkami ale zastanawiam sie czy nie pozwac ich tez o odszkodowanie.

Moje pytania:

- o jaka wielokrotnosc zwroconej kwoty moge ich max. pozawc?

- o co dokladnie mozna ich pozwac? o odszkodow. za wyludzenie? o odszkod. za pomylke? o co?

- jakie koszty dla mnie na poczatku beda jesli pozwalbym ich o 40 tys.? 

- ile musialbym zaplacic jesli przegralbym z nimi proces o 40 tys.?

Dziekuje za kazda pomocna informacje.

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15532 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 grudzień 2017 - 17:37

Najpierw sama sobie odpowiedź za co chcesz to odszkodowanie. W czym ci to "zaszło za skórę", jaki uszczerbek poniosłeś.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:12

przeciez napisalem ze zasadzili mi zwrot swiadczenia z odsetkami ale chcialbym ich pozwac o odszkodowanie tez za te praktyki bo np. musialem to wtedy (jakis czas temu) oddac.To byly realne duze dosc dla mnie pieniadze. Pytanie było o co można ich pozwać, jak to uzasadnić ? (np. realny brak tych pieniędzy wtedy - trzeba bylo to oddac a bylo to dużo kasy, pozyczka, te pieniądze (które trzeba było oddać ) można było wtedy zainwestować np. w akcje na giełdzie- jakie byłyby zyski z inwestycji takiej o ile się pozwac ? w firmę ew. małą itd.). Pytania było laika ciut więc proszę o realną sugestię. 

#4 Guest_czytelNICK

Guest_czytelNICK
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 12:21

Na moje oko, to w ramach odszkodowania dostałeś ustawowe odsetki.

Teraz możesz się starać ewentualnie o zadośćuczynienie z tyt poniesionych szkód, które musisz udokumentować.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych