Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zajęcie komornicze a nagroda


wróć do serwisu Kadry 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:52

Moje drogie Pani i Panowie.

Mam zajęcie komornicze u pracownika. Zajęcie niealimentacyjne. Co miesiąc z wynagrodzenia zostawiam minimalne i pozostałą cześć wynagrodzenia przelewam komornikowi.

W miesiącu grudniu pracownicy otrzymują nagrody (świąteczne) w wysokości 1200,00 brutto.

Czy taka nagroda wypłacona obok wynagrodzenia waszym zdaniem powinna być wypłacona w całości, czy w połowie?

Czy skoro pracownik dostanie w miesiącu grudniu wynagrodzenie i będzie miał zagwarantowane minimalne wynagrodzenie czy w związku z tym powinnam potrącić połowę tej nagrody?

 

Dziękuję za pomoc!



#2 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:53

Czy powinnam to rozliczać w rozrachunku miesięcznym?



#3 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 16:45

Ja bym zrobiła w ten sposób:

 

Nagroda: 1200,00 brutto 826,29 netto - > z tego bym potrąciła 50% czyli 418,14 zł

 

Wynagrodzenie za pracę: 3304,00 zł brutto -> netto 2368,43 zł

 

i tu: 826,29 + 2368,43 = 3194,72 x 50% = 1597,36 zł 

 

Kwota wolna 1459,48 to do potrącenia 3194,72 x 50% = 1597,36 zł, z tym że potrącone było z nagrody 418,14 więc potrącam tylko 1597,36 - 418,14 = 1179,22

 

czy dobrze to rozumiem?



#4 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 08:58

Hej podpowie mi ktoś? Proszę



#5 Guest_Zuza

Guest_Zuza
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 10:46

Wydaje mi się, że jest ok

#6 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 12:56

Podbijam.Mam podobny kłopot.

#7 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:56

chyba nikt nie chce nam pomóc :(



#8 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 15:09

Ludziska. Muszę jutro zrobić wypłatę, a nie mam pewności jak z potraceniem komorniczym. Miałam wypłatę nagrody i potrąciłam 1/2.

Czy teraz powinnam zsumować wszystkie wypłaty netto i pomnożyć przez 50%? Czytałam już tyle opinii, że sama już nie wiem jak będzie właściwie. Jedni piszą, że z każdej wypłaty powinna być zachowana kwota wolna, inni że tylko z jednej. Jak to jest?

Nie chcę popełnić błędu. Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii



#9 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 15:34

a jeszcze dojdą mi wczasy pod gruszą ZFŚS i 50% potrącenia - jak mi napisał komornik. Czy to wszystko zsumować? 



#10 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:23

rozumiem, że nikt nie zna odpowiedzi...



#11 art.

art.

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:28

Nie wiem z jakiego tyt. ta nagroda, ale Art. 87. § 5.  Nagroda z zakładowego funduszu nagród, dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz należności przysługujące pracownikom z tytułu udziału w zysku lub w nadwyżce bilansowej podlegają egzekucji na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych do pełnej wysokości.
 


TO JEST TYLKO PRYWATNE ZDANIE NIE STANOWIĄCE PODSTAWĘ DO CZEGOKOLWIEK!


#12 art.

art.

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 11:42

a i to..przy jedorazowej wypłacie świadczeń w zakresie tego samego miesiąca kalendarzowego należy je zsumować i od tej wielkości dokonać potrącenia, stosując (jedną) kwotę wolną GNP-364/306-072-43-1/12, jeżeli są dokonane dwie wypłaty w m-cu należy zastosować dwie kwoty wolne

 


TO JEST TYLKO PRYWATNE ZDANIE NIE STANOWIĄCE PODSTAWĘ DO CZEGOKOLWIEK!


#13 art.

art.

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 12:10

1. przy wypłacie w jednym terminie 2368,43+ 826,29=3194,72. wartość potrącenia nie będzie mogła przekroczyć połowy tej sumy czyli wyliczone 1597,36 i jednocześnie nie może być mniejsza niż kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę netto

2. przy wypłacie w 2 terminach

     a )pierwsza wypłata premii 826,29 - nie potrącamy poniżej minimalnego wyn. netto

     B) druga wypłata 2368,43 - potrącamy do 50% z ograniczeniem do minimalnego netto


TO JEST TYLKO PRYWATNE ZDANIE NIE STANOWIĄCE PODSTAWĘ DO CZEGOKOLWIEK!


#14 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 12:24

a jak dojdą mi jeszcze wczasy z ZFŚS, w kwocie netto 954 to jak postąpić? 

Prawnik mówi, że potrącić 50% z ZFŚS 



#15 Gościówa35

Gościówa35

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 12:24

Bardzo dziękuję za odzew :)



#16 art.

art.

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 14:22

 świadczenie z ZFŚS nie jest wynagrodzeniem za pracę, może być potrącone w całości zarówno z wczasów jak i z przyznanego dofinansowania czy zapomogi.

 

tu są szczegóły

http://kadry.infor.p...morniczemu.html


TO JEST TYLKO PRYWATNE ZDANIE NIE STANOWIĄCE PODSTAWĘ DO CZEGOKOLWIEK!




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych