Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłaty za usługi wodne obowiązujące w 2018 r.

wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32644 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 07:34

W nowej ustawie Prawo wodne wprowadzono opłaty stałe oraz zmienne za korzystanie z usług wodnych. Zmiany w Prawie wodnym dotyczą gospodarstw domowych, podmiotów publicznych oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Powrót do artykułu: Opłaty za usługi wodne obowiązujące w 2018 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 07:34

Z tej opłaty zwolnione są kościoły oraz związki wyznaniowe. Powinno się coś w tym zakresie zmienić.

#3 Guest_kowalska

Guest_kowalska
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:24

Czyli jak? Gopodarstwa domowe będą też płaciły? Ale jak i za co? Nie kumam tego wcale.

#4 Guest_Sar

Guest_Sar
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 20:46

Dziesięć lat pracowałam w administracji przy wydawaniu pozwoleń wodnoprawnych. Teraz będę miała obowiązek obliczania opłaty za utratę retencji terenowej. I wiecie co, nie mam pojęcia czy ta opłata dotyczy tylko nowych inwestycji czy też tych istniejących. W regionalnych zarządach też nie wiedzą. To jest jakiś prawny koszmar!

#5 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 11:54

Otrzymałam w DPS-ie już tą opłatę za 2018 r. I mam pytanie w jakim paragrafie zakwalifikować ten wydatek?

#6 Guest_Rea

Guest_Rea
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 15:52

Zgodnie z art. 33.1 Prawa Wodnego zwykłe korzystanie z wód na cele zaopatrzenia własnego gospodarstwa domowego jest zwolnione z opłat (do 5 m3). Pomimo tego Wody Polskie wystawiają osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej, a mającej własne studne opłaty za korzystanie z wody. Ja mam studnie od 20 lat. Nigdy nie płaciłam za wodę na potrzeby bytowe (domek jednorodzinny - 100m2). W tym roku dostałam opłatę na 150 zł za używanie wody. Grunt mój, studnia moja, jakim prawem państwo nalicza mi opłatę.

#7 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 10:49

Otrzymałam w DPS-ie już tą opłatę za 2018 r. I mam pytanie w jakim paragrafie zakwalifikować ten wydatek?

Zastanawiam się pomiędzy paragrafem 451 a 443. Co myślicie?

#8 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 11:35

Moim zdaniem 443, ponieważ do rozdziału 90019 zastosowanie przy wydatkach ma tylko kilka paragrafów, w tym jedyny tu pasujący to 443.

#9 Guest_as

Guest_as
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 22:16

Każdy nowy podatek, generują poszerzenie strefy biedy, brudu i stwarza zagrożenie epidemii. W kraju, gdzie wody jest dostatek, chcecie wprowadzić problem, który rozwiązanie swoje znajdzie w rewolucji.... Unia zniknie razem ze swoimi miliardami, a pozostanie problem, którego przez stulecia za setki ton złota, nie da się usunąć.

#10 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 12:28

Była bym wdzięczna za wyjaśnienie, co rozumie się pod pojęciem "w zakresie wykraczającym poza zakres powszechnego korzystania z wód, zwykłego korzystania z wód oraz szczególnego korzystania z wód" . Są jakieś inne formy korzystania z wód?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych