Skocz do zawartości

Wypowiedzenie umowy najmu w trybie natychmiastowym

wynajem wypowiedzenie mieszkanie umowa tryb natychmiastowy

wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2017 - 21:14

Witam, 

chciałabym wypowiedzieć umowę najmu na czas określony z trybem natychmiastowym ze względu na smród w łazience.

Mieszkam w lokalu około pół roku. Wcześniej zdarzało się już, że cofała kanaliza i śmierdziało z odpływów w łazience. Było to zgłaszane słownie 2-3 razy, jednak wynajmujący nie zrobił z tym nic. Kazał użtywać kreta i zbagatelizował problem. Od 2 miesięcy problem jest średnio 2-3 razy w tygodniu i to głównie rano. Zdecydowałam się zmienić mieszkanie.

W dniu dzisiejszym rano rozmawiałam z właścicielem i wyznaczył termin 17.12 do zdania mieszkania. Podpisałam umowę najmu w innym miejscu. Po 5 godzinach obecny jeszcze wynajmujący przyjechał i stwierdził, że nie mam prawa wypowiadać mu umowy w trybie natychmiastowym bo nie ma takiego wpisu na umowie. Po czym uznał, ze mam się wyprowadzić do 11.12. Odpowiada mi to, jednak nie chce on odadać kaucji i żąda do tego zapłaty rachunków za połowę miesiąca. Jest za to paragraf o następującej treści : Najemca ma prawo jednostronnego rozwiązania umowy w przypadku niemożności używania lokalu albo istotnego utrudnienia w używaniu lokalu zgodnie z umową po uprzednim pisemnym zawiadomieniu wynajmującego. Staram się właśnie napisać takie wypowiedzenie w trybie natychmiastowym i nie wiem na co mogę się powołać by zrobić to zgodnie z prawem i odzyskać częśc kaucji. Chcę uregulować rachunki i część czynszu aby było sprawiedliwie ale on nie chce rozwiązać sprawy polubownie. Co mam zrobić, gdzie się zgłosić? Pomocy!!!!

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2017 - 22:02

Po pierwsze: źle zaczęłaś. Trzeba było WSZYSTKO na piśmie. Teraz to się w wypowiedzeniu możesz powołać na rozmowy (rzecz, której można się wyprzeć). Napisz, że powołujesz się na zapis w umowie. Natomiast co do zasady to obowiazują przepisy prawne:

Art. 682. Jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy lub jego domowników albo osób u niego zatrudnionych, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach.

Powinnaś uregulować czynsz i rachunki do dnia opuszczenia przez Ciebie lokalu i jego zdania. Kaucja jest na poczet ew. zaległości oraz zniszczeń więc na tą chwilę niewiele możesz zrobić. 

Po zakończeniu umowy wezwij właściciela do zwrotu kaucji. Potem zostaje sąd. 

#3 Guest_Krysia

Guest_Krysia
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2017 - 22:57

Po pierwsze: źle zaczęłaś. Trzeba było WSZYSTKO na piśmie. Teraz to się w wypowiedzeniu możesz powołać na rozmowy (rzecz, której można się wyprzeć). Napisz, że powołujesz się na zapis w umowie. Natomiast co do zasady to obowiazują przepisy prawne:

Art. 682. Jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy lub jego domowników albo osób u niego zatrudnionych, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach.

Powinnaś uregulować czynsz i rachunki do dnia opuszczenia przez Ciebie lokalu i jego zdania. Kaucja jest na poczet ew. zaległości oraz zniszczeń więc na tą chwilę niewiele możesz zrobić. 

Po zakończeniu umowy wezwij właściciela do zwrotu kaucji. Potem zostaje sąd. 

ogólnie to mam świadka, który potwierdzi wszystkie rozmowy .

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynajem, wypowiedzenie, mieszkanie, umowa, tryb natychmiastowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych