Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących w 2018 r.


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197364 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 14:08

Minister rozwoju i finansów przygotował projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zgodnie z zapisami zawartymi w projekcie z obowiązku stosowania kas fiskalnych w 2018 r. będą zwolnione te same rodzaje działalności gospodarczej co w roku obecnym, z wyjątkiem m.in. kantorów wymiany walut, jak również cyrków i wesołych miasteczek.

Powrót do artykułu: Zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących w 2018 r.

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 14:08

Trochę jednak kurczy się katalog czynności wymienionych w załączniku rozporządzenia, które będą mogły korzysta ze zwolnienia w 2018 roku z ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Dziwi przede wszystkim fakt, że tak ważne rozporządzenie jest projektowane dopiero pod konic roku, kiedy podatnicy już od dłuższego czasu chcieliby wiedzieć, co ich czeka w przyszłym roku, czy będą musieli posiadać kasy czy też nie, żeby mieć trochę czasu na przygotowanie.

#3 Guest_ryba piła

Guest_ryba piła
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 10:15

Ciekawym zjawiskiem jest wprowadzenie kas do kantorów, które robią (bo taki jest wymóg) kwartalne zestawienia do NBP a sprzedaż walut nie ma nic wspólnego z VAT em - czyli trzykrotna ewidencja - najpierw comiesięczne dane z księgowości (oczywiście księgowa przecież nie za darmo), następnie zestawienia do NBP (na podstawie których są kantory kontrolowane) a teraz jeszcze kasy (do nich dołożyć trzeba nawy sprzęt komputerowy, pewnie program obsługujący i zapewne internet, do przesyłu danych - ciekawe jak będzie to wyglądało w pipidówkach gdzie ledwo chodzi). Za to wymiana internetowa jak nie była pod nadzorem KNF, to dalej nie jest i raczej kasy tam nie uświadczysz. Banki i skoki jakoś też "wyłączone" - ciekawe dlaczego "dobra zmiano"?

#4 Guest_Nieznajomy

Guest_Nieznajomy
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 06:28

Ok gdzie wyczytalem ze osoby ktore wynajmuja komus mieszkanie teraz beda musialy miec kase jak w ciagu roku przekrocza 20tys zlotych.
Liczac wynajem np.1500+media600zł to kazdy kto wynajmyje mieszkanie komus legalnie musiałby posiadac kase.
Czy to mozliwe???

#5 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 12:00

Możliwe. Ale wystarczy wystawiać najemcy faktury lub mieć dobrze opisane wpłaty na konto i żadna kasa nie jest potrzebna.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych