Skocz do zawartości


wniosek o emeryturę


wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2017 - 13:17

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu wniosku o emeryturę i informacje o okresach składkowych i nieskładkowych.

Pracownica dnia 21.11.2017 r. ukończył 60 lat. Pracował w naszym zakładzie w latach 1995 -2001 (i dopiero teraz wystawiłam jej zaświadczenie o pracy w szczególnych warunkach, bo mój poprzednik tego nie zrobił) oraz od 2009 do nadal.

Pracownica przyniosła mi do biura wniosek i informację oraz świadectwa pracy z poprzednich zakładów pracy, zaświadczenie o okresie podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS, akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o pracy w szczególnych warunkach oraz decyzję o ustaleniu kapitału początkowego na dzień 23.12.2016 r. Nie wiem jak mam wypełnić ten wniosek i załącznik.

Nie wiem z jaką datą mamy rozwiązać stosunek pracy. Pracownik chciałby rozstać się z nami z datą 27.12.2017 r. Odprawę emerytalną razem z wynagrodzeniem miesięcznym wypłacamy w ostatnim dniu pracy? Oprócz świadectwa pracy, mam jeszcze wystawić jakieś inne zaświadczenia np ZUS RP-7?

 

 #2 Guest_Iga

Guest_Iga
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2017 - 16:16

Ja wypełniam wniosek o emeryturę,wykaz chorobowych po 91 r., RP7 i jeśli w trakcie pracy pracownica była na wychowawczym wpisuje imię i nazwisko dziecka plus data urodzenia oraz okres wychowawczego,ERp6,do tego jak ma książeczkę ubezpieczeniową z innych miejsc pracy,oryginały świadectw pracy,wszystkie dokumenty potwierdzające okres np.bezrobotnego,Krusu etc.
Odprawę,ewentualny ekwiwalent za niewykorzystany urlop płacę wraz z ostatnim wynagrodzeniem.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy