Skocz do zawartości

Zdjęcie

Progi podatkowe w 2018 r.

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197305 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 14:17

Przez progi podatkowe należy rozumieć stawki procentowe podatku dochodowego od osób fizycznych. W 2018 r., podobnie jak w latach poprzednich, będą obowiązywały dwa progi podatkowe (18% i 32%). Zmianie ulegnie natomiast wysokość kwoty wolnej od podatku.

Powrót do artykułu: Progi podatkowe w 2018 r.

#2 Guest_Karolli

Guest_Karolli
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 14:17

Progi podatkowe w naszym pięknym kraju pozostają od lat na niezmienionym poziomie. Czy oznacza to, że jest to idealny system, czy może to, że politycy boją się podjąć debaty na ten temat. Tym bardziej, że z roku na rok zwiększają się średnie zarobki, Polacy zarabiają coraz więcej a skala podatkowa wciąż ta sama. Na szczęście trochę się ruszyło z kwotą wolną od podatku, choć w dalszym ciągu jest na śmiesznie niskim poziomie, w stosunku chociażby do innych krajów europejskich.

#3 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 00:01

Mam nadzieję, że kiedyś będę na tyle bogaty, aby nie płacić żadnego podatku dochodowego - ludzie bogaci go nie płacą, ponieważ stać ich na fachowców wyprowadzających pieniądze przez raje podatkowe. Zróbmy z Polski raj podatkowy, aby miliarderzy wyprowadzali swoje pieniądze tutaj. Obecna sytuacja woła o pomstę do nieba. Co w przypadku kiedy miałbym 10 milionów złotych majątku i żyłbym z oszczędności - nie mam przychodów, nie płaciłbym podatków, ale za to mógłbym dostać zapomogi od państwa i 500+. Właśnie dlatego Steve Jobs dostawał tylko 1$ wypłaty - państwo nie dostawało podatku dochodowego.

#4 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 16:33

To są kwoty netto czy brutto? Dla laika podatkowego nie jest to oczywiste.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12451 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 luty 2018 - 22:44

W jakim sensie netto czy brutto ?

Opodatkowaniu podlega dochód, a nie jakaś kwota netto czy brutto. 

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 13:45

ja nie rozumiem co to jest te 85k złotych, Kazdy m i mowi ze to jest to co dostaje brutto, wiec Załóżmy ze mam 10k brutto to we wrzesniu wchodze na drugi prob? Czy to jest kwota brutto pomniejszona co jakies ubezzpieczenie?

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12451 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 marzec 2018 - 21:46

A skąd wziąłeś "85k złotych", co to znaczy ?

Dochód do opodatkowania z umowy o pracę to jest kwota brutto minus składki społeczne minus koszty uzyskania przychodu.

#8 Guest_lufencjusz

Guest_lufencjusz
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 15:59

85k czyli 85 tysięcy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych