Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przewozić dziecko w samochodzie – 2017/2018 r.

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671161 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:04

To czy dziecko należy przewozić w foteliku bezpieczeństwa uzależnione jest od jego wzrostu a nie od wieku. Co do zasady dziecko mierzące poniżej 150 cm należy przewozić w foteliku, nawet do momentu osiągnięcia pełnoletności, jeżeli do tego czasu nie przekroczy 150 cm wzrostu.

Powrót do artykułu: Jak przewozić dziecko w samochodzie – 2017/2018 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 22:04

Moja latorośl ma 5 lat i właśnie mąż zainwestował, jak to nazwano w artykule inne urządzenie podtrzymujące dla dzieci. Muszę przyznać, ze na początku może troszkę sceptycznie nastwiona dzić z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że są to o wiele lepsze rozwiązania niż foteliki samochodowe. Posiadam pas Smart Kids Belt, który dzięki klamrom dealnie dopasowuje samochodowe pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Oczywiście posiada on certyfikaty i homologacje, a crash testy przeszedł wzorcowo.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2017 - 23:02

A dziecko 6-cio letnie może podróżować z przodu w foteliku z włączoną czy wyłączona poduszka?

#4 Guest_cobra

Guest_cobra
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 11:10

Dziecko 6 letnie może podróżować z przodu z włączoną poduszką powietrzną. Poduszkę z przodu wyłącza się jak fotelik jest przypięty tyłem do kierunku jazdy.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 02:23

Moja latorośl ma 5 lat i właśnie mąż zainwestował, jak to nazwano w artykule inne urządzenie podtrzymujące dla dzieci. Muszę przyznać, ze na początku może troszkę sceptycznie nastwiona dzić z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że są to o wiele lepsze rozwiązania niż foteliki samochodowe. Posiadam pas Smart Kids Belt, który dzięki klamrom dealnie dopasowuje samochodowe pasy bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Oczywiście posiada on certyfikaty i homologacje, a crash testy przeszedł wzorcowo.

tez kupiłam  świetna rzecz -  i mam na okoliczność wiezienia dziecka przez dziadka , jak nie ma szans na przełożenie fotelika i raz bardzo sie przydał w taryfie - tam oczywiscie nie mają fotelików:/   masakra

#6 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 06:02

A to ciekawe, całkiem niedawno otrzymałam mandat i punkty karne za przewozenie siedmiolatki na przednim siedzeniu na podstawce, więc jak mniemam innym urządzeniu....Co kraj to obyczaj???

#7 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2018 - 11:51

A to ciekawe, całkiem niedawno otrzymałam mandat i punkty karne za przewozenie siedmiolatki na przednim siedzeniu na podstawce, więc jak mniemam innym urządzeniu....Co kraj to obyczaj???

Z tego co pamiętam, na podkładce dziecko musi mieć co najmniej 135 cm wzrostu. Może dlatego?

#8 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2018 - 12:09

Z tego co pamiętam, na podkładce dziecko musi mieć co najmniej 135 cm wzrostu. Może dlatego?

Poczytałam przepisy prawne i chyba palnęłam głupotę z tym 135 cm. Dlaczego ten mandat - nie wiem. Mój syn ma 9 lat, ma dokładnie 135 cm. Raczej nie wożę go z przodu. Jechał 2 razy na podkładce z przodu, gdy nie było innego rozwiązania.

#9 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 19:53

Nie miałam pojęcia jaki fotelik kupić. Szukałam odpowiedniej osoby, która by mi dobrze doradziła. Znalazłam ją na fotelikiwarszawa.pl. Profesjonalna i przyjemna obsługa, do tego szybka i sprawna dostawa.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 00:48

Dziecka nie wolno na podkładce wozić z przodu,tylko z tylu może na niej jechać, stąd mandat. Ale szczeeze- podkąłdka chroni tylko od mandatu, przy wypadku dziecka Ci nie ochroni. Sa inne bezpieczne rozwiazania jak nie chcesz fotelika. Poczytaj o Smart Kid Belt

#11 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 21:10

Czytam ten artykuł te przepisy i się dziwie ludziom którzy je tworzyli. Według tychprzepisow każde dziecko które ma poniżej 150 cm jest pełnoletnie musi jeździć w odpowiednim „foteliku” 😂. To teraz jak będę wiózł swoją ciotkę 50-letnia a kobieta ma ledwie 149 cm ma jeszcze rodziców czyli jest dzieckiem muszę zapakować do fotelika 😂😂😂😂

#12 Guest_Laura

Guest_Laura
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 19:42

mam fotelik babysafe golden 0-36 kg i zamierzam wozić dziecko najdłużej jak się da niezależnie od tego co mówią przepisy

#13 Guest_bajaderra

Guest_bajaderra
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 08:31

my kupilismy to urządzenie podtrzymujące Smart Kid Belt, w 100% bezpieczne, łatwo się zapina i zabezpiecza odpowiednio dzieciaka. I nie trzeba kilku stów wydawać, takze polecam

#14 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 14:03

Czytam ten artykuł te przepisy i się dziwie ludziom którzy je tworzyli. Według tychprzepisow każde dziecko które ma poniżej 150 cm jest pełnoletnie musi jeździć w odpowiednim „foteliku” 😂. To teraz jak będę wiózł swoją ciotkę 50-letnia a kobieta ma ledwie 149 cm ma jeszcze rodziców czyli jest dzieckiem muszę zapakować do fotelika 😂😂😂😂

W tym przypadku Smart Kid Belt też idealnie się sprawdzi. Ma tylko 120 gram więc nie będziesz miał żadnego problemu z przenoszeniem, a montaż jest łątwy i szybki.

#15 Guest_Miska

Guest_Miska
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 21:10

To sa stare przepisy, bardzo stare. Zdrowy rozsadek powinien Wziasc gore, drogowka nie bedzie mieryc i wazyc dziecka. 134 ,146 cm Spokojnie i bezpiecznie siedzi zapiete w pasy na Fotele samochodowym. Duzo samochodow posiada tez regulacje wysokosci pasow. Pasy mozna dostosowac do wysokosci dziecka. Popieram daleka podroz w fotelikach bo jak dziecko zasnie to jest naczym wesprzec glowe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych