Skocz do zawartości

jak założyć kawiarnię?

kawiarnia założenie firmy

wróć do serwisu Moja Firma 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 09:43

Jak założyć kawiarnię? Czy to jeszcze opłacalny biznes?

#2 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 00:01

Bardzo fajny pomysł na biznes, podoba mi sie :) Wiadomo, że każda branża ma sowoą specyfikę, najlepiej samemu poczytać o zakładaniu firmy

#3 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 13:35

:) teraz gastronomia się bardzo rozwija, tylko uważaj jak będziesz kupować sprzęt, żeby nie kupić jakiegoś kiepskiej jakości, stawiaj na firmy które są długo na rynku jak na przykład Winterhalter - świetne zmywarki robią i wyparzarki a bez tego ani rusz w restauracji

#4 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:28

W sumie w samym założeniu własnej kawiarni nie ma jakiegoś większego problemu. Kłopoty pojawiają się dopiero, gdy dany lokal trzeba wyposażyć dobrej jakości sprzętem i zatrudnić godnych zaufania pracowników. W kawiarni, jak i właściwie każdym innym lokalu gastronomicznym konieczne jest zadbanie o czystość oraz higienę, więc to na tym radziłbym się skupić. Na pewno przydać się więc mogą zmywarki gastronomiczne z funkcją wyparzania, które w bardzo dużym stopniu ułatwiają dbanie o czystość naczyń dzięki wysokiej wydajności.

^_^

#5 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 13 październik 2018 - 18:25

Ja również chcę otworzyć małą, przytulną kawiarenkę, ale utknęłam nad wyborem dostawcy gazu i prądu 

#6 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 19:57

Ja również chcę otworzyć małą, przytulną kawiarenkę, ale utknęłam nad wyborem dostawcy gazu i prądu 

Najlepiej wybrać takiego gdzie t dwie rzeczy masz w pakiecie. Ja od niedawna korzystam z usług Taurona i jestem bardzo zadowolona :)

#7 Guest_paul

Guest_paul
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 09:52

Dlaczego akurat Tauron?

#8 Guest_DrBrych

Guest_DrBrych
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 13:17

Dużo jest zależności, miejsce, lokal, czynsz itd. Ważny też jest sprzęt, my w swojej kawiarni w Krakowie mamy sprzęt ze sklepu www.multigastro.pl i możemy Ci go polecić, sprzęt sprawdzony i w bardzo dobrej cenie.

#9 wilkstepowy

wilkstepowy

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 24 grudzień 2018 - 15:12

Sądzę, że trzeba mieć wysoki wkład finansowy- aby dostosować lokal, kupić sprzęt, produkty itd.

#10 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 21:38

Założyć nie jest trudno. Później tylko ciężko jest takową utrzymać. Niż skupiać się na samym zakładaniu lepiej skup się na tym, aby wystartować z kawiarnią w jak najlepszym miejscu i z czymś co wyróżni cię na tle konkurencji ;)

#11 dony78

dony78

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 12:21

Jak już będziesz wiedział o jakiej tematyce chcesz założyć kawiarnię, sprawdzisz konkurencję w okolicy, będziesz miał lokal to możesz zając się wyposażeniem kawiarni. :) A radzę Ci zainwestować w dobry sprzęt, ponieważ taki rzadziej się psuje, jest mniej awaryjny i pracownicy będą chętnie na takim pracować. Zajrzyj na stronę: https://iguanasklep.pl/ mają tam profesjonalny sprzęt dla gastronomii :) Znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz od zastawy po zmywarki i ekspresy do kawy, a wszystko za rozsądne ceny. Znajomy tez u nich kupował wyposażenie do swojej restauracji i widzę że jest bardzo zadowolony z tego sprzętu :)

#12 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 22:40

Przecież to nie jest nic trudnego... :D

#13 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 14:34

Przecież to nie jest nic trudnego... :D

Już chyba to określiłem w tym wątku, ale dzięki za wsparcie :D

#14 Puwas

Puwas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 00:20

Ale jaka to by miała być kawiarnia? Taka mniejsza w lokalu o minimalistycznym wystroju, raczej taka dla znajomych i sąsiadów z osiedla, czy duża kawiania stylizowana usługami i wyglądem na Etnocafe.pl? Na ich przykładzie można spokojnie powiedzieć, że udało się i to bardzo opłacalny biznes. Myślę, że najpierw dokładnie przeanalizuj swoją drupę docelową, cele i dopiero potem myśl co dalej. Powodzenia! :)

#15 Rejestracja_spolek

Rejestracja_spolek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 11:54

Oferujemy pomoc w rejestracji spółki, niezależnie od wybranego przez Klienta profilu działalności. Zachęcamy do niezobowiązującego kontaktu w celu pozyskania szczegółowych informacji na temat oferty:

strona: 

http://rejestracja-s...skontaktuj-sie/

#16 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 854 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 22:08

Miejsce, czyli lokalizacja, to połowa sukcesu.

#17 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 08:10

Oczywistym jest , ze musisz kupić cały ten potrzebny sprzęt ale ja na Twoim miejscu pierwsze to co zrobiłabym kurs na baristę . Dopiero później brała się na otwieranie kawiarni . Na takim kursie wiele się nauczysz i  jak otworzysz taką kawiarnie bedzie oana lepiej przygotowana. 

#18 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2019 - 19:30

Hejka :)

Widzę, że bardzo dużo pytań i niewiadomych macie, ostatnio trafiłem na świetną firmę: Falkowski-edu.pl, która uczy indywidualnie wszystkiego o tym jak stworzyć własną kawiarnie :) Uczą na prawdę wszystkiego, ktoś kto kompletnie nie zna się na tym, po kursie będzie specjalistą, tylko sprawdźcie co piszą oni w reklamie:

"- Jak otrzymać dofinansowanie lub najlepszą ofertę pożyczkową na stworzenie firmy

- Przedstawimy Ci jaką formę działalności wybrać i jak ją założyć

- Dowiesz się wszystkiego na temat wyboru lokalu, przepisów prawnych i tego czego oczekuje sanepid

- Poruszamy tematy o negocjacjach, marketingu i współpracy z różnymi firmami, dostawcami i instytucjami

- Przedstawimy Ci wszystkie wymagane produkty, jakie są potrzebne w kawiarni od samych sztućców, porcelany aż po sprzęt m.in. Ekspres do kawy, młynek

- Podpowiemy Ci jakie wybrać powyższe sprzęty i podamy ich cenę

- Wgłębimy się w temat pracowników w firmie

- Poznasz jakie są koszta w kawiarni i ile będziesz zarabiać

- Pomożemy Ci w ustaleniu wstępnego menu

- I dowiesz się, jak niskim kapitałem stworzyć kawiarnię nie tracąc przy tym na jakości!

- Dodamy, że kursy są indywidualne, dlatego podchodzimy do każdego kursanta wyjątkowo"

A to tylko kilka tematów jakie będą poruszone na szkoleniu. 

Sądzisz, że to koniec?

Nic z tego! Po kursie zostanie wręczony Ci certyfikat ukończenia kursu oraz do pierwszego dnia otwarcia jesteśmy do Waszej dyspozycji, będziemy z Wami na każdym etapie budowania Waszej wymarzonej kawiarni!"

Serdecznie polecam każdemu, kto chciałby stworzyć swoją własną kawiarnię! :)

#19 serwisgrupa

serwisgrupa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 11:29

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces kawiarni jest jakość podawanych tam produktów. Należy jest zadbać o to, aby wszystkie składniki, z których korzystacie, były świeże. Warto zainwestować w meble chłodnicze, które pozwolą na ekspozycję gotowych wyrobów (np. ciast) i utrzymają je w dobrym stanie.

#20 Danata

Danata

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 17 sierpień 2019 - 08:44

Trzeba pamiętać też o odpowiedniej promocji firmy, która pomoże w podniesieniu rozpoznawalności. Takie rzeczy jak ulotki, wizytówki, pieczątki w prowadzeniu firmy są pomocne.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kawiarnia, założenie firmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych