Skocz do zawartości

jak radzić sobie ze stresem

praca stres

wróć do serwisu Moja Firma 35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 09:28

Mam bardzo stresującą pracę. Czuję się wypalona. Nie mogę spać, rano ciągle mam problemy żołądkowe. Macie jakieś sposoby na radzenie sobie ze stresem? Nie chciałabym być cały czas na środkach uspokajających. 

#2 ramona

ramona

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 14:01

Może po prostu zmień pracę? Jk miałam gorszy okres w pracy to pomagał mi nervomix, czułam się po nim mniej spięta i łatwiej było przetrwać ten czas w pracy, teraz też sobie zrobiłam zapas z myślą o nadchodzących tygodniach bo czeka mnie spory zasuw. Na szczęscie te tabletki są ziolowe. Co Cię najbardziej stresuje?

#3 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 11:49

Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Jak się nie chce zmieniać pracy, no to może..

#4 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 360 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 09:07

Nikt nie będzie tutaj kazał autorce zmieniać pracy. Jesli obecna praca ja tak stresuje, a jest to praca biurowa to czy w innej pracy będzie inaczej? No nie sądze.... Będzie pewnie bardzo podobnie. Polecałabym w tym przypadku:

znaleźć sobie jakieś hobby

wyciszyć się

umówić sie może na jakąś sesję z psychologiem? Taka rozmowa może bardzo pomóc.

Polecam również zastanowić się jak ma się poziom magnezu w organizmie. Odkryto,że poziom magnezu ma duży wpływ na to czy się stresujemy czy nie:

http://stresozaradni.pl/coztymstresem

#5 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:18

Uzupełniaj niedobory magnezu. Serio. Brak tego pierwiastka wzmaga stres, powoduje bezsenność i wiele innych dolegliwości. Wygodnie uzupełnisz magnez stosując antyperspirant magnezowy. Tutaj https://magvita.pl/k...ezowy-75ml.html do kupienia. Kosmetyk jest naturalny, na bazie chlorku magnezu. Przez skórę magnez wchłania się aż w 50% i nie obciążasz dodatkowo żołądka.

#6 PaveloS

PaveloS

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 18:31

Znam problem.... Sport, pasja, koty (psy też), umiejętność wyrzucania z głowy złych myśli, wspomagam sie też ziołami, melisa według mnie najlepsza. 

#7 fionka

fionka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:11

Najlepiej jest pospacerować w spokojnym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku. Dobrze też uprawiać jakiś sport np. bieganie.

#8 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 702 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 10:55

Wszystko zależy od człowieka. Mi pomaga sport na stres.

Always look on the bright side of life!

#9 Race

Race

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:56

Mnie też pomaga spacer

#10 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 294 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:09

Niestety nie zawsze jest do niego odpowiednia pogoda.

#11 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 01 luty 2018 - 19:25

Tylko regularne wizyty u psychologa mogą pomóc. Tutaj https://psychomedic....holog-warszawa/ jest namiar na świetną klinikę w Warszawie, w której przyjmują specjaliści. Warto właśnie tam się zarejestrować.

#12 CaterinaZW

CaterinaZW

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 06 luty 2018 - 13:50

Niestety, ale każda praca potrafi być stresująca. Grunt to wiedzieć, kiedy można odpuścić. Na niektóre rzeczy po prostu nie masz wpływu i przejmowanie się nimi jest zupełnie pozbawione sensu :) W trudnych chwilach zaparz sobie ulubioną herbatę, weź kilka głębszych oddechów, albo zrób sobie krótką przerwę. Raz na jakiś czas możesz sobie pozwolić na poprawiającą nastrój słodycz. Dbaj o swój wygląd i samopoczucie, staraj wysypiać itd. Po pracy postaraj się jakoś odstresować np. uprawiając sport, spotykając się ze znajomymi, idąc na masaż. Mi w takich chwilach pomaga odnalezienie fajnych dat w kalendarzu np. jeszcze tylko X dni do wymarzonego koncertu, za niecałe X tygodni urlop. Jakoś łatwiej wtedy wstać i iść do pracy :)
Ze spokojem w sercu i uśmiechem na twarzy :)

#13 marta963

marta963

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 06 luty 2018 - 15:02

W takim wypadku jak Twój, zmieniłabym przede wszystkim pracę. Poza tym na stres pomaga sport, medytacja, lub rozwijanie swojej pasji.

#14 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 07 luty 2018 - 12:09

No właśnie ja też coraz bardziej zestresowana tym wszystkim jestem, pracą, domem... Urlop by się przydał, no ale wiadomo, ze sie nie da, a pracy się przecież nie rzuci. Szukam jakiegoś suplementu zmniejszającego to napięcie, stres... Czegoś co zadziała... Koleżanka mi ostatnio wspominała o tabletkach Relaxina Panic. Jakieś ziołowe herbatki typu melisa itd juz na mnie nie działają, a do lekarza też raczej iść nie chce. Ktos z Was stosował?

#15 Guest_Colagea

Guest_Colagea
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 12:42

Żeby melisa pomogła to chyba trzeba byłoby ją litrami pić, ale to też niezdrowe jest, bo zioła dużo minerałów wypłukują. A o tych tabletkach co piszesz też sporo czytałam, ponoć silne są, także przesadzać też nie można, ale powinny pomóc.

#16 Anna S-ska

Anna S-ska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 09 luty 2018 - 09:45

A może sport by Ci trochę pomógł? Wysiłek fizyczny nawet niewielki, ale regularny dobrze wpływa na psychikę.

#17 Onstappent

Onstappent

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 10 luty 2018 - 18:48

Ja również mam stresującą pracę i niestety dochodziło juz do momentów, kiedy nie radziłem sobie z ciągłym stresem. Znalazłem idealny sposób na rozładowanie nerwów i rozluźnienie się po pracy - wyścigowe gry mmo. Do końca nie wiem dlaczego, ale działają na mnie świetnie, może to ta rywalizacja. Polecam zajrzeć na portal mmo http://www.portalmmo...we-mmo,191.html tutaj masz moim zdaniem najlepsze pozycje

#18 Guest_lekkkkaa

Guest_lekkkkaa
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 17:10

No właśnie ja też coraz bardziej zestresowana tym wszystkim jestem, pracą, domem... Urlop by się przydał, no ale wiadomo, ze sie nie da, a pracy się przecież nie rzuci. Szukam jakiegoś suplementu zmniejszającego to napięcie, stres... Czegoś co zadziała... Koleżanka mi ostatnio wspominała o tabletkach Relaxina Panic. Jakieś ziołowe herbatki typu melisa itd juz na mnie nie działają, a do lekarza też raczej iść nie chce. Ktos z Was stosował?

Też słyszałam dużo dobrego o tych tabletkach. Mają w składzie w sumie same naturalne składniki, także myślę, ze warto wypróbować, powinny sprawić, że poczujesz się lepiej.

#19 Guest_magdallenka

Guest_magdallenka
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 11:16

Nie dosyć, że mam stresującą pracę to jeszcze w domu też stres, ciągle chodzę spięta, odczuwam niepokój , wydatków też miałam ostatnio sporo bo opał musiałam kupić. Jak już wspominacie o ziołowych lekach to mi dobrze pomaga nervomix control. jakieś domowe sposoby, spacery itp. nie pomagają a i czasu na to zawsze mało.

#20 kaja87

kaja87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 23 luty 2018 - 12:40

Ja w takich wypadkach lubię coś zrobić aby się zmęczyć. jak jest lato to w ogrodzie przesadzam, kopię itp. (cierpią na tym moje paznokcie:( czasem też jadę gdzieś na chwilę albo spacer po polach, lasach. Pomaga też ciepłe kakao i lekka powieść. Czasem, ale to głównie w lecie jadę gdzieś nad wodę z m. Pływamy wtedy najczęściej na wakeboardzie. Fajny sposób na stres, warto sobie posprawdzać na WhereToWake.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, stres

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych