Skocz do zawartości

Zdjęcie

odrzucenie spadku/dlugow po wujku

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 agpa

agpa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 13:10

witam, kilka miesiecy temu zmarl nagle brat mojego taty. Od wielu lat byl alkoholikiem, od kilkunastu lat mial zdiagnozowana schizofrenie. Majatku po sobie na pewno nie pozostawil a podobno dlugi (nie mam pojecia jaka skala bo nikt mnie nie informowal na ten temat, mieszkam za granica). Wujek byl rozwodnikiem i mial dwoch synow, obaj sa pelnoletni. Oboje rodzice wujka nie zyja, jak rowniej dwoje rodzenstwa. Pozostal tylko moj tata i ciocia. Z informacji jakie do mnie zaczynaja docierac to zarowno synowie jak i rodzenstwo wujka (wlaczajac mojego tate) odrzucilo dlugi. Rowniej synowie cioci odrzucili spadek, a jeden z nich, ktory ma dwojke dzieci, odrzucil tez spadek w imieniu swoich dzieci. Moja siostra planuje w najblizszym czasie wizyte w Polsce i odrzucenie spadku w imieniu swoim i swojej corki. Zadne z nich nie zasieglo porady prawnika w tej kwestii.

Mam pytanie czy ja rowniez powinnam odrzucic spadek w takiej sytuacji, nie mam ochoty placic dlugow czlowieka od ktorego w caly swoim zyciu nie dostalam nic, nawet gumy czy lizaka jako dziecko. Mam rowniez niespelna roczna corke, i domyslam sie ze jesli ja odrzuce spadek to powinnam odrzucic spadek w jej imieniu rowniez. Czy ktos jest w stanie mi poradzic. Czy na serio polskie prawo jest tak absurdalnie skonstruowane?

z gory dziekuje za odpowiedz

#2 kamkaka

kamkaka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 13:13

odsyłam http://www.infor.pl/...niu-spadku.html

#3 agpa

agpa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 13:20

czytalam juz te informacje

pytanie dodatkowe,  - jak odrzucic spadek bedac za granica - przez konsulat? i jak odrzucic spadek z imieniu niepelnoletniej corki bedac za granica - tam jest informacja ze takie odrzucenie jest za zgoda sadu rodzinnego  - ktorego sadu rodzinnego? moja corka ma podwoje obywatelstwo

#4 agpa

agpa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 13:24

aha, czy akt zgonu jest konieczny do odrzucenia takiego spadku, we wszystkich wzorach druku widze ze zalaczany jest akt zgonu. Nie mam kontaktu z nikim kto takowy akt zgonu posiada wiec nie jestem w stanie go zalaczyc

#5 cz.roma

cz.roma

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 20:43

czy akt zgonu jest konieczny do odrzucenia takiego spadku,

Konieczny,

jeżeli już wcześniej nie został złożony w sądzie spadku

Wypis aktu zgonu wystawi USC

na pisemny wniosek, który powinien być opłacony

Jeżeli nie chcemy albo nie możemy działać sami,

alternatywą jest udzielenie pełnomocnictwa 

cr

#6 Gocha_67

Gocha_67

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 20:29

Ja polecam w Szczecinie kancelarię notariusz Grzybowskiej. Pani bardzo życzliwa i kompetentna. Poświęca penitentowi sporo czasu i odpowiada wyczerpująco na wszystkie pytania. Pomogła mi rozwikłać problem dość sprawnie i nie kosztowało mnie to dużo.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 20:33

Uzyskałam fachową poradę i rzetelną pomoc u Notariusz Sosnowiec Poza niezaprzeczalnymi kompetencjami, ujęła mnie jeszcze bardzo ciepła i miła obsługa. Nie żałuje czasu poświęconego i wyjaśnia wszelkie wątpliwości i zawiłości prawne.

#8 Bartoszf

Bartoszf

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 28 październik 2020 - 05:48

Jeśli masz problem z prawem spadkowym, to najlepiej poproś o pomoc specjalistę w tym zakresie. Nam przy sprawach spadkowych po teściu, pomogła pani  Magdalena Adamczewska - https://www.adamczewska.com.pl/i  mogę polecić jej usługi - bo jest kompetentna, rzeczowa, działa sprawnie i dba o interes klienta. Przyjmuje sprawy bez względu na ich lokalizację. Jest dyskretna i zaangażowana.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych