Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Frankowicze" wygrywają w sądach w sprawach tzw. kredytów pseudowalutowych

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102464 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 13:19

Coraz częściej słyszymy o wzroście korzystnych wyroków na rzecz frankowiczów. Wygląda na to, iż – przynajmniej na szczeblu sądów powszechnych – większą wagę przykłada się do interesu zwykłego Kredytobiorcy w starciu z ogromnymi podmiotami finansowymi.

Powrót do artykułu: "Frankowicze" wygrywają w sądach w sprawach tzw. kredytów pseudowalutowych

#2 Guest_Alan

Guest_Alan
  • Goście

Napisano 28 listopad 2017 - 13:19

cieszyć się ze zaczynają wygrywać. W ubiegłym tygodniu Sąd Najwyższy w Hiszpanii orzekł ze wszystkie umowy indeksowane do franka są nie ważne. Wszystko zgodnie z dyrektywą unijną. U nas jeszcze nie rozumieją dyrektywy albo przytulają koperty sędziowie. Narazie orzecznictwo jest takie że złodziej jak ukradł samochód to sąd rozważa czy jak odda, to jak bez samochodu obędzie się, zamiast bezwzględne oddanie ukradzionego samochodu i poniesienie kary za kradzież.

#3 Guest_Gobert Mifron

Guest_Gobert Mifron
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2017 - 11:43

Pan autor przeczy prawu pisząc ze sądy mogą uzupełniać umowy. Prosze zaznajomić sie dyrektywą 93/13 gdzie znajdzie Pan informacje ze sądy NIE MAJĄ PRAWA UZUPEŁNIAĆ UMOWY. Jeżeli na dzień podpisanie umowy znajdują sie w niej klauzule abuzywne to konsument nie jest zobowiązany do ich przestrzegania i znikają z umiwy. Stad konsekwencja jest wprowadzenie tego pseudo kredytu do kredytu z oprocentowaniem wyrażonym w umówię. Prosze nie rozpowszechniać kłamstw Panie Autorze tylko przygotować do pisania na temat problematyki tych umów. To nie sa umowy kredytu hipotecznego wlasnie przez klauzule indeksacyjna która jak pan zauważył jest abuzywne. Prosze o napisania sprostowania.

#4 Guest_Michał Gruza

Guest_Michał Gruza
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 11:28

Szanowny Panie, oczywiście mowa tu nie o "uzupełnianiu", lecz o wypełnieniu powstałej luki, wynikającej z uznania konkretnych postanowień umowy za abuzywne. Tym samym, odwoływałem się wprost do cytowanego orzeczenia Sądu Najwyższego, gdzie m.in. mowa o tym, że "należy wypełnić lukę powstałą w Umowie wskutek stwierdzenia abuzywności § 9 ust. 2, mimo braku możliwości bezpośredniego zastosowania normy dyspozytywnej wysłowionej w art. 358 § 2 k.c". Oczywiście nie jest możliwe uzupełnienie umowy w potocznym rozumieniu tego słowa (tj. wykreślenie konkretnych zapisów umowy i dopisanie innych), natomiast wskutek uchylenia mocy postanowień abuzywnych, powstałą lukę można zagospodarować. Dlatego też w orzeczeniu Sądu Najwyższego mowa o "wypełnieniu" powstałej luki. Na przykład zamiast zapisanego w umowie, niedozwolonego mechanizmu wyliczania spreadów, obowiązywać będzie przyjęte przez Sąd przeliczenie po kursie średnim NBP. Pozdrawiam, Michał Gruza

#5 Guest_robert44

Guest_robert44
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2018 - 22:10

Moi sąsiedzi cały czas walczą z bankiem, ale nie czekają tez bezczynnie na "zbawienie". Okazuje się że CHF kupują sami poza bankiem który im udzielał kredytu- przez pluskantor.pl i stamtąd płacą w walucie. Tak jest taniej i łatwo tę opcję wdrożyć bez chodzenia po sądach, jedyna formalność to aneks do umowy kredytowej. Sądzę że to nie głupie aby w międzyczasie już mniejsze raty spłacać dzięki tańszemu przewalutowaniu.

#6 Guest_Ozzi

Guest_Ozzi
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 20:03

Pomysł z wymianą waluty na własną rękę wydaje mi się rozsądny, tym bardziej że widziałem ile np. na Giedawalut.com CHF kosztuje a ile w przeciętnym banku.Różnica znacząca, w e-kantorze kurs korzystniejszy o ponad 20 gr. Tym, którzy walczą z bankami o odzyskanie środków życze szczerze powiedzenia. Warto wykorzystać wszelkie realne możliwości, ta pierwsza- zakup CHF poza bankiem jest najprostsza do wdrożenia moim zdaniem.

#7 Guest_Rena

Guest_Rena
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:57

Na stronie kantoru Amronet.pl czytałam że ich oferta jest m.in. skierowana do spłacających kredyt we franku, mnie też się to wydaje korzystne. Skoro ja kupuję taniej tam EUR to tak samo i CHF można przecież.

#8 wilkstepowy

wilkstepowy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano wczoraj, 23:45

Tak, jest to dobra opcja dla frankowiczów:) Bez ingerencji banku mogą spłacać taniej, a więc oszczędzać regularnie pieniądze- co miesiąc. Kantor online wycenia CHF jak zauważyłem przynajmniej o te 20-25 gr. korzystniej niż banki, to jest spora różnica.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych